anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

znikajacy obraz lub dzwiek

mk20-----
Początkujący

znikajacy obraz lub dzwiek

Witam , parę miesiecy temu kupiłem KDL46" nabyłem go wraz z dekoderem N tv.Fachowiec bardzo szybko wszystko zainstalował i podłaczył no i pierwsze wrażenie sprzetu i obrazu było super. Zadowoleni z żona zasiedliśmy wygodnie na kanapie no i sie zaczęło, nagle zniknąłobraz i dzwiek na 3sekundy ale po chwili wszystko powróciło do normy, nawet się tym nie przejąłem , zacząłem szukac po kanałach jak to się ma.I tak to się zczeło , czasami znika obraz czasami dzwięk nawet po kilka razy w godzinie (jest to bardzo nieregularne) ostatnio nawet znika podczas ogladania filmów z kamery Ful HD, nie wiem gdzie lezy problem czy ktoś już sie z tym spotkał , moze problem leży w ustawieniach tv, pomóżcie!

8 ODPOW. 8
Ravi-----
Początkujący

O takim problemie słyszę pierwszy raz, mógłby być to problem z przewodem HDMI, ale z tego co rozumiem przy podłączeniu kamerki dzieje się to samo (inny przewód?). Wpływ ustawień w telewizorze na to co się u Ciebie dzieje jest raczej wątpliwy, aczkolwiek na wszelki wypadek przywróć fabryczne, jeśli nie pomoże, to trzeba wysłać zgłoszenie do serwisu bo zdecydowanie nie jest to normalny objaw.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Moim zdaniem może to być uszkodzenie portu HDMI. Spróbuj podpiąć pod inny, zobacz czy jest ok. Ustawienia raczej nie mają wpływu na takie działanie chyba, że "tryb sklepowy" coś nabroił. Spróbuj przywrócić ustawienia do fabrycznych i przeprowadź ponownie "automatyczną inicjalizację" (w ustawieniach). Jeśli nie pomoże wezwij serwis.

oldguest
Początkujący

Tryb sklepowy faktycznie może mieć na to wpływ ale łatwo to zauważyć bo resetuje ustawienia obrazu i ustawia na żywy.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

No właśnie, tylko efekt jest nie do końca taki jak opisał mk20 :c18 Dlatego jak nie pomoże, to serwis...

mk20-----
Początkujący

Witam , nie wiedziałem o tym że trzeba zmienić tryb sklepowy na domowy , po zmianie narazie się nic nie dzieje i obraz nie znika. no i jeszcze ten tryb obrazu zawsze po włączeniu odbiornika był żywy no i zmieniałem go na standard bo taki łagodniejszy dla oka. mysle że to był ten problem . serdeczne dzięki za szybką reakcje , pozdrawiam .

OsiRis-----
Początkujący

Zaraz, zaraz czegoś tu nie rozumiem to tryb sklepowy który jest full wypas który ciągnie max prądu by wszystko graficznie było zniewalające się zacina na sprzęcie domowym?! To co za sprzęt znajduje się w sklepie by zniewolić kupującego? :c25

poza tym włączając telewizor w domu on pyta się jaki tryb uruchomić "na dzień dobry" no chyba ze tv był używany - może tego nie zrobić.

W N znika mi i dźwięk i głos -czasami-po wyłączeniu i włączeniu dekodera wraca odtwarzanie programów do normy.

oldguest
Początkujący

OsiRis napisał(a):

to tryb sklepowy który jest full wypas który ciągnie max prądu by wszystko graficznie było zniewalające się zacina na sprzęcie domowym?!



Nie zrozumiałeś. Tryb sklepowy resetuje ustawienia obrazu i ustawia żywy po chwili od każdej interakcji użytkownika. Czyli dajesz głośniej po chwili obraz znika na 3 sec nawet jeśli nie zmieniło się nić w ustawieniach obrazu. Zmieniasz kanał po chwili znowu znika na 3 sec obraz. Zmienisz coś w ustawieniach obrazu po chwili obraz znika na 3 sec i jest zresetowany do ustawień żywych i tak w kółko.... Nic się tu nie zacina...

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Tryb sklepowy charakteryzuje się ustawieniami wyżyłowanymi na maxa. Wszystkie kontrasty, jasność itd są na optymalnym poziomie, aby obraz w każdym sklepie pokazywał to co "najlepsze". Nie oznacza to "najlepszego" obrazu, bo kto ogląda telewizor na maksymalnych ustawieniach?
Jak to w sklepach bywa, ludzie mają możliwość przestawienia opcji, ustawień itd. No i wtedy osoba obsługująca telewizor nie musi wchodzić do ustawień i resetować wszystko. Telewizor sam się resetuje po upływie jakiegoś czasu. Na tym polega właśnie tryb sklepowy.