anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sterowanie przez HDMI-EX 501 nie działają opcje w TV

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Sterowanie przez HDMI-EX 501 nie działają opcje w TV

Mam PS3 i kino domowe podłączone kablami HDMI pod LCD EX501,załączone sterowanie przez HDMI ale wtedy nie mogę zmieniać ustawień obrazu,dźwięku itp.Dopiero jak wyłączę sterowanie przez HDMI, wszystko działa.Tak ma być?Bo jeśli nie to co jest grane?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dokładnie co chcesz sterować przez HDMI? Oraz pod które wejście HDMI podpiąłeś kabel (napisz w skrócie co z czym połączyłeś i jakim kablem :slight_smile: ).

Ogółem ta funkcja powinna być WŁĄCZONA abyś mógł sterować przez HDMI innymi urządzeniami.
Jak się domyślam używasz Bravia Sync do sterowania całym zestawem jednym pilotem?

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/bravia_sync


Jak skonfigurować funkcję BRAVIA Sync

Taking control of your experience couldn’t be easier:

1. Podłącz telewizor BRAVIA do innych urządzeń Sony (np. odtwarzacza DVD lub Blu-ray, zestawu audio) za pomocą przewodów HDMI™. O zgodności z funkcją BRAVIA Sync informuje logo tej funkcji umieszczone na urządzeniu.

2. Upewnij się, czy HDMI™ jest włączone zarówno w telewizorze BRAVIA, jak i w innych urządzeniach (w telewizorze BRAVIA kolejno ‘Settings’ [Ustawienia] > ‘Set-up’ [Konfiguracja] > ‘HDMI™ Set-up’ [Konfiguracja HDMI™]).

Domowy zestaw rozrywkowy zostanie zsynchronizowany w taki sposób, że będzie można nim sterować za pomocą funkcji BRAVIA Sync na pilocie telewizora BRAVIA.

Message was edited by: stubb-----

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Dokładnie co chcesz sterować przez HDMI? Oraz pod które wejście HDMI podpiąłeś kabel (napisz w skrócie co z czym połączyłeś i jakim kablem :slight_smile: ).

Ogółem ta funkcja powinna być WŁĄCZONA abyś mógł sterować przez HDMI innymi urządzeniami.
Jak się domyślam używasz Bravia Sync do sterowania całym zestawem jednym pilotem?

https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/bravia_sync


Jak skonfigurować funkcję BRAVIA Sync

Taking control of your experience couldn’t be easier:

1. Podłącz telewizor BRAVIA do innych urządzeń Sony (np. odtwarzacza DVD lub Blu-ray, zestawu audio) za pomocą przewodów HDMI™. O zgodności z funkcją BRAVIA Sync informuje logo tej funkcji umieszczone na urządzeniu.

2. Upewnij się, czy HDMI™ jest włączone zarówno w telewizorze BRAVIA, jak i w innych urządzeniach (w telewizorze BRAVIA kolejno ‘Settings’ [Ustawienia] > ‘Set-up’ [Konfiguracja] > ‘HDMI™ Set-up’ [Konfiguracja HDMI™]).

Domowy zestaw rozrywkowy zostanie zsynchronizowany w taki sposób, że będzie można nim sterować za pomocą funkcji BRAVIA Sync na pilocie telewizora BRAVIA.

Message was edited by: stubb-----

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Szczerze powiem,że do tej pory nie używałem Bravia Sync,ponieważ steruję uniwersalnym pilotem Logitecha.Wczoraj dopiero wypróbowałem :smileyhappy:.Fajna sprawa,a zwłaszcza sterowanie PS3 pilotem od TV.Jeśli chodzi o sterowanie przez BS wszystko działa jak należy,chociaż wszystkich funkcji nie zdążyłem obskoczyć.Nie da się natomiast sterować dekoderem Vectry przez BS.Nie ma go na liście BS,nie wiem dlaczego.

Mi natomiast chodziło o to,abym mógł sobie np. zmienić kolory czy kontrast w czasie grania na PS3,nie korzystając z Bravia Sync a sterując Logitechem,lub pilotem od TV.Tylko te opcje działają jak oglądam programy z dekodera Vectry.

PS3 mam podłączone kablem HDMI do wejścia HDMI2 w TV.

BD system-kablem HDMI do wejścia HDMI4 w TV.

Dekoder Vectry HDMI-do wejścia HDMI3 w TV oraz optykiem z BD sytemem.

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Na to wygląda, że wszystkie urządzenia masz podłączone poprawnie. Użyłeś najlepszego rodzaju kabli do przesyłania obrazu i dźwięku - czyli robota na 5+ .

Do ciekawych systemów sterowania TV, BD itp służy aplikacja Media Remote:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.seconddisplay.view&feature=search_result#?t=W...

