anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wadliwa matryca w 46HX750

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
mario.79
Nowicjusz

Wadliwa matryca w 46HX750

Witam. Posiadam tv KDL-46HX750 i mam pewien problem. Po lewej stronie ok 10-12 cm od krawędzi na jasnym tle, gładkim tle (błękit nieba, woda morska, trawa na boisku) pojawia się cień z góry na dół ekranu. Poza tym obraz jest ładny (cienie po rogach ale to chyba specyfika LED krawędziowego). Dzwoniłem do serwisu i chcieli mi wymienić matrycę (przyjechali rozebrali tv ale nie taką przywieźli więc nie założyli nowej). Skręcili ponownie i pojechali z obietnicą że przyjadą po świętach. Od następnego dnia po ich wizycie cień na matrycy zniknął (tak jakby rozkręcenie i skręcenie od nowa tv pomogło). I teraz nie wiem czy wymieniać tą matrycę czy dać sobie spokój bo może być gorzej. Co mi radzicie ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niekiedy poluzowanie obudowy, która jest zbyt mocno skręcona pomaga. Najlepiej zostawić to serwisowi. Jednak nie jest to "lekarstwo dla wszystkich" z podobnymi problemami i w 99% takie rozkręcanie obudowy oraz matrycy można łożyć między bajki. Decyzja należy do Ciebie i masz jeszcze czas bo TV jest na gwarancji. Którą opcję wybrać - wybór należy tylko do Ciebie bo nie da się tego ocenić na odległość.

Ja w takim przypadku polecałbym Ci wykupienie serwisu extra który przedłuża gwarancję z 2 do 5 lat. Coś już było robione przy matrycy i trzeba zwracać na nią szczególną uwagę.

http://www.sony.pl/hub/sony-centre/5

Na określonych warunkach można wykupić taką usługę w salonach Sony Centre.

Pozdrawiam Stubb

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
stubbs.
Użytkownik

Niekiedy poluzowanie obudowy, która jest zbyt mocno skręcona pomaga. Najlepiej zostawić to serwisowi. Jednak nie jest to "lekarstwo dla wszystkich" z podobnymi problemami i w 99% takie rozkręcanie obudowy oraz matrycy można łożyć między bajki. Decyzja należy do Ciebie i masz jeszcze czas bo TV jest na gwarancji. Którą opcję wybrać - wybór należy tylko do Ciebie bo nie da się tego ocenić na odległość.

Ja w takim przypadku polecałbym Ci wykupienie serwisu extra który przedłuża gwarancję z 2 do 5 lat. Coś już było robione przy matrycy i trzeba zwracać na nią szczególną uwagę.

http://www.sony.pl/hub/sony-centre/5

Na określonych warunkach można wykupić taką usługę w salonach Sony Centre.

Pozdrawiam Stubb