anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aktualizacja A7R IIIa

profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Aktualizacja A7R IIIa

Witam

Próbowałem zaktualizować oprogramowanie A7R IIIa plikiem do A7R III. Pomimo działania zgodnie z instrukcją aparat nie jest wykrywany przez komputer. Cały czas pozostaje firmware v.1.0  Pytanie: czy aktualizacja musi być dedykowana do IIIa (której nie ma) czy problem leży gdzie indziej ?

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

Czy robisz to zgodnie z instrukcją (Aktualizacja oprogramowania systemowego (firmware) aparatu ILCE-7RM3, wersja 3.10 (Windows) | Sony P...)  w zakładce przygotowanie ?

profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Tak, wszystko jest wykonywane zgodnie z instrukcją . Wg niej ekran wyświetlacza powinien zgasnąć po kilku sekundach, ale cały czas widnieje komunikat "Tryb USB, pamięć masowa, USB". Przejście do kolejnego kroku skutkuje komunikatem o braku aparatu do aktualizacji. Były zmieniane porty USB. Próba aktualizacji była wykonywana na komputerze i laptopie z Windows oraz na Mac-u. IMG_4364.jpgIMG_4365.jpg

profile.country.PL.title
zuka68
Użytkownik

Jest też możliwość, że coś blokuje na komputerze

Obejrzyj jeszcze https://www.youtube.com/watch?v=s0PsLkBtgSc  i jak wszystko robisz zgodnie z tym to pozostaje sprawdzenie na innym kompie, poproszenie kogoś z okolicy Twojego zamieszkania, kto się na takich sprawach zna, w ostateczności serwis lub może coś na infolinii pomogą https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=cameras-camcorders1&tab=Tips

 

 

Why is keeping your Sony camera updated with the latest firmware is recommended? Firmware updates not only ensure that the latest bug fixes are applied, but they also often offer free new features and options for your camera. For information and to find your camera firmware, please visit the Sony
profile.country.PL.title
kubuch
Poszukiwacz

Ok, dzięki za sugestię. Napisałem do supportu i otrzymałem info, że oprogramowanie od A7R III jest to jak najbardziej prawidłowe dla A7R IIIA. W związku z tym, wyślę zapytanie dotyczące problemu instalacji tego oprogramowania. Z tego wynika, że problem leży po stronie instalatora lub aparatu. Jeżeli niczego nowego nie zasugerują, Pozostaje wizyta w sklepie albo wysyłka do serwisu.