Niestety model EX50? nie jest obsługiwany i wszystko na to wskazuje, że póki co nie będzie wspierany przez tą technologię. Natomiast jestem ciekaw jak rozwinie się sytuacja z konsolą PS3, która póki co nie jest wspierana przez tą aplikację (liczę na to, że niedługo to się zmieni).

Pisałeś, że masz Blu-Ray'a. Czy jest to może jeden z poniższych modeli?:

BDP-S370, S470, S570, S770, S1700, BX37, BX57, S380, S480, S580, S780, BX38, BX58, S390, S490, S590, S790, BX39, BX59, NSZ-GP9 ???

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

BD system,ale jako zintegrowane kino domowe BDV-E280

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Masz bardzo fajny zestaw kina domowego , te 1000W mocy wyjściowej brzmi poważnie!

Odnośnie aplikacji Media Remote potrzebny Ci jest tylko smartphon / tablet, bo Twoje kino jest ujęte w specyfikacji jako kompatybilne z aplikacją Media Remote

http://img32.imageshack.us/img32/1230/screenshot002zs.jpg

Powyżej screen ze specyfikacji technicznej Twojego zestawu. Zastanawia mnie dopisek "Axis". Nie spotkałem się z nim wcześniej i niestety nie wiem co on oznacza. Może ktoś inny się orientuje?

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Kino domowe do filmów fajne,ma power,natomiast do muzyki niezabardzo.

Wracając do tematu........stubb odwalasz kawał dobrej roboty.Muszę przysiąść i posprawdzać to co napisałeś.Ciekawa aplikacja ten MR i jutro sprawdzę,czy zadziała u mnie z Galaxy Mini.Napisz jeszcze poprzez co mam się połączyć z zestawem,bo jeśli przez wifi to mój zestaw nie ma wbudowanego?

Message was edited by: 3echo-----

Message was edited by: 3echo-----

profile.country.pl_PL.title
Mylagos
Użytkownik

Po pierwsze funkcja MediaRemote wymaga aby smartfon posiadał conajmniej androida w wersji 2.2 i wydaję mi się że Twój telefon spełnia to. Druga sprawa, którą można wyczytac w linku który wyżej wkleił Stubb, odnośnie samej aplikacji :
"Media remotę będzie działał tylko jeśłi twój mobilny sprzęt, oraz twój domowy sprzęt są w tej samej bezprzewodowej siec

Message was edited by: Mylagos

profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

http://img836.imageshack.us/img836/7579/screenshot001io.jpg

Screen ze strony telepolis.pl

Jak widać sprzęt pozwala na połączenie kina i Twojego telefonu poprzez Media Remote. Pamiętaj, że pomimo spełnienia wymogów technologicznych nieraz sprzęt, z bliżej niewyjaśnionych przyczyn nie chce za Chiny Ludowe połączyć się ze sobą.

Napisz jeszcze poprzez co mam się połączyć z zestawem,bo jeśli przez wifi to mój zestaw nie ma wbudowanego?

Wystarczy dostęp do routera (sieci domowej) lub internetu "z kabla" aby połączyć telefon z aplikacją do kina domowego tak jak pisał Mylagos. Masz możliwość pracy z siecią bezprzewodową więc powinno być OK. Na próbę możesz sprawdzić jak działa aplikacja. W razie jakiś problemów pytaj.

Kino domowe do filmów fajne,ma power,natomiast do muzyki niezabardzo.

Do prawdziwego odsłuchu muzyki musisz mieć potężny sprzęt o ile mamy to samo na myśli :smileysilly:. Ten zestaw wydawany był raczej z myślą o bardzo mocnym rozszerzeniu dźwięku z TV. Kino samo w sobie wykonane jest porządnie a dużym jego plusem będzie czytanie sporej liczby formatów.

Tak się zastanawiam czy masz dobrze rozmieszczone głośniki u siebie? Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc nie chcę aż tak głęboko brnąć w ten temat.

Pozdrawiam Stubb
profile.country.pl_PL.title
3echo-----
Poszukiwacz

Fakt...kino czyta wszystko,tego się nie spodziewałem od Sony,ale.........

Ja posiadam stary firmware,który czyta wszystko,natomiast wraz z nowszymi aktualkami weszły ograniczenia(Cinavia).Od momentu zakupu weszły już dwie aktualki,jednak ja to olewam i nie aktualizuję,bo nie chcę stracić tego co najlepsze w tym odtwarzaczu.Czekam na aktualizacje,która poprawi dźwięk,głównie z CD i USB,ale chyba się nie doczekam.

Jeśli chodzi o rozmieszczenie głośników:

-fronty ok 0.6m od TV,3m od uszu,dalej mnie szafa nie puści.

-sub.  lekko przed TV ok.0.3m,2,7m od uszu.

-sur.  za łóżkiem oddalone ok.1.5m od uszu.

Surrandy muszę podgłośnić ponieważ jak ustawię odległość jaka jest w rzeczywistośći,to ich praktycznie nie słychać.

Message was edited by: 3echo-----