anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A300 i brudna matryca

1_Mariusz_1
Początkujący

A300 i brudna matryca

Witam
Od pewnego czasu na fotkach pojawiają mi się w tych samych miejscach kilka czarnych punktów i coś w kształcie krótkiej nitki (ok 2 mm). Efekt jest ten sam z różnymi obiektywami stąd przypuszczenie, że brudna jest osłona matrycy.
Jak w bezpieczny sposób wyczyścić osłonę matrycy w A300. Opcja z menu nie daje rezultatów

162 ODPOW. 162
profile.country.GB.title
redjacek
Nowicjusz

Lajam nie odebieraj tego negatywnie. Szacunek w pelni.
Nie upieram sie przy swoim ale pogrzebalem w internecie i znalazlem takie oto zdanie: "...mowiac inaczej, w najgorszym przypadku, wytarcie powloki tlenku cyny moze powodowac, ze elementy kurzu beda latwiej przylepialy sie do oslony sensora. Oznacza to ze bedziesz musial czyscic ja czesciej..."
Artykul jest na temat Nikonow D300 i D3, w ktorych podobnie uzywa sie ITO (Indium Tin Oxide) jako powloki sensora.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

redjacek napisał(a):

"...mowiac inaczej, w najgorszym przypadku, wytarcie powloki tlenku cyny moze powodowac, ze elementy kurzu beda latwiej przylepialy sie do oslony sensora. Oznacza to ze bedziesz musial czyscic ja czesciej..."


Ja to rozumiem, ale producenci tych preparatów muszą wytworzyć w naszych głowach potrzebę kupienia tego środka jako czegoś niezbędnego ;)

Dla mnie to mniej więcej teoria w stylu magnetyzerów na paliwo. :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

a w sumie to po co czyścić kiedy można w PS-ie wystemplować

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SZFENDAK napisał(a):

a w sumie to po co czyścić kiedy można w PS-ie wystemplować


Owszem można, za te prawie 3 tysiące co się wyda na PS'a to nawet nie wypada czyścić matrycy :smileyhappy:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ja głupi pluje, chucham, dmucham, a mam PSuja :slight_smile:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

i pewnie starłeś już ten tlenek cyny i co teraz będzie :shock:
aparat do wyrzucenia bo żaden serwis nie przyjmie do naprawy jak nie ma tlenku cyny na matrycy :nauseated_face:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

SZFENDAK napisał(a):

aparat do wyrzucenia bo żaden serwis nie przyjmie do naprawy jak nie ma tlenku cyny na matrycy :nauseated_face:


Nie wiecie gdzie można kupić jakiś czujnik zawartości tlenku cyny na matrycy?

Bo nie znalazłem takiego urządzenia, a czuję nosem że zrobi furrorę http://klubkm.pl/forum/images/smilies/rotfl.gif

W razie czego oficjalnie zastrzegam sobie prawa autorskie do pomysłu :smileyhappy:

profile.country.GB.title
redjacek
Nowicjusz

Lajam napisał(a):

Nie wiecie gdzie można kupić jakiś czujnik zawartości tlenku cyny na matrycy?
Bo nie znalazłem takiego urządzenia, a czuję nosem że zrobi furrorę
W razie czego oficjalnie zastrzegam sobie prawa autorskie do pomysłu :slight_smile:


A probowales ebaya? tam za wielka woda mozna kupic wszystko.

Poczucie chumoru to podstawa :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

SZFENDAK napisał(a):

aparat do wyrzucenia bo żaden serwis nie przyjmie do naprawy jak nie ma tlenku cyny na matrycy :nauseated_face:


Nie wiecie gdzie można kupić jakiś czujnik zawartości tlenku cyny na matrycy?

Bo nie znalazłem takiego urządzenia, a czuję nosem że zrobi furrorę http://klubkm.pl/forum/images/smilies/rotfl.gif

W razie czego oficjalnie zastrzegam sobie prawa autorskie do pomysłu :slight_smile:




a może wykorzystać taki czujnik grubości powłoki lakierniczej na karoseriach samochodowych :smileyrolleyes:

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

śmiejcie się śmiejcie dopóki aparat wam w środku roboty powie "Poziom tlenku cyny osiągnął krytycznie niski poziom. Migawka została zablokowana. Skontaktuj się z serwisem w celu wymiany matrycy"

:slight_smile: