anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[α77] ISO w praktyce

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

[α77] ISO w praktyce

Cześć. Generalnie korzystam z ISO 100. Czy uważacie, że wykorzystanie mniejszego ISO w tym korpusie ma sens w fotografii, np. plenerowej? OK, ISO mniejsze ma sens w studio, gdzie możemy mieć wystarczająco dużo sztucznego światła, ale czy rzeczywiście widać tę różnicę na odbitkach do formatu A4?

[α77]
36 ODPOW. 36
profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

A da sie obejsc te odszukianie w aparacie? Wydawalo mi sie ze wybor jest pomiedzy maly, sredni i duzy?

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

suVee napisał(a):

A da sie obejsc te odszukianie w aparacie? Wydawalo mi sie ze wybor jest pomiedzy maly, sredni i duzy?



Format RAW, daje zdecydowanie lepsze efekty, polecam.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

suVee napisał(a):

A da sie obejsc te odszukianie w aparacie? Wydawalo mi sie ze wybor jest pomiedzy maly, sredni i duzy?


Potwierdzę tylko słowa barta. Fotografują w formacie RAW dostajemy plik niemalże bez ingerencji aparatu. Ma to swoje plusy i minusy. Minusem jest dodatkowy czas, który trzeba poświęcić do "wywołania" RAW do JPG, a plusem jest wielka kontrola, na którą mamy wpływ w postprocesie. Czyli mamy większy wpływ na efekt finalny.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

Niestety w moim mniemaniu jest wiecej minusow niz widac na pierwszy rzut oka. Mam na mysli kompensacje bledow obiektywu, dystorsje, itp... Wiec Raw jest posrednim rozwiazaniem, zreszta jak poczytalem to w rawach tez dziala odszumianie w sony a77.

profile.country.PL.title
Dibo..
Poszukiwacz

suVee napisał(a):

Niestety w moim mniemaniu jest wiecej minusow niz widac na pierwszy rzut oka. Mam na mysli kompensacje bledow obiektywu, dystorsje, itp...



Przecież to też możesz usunąć na etapie wywoływania :c20

FF | APS-C | 8 | 18-250 | 16-50 | 35 | 135 | HVL-F58AM
profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

suVee napisał(a):

zreszta jak poczytalem to w rawach tez dziala odszumianie w sony a77.



Gdzie tak przeczytałeś? :shock: jeśli w mojej :c56 35 pliki są nietknięte (szumy ) tym bardziej tak być powinno w zaawansowanym aparacie jakim jest :c56 77...Może masz na myśli :c56 700 która odszumiała RAWy od ISO1600, tyle, że tam jeśli się nie mylę także to poprawiono przez opublikowanie kolejnej wersji firmware.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
suVee-----
Poszukiwacz

Czytałem o tym w teście na opt....pl w rozdziale szumy, ale po ponownym przeczytaniu rzeczywiście napisałem nieprawde. W Raw sony nie odszumia tak jak w jpg.