anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

profile.country.pl_PL.title
Kowalski_1981
Początkujący

Amator - Jak robic nasycone zdjęcia....

Siemka, Panowie i Panie czy możecie mi powiedziec jak wy robicie ze np. są mocno nasycone kolory :? ?? nie znam sie na tym kompletnie a z miłą chęcia bym sie nauczył. czy Zdjęcia sa jakos specjalnie obrabiane w jakims programie czy macie jakies sposoby...
ps mam alfe 200 a ogólnie chcialem kupic nikona. Słyszałem ze nikon lepszy ale cena byla 3 x wieksza od sonego. Sprzedawca mowil ze niby jest lepsza alfa. mozecie mi pomóc??
z góry dzieki

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ufosan napisał(a):

Lustrzanka przedstawia obraz taki jakim jest, a kompakt "ubarwia" itp.


:o :shock:

Wybacz, ale pojechałeś po całości - już dawno się tak nie ubawiłem :smileyhappy:

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Na początek zajrzał bym do strefy kreatywnej i ustawił przestrzeń barw Vivid.
Jeżeli będzie mało to jeszcze bym podciągnął nasycenie z poziomu aparatu.
Jest jeszcze jedna metoda.
Spróbuj zdjęć w formacie RAW, wszystko a nawet więcej, o czym pisałem wyżej ustawisz wizualnie w czasie obróbki.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

ja tam na kolorki nie narzekam w alfie 200. W strefie twórczej mam ustawione z reguły standard. Przykładowe zdjęcie w tej opcji

profile.country.PL.title
ufosan-----
Poszukiwacz

ja tam na kolorki nie narzekam w alfie 200. W strefie twórczej mam ustawione z reguły standard. Przykładowe zdjęcie w tej opcji




Przepitraszam bardzo, ale moim skromnym zdaniem, troszkę mydełko.
Ja na kicie przy ogniskowej 70, przymykam do f8, wtedy to jakoś da radę.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

to zdjęcie machnięte tylko dla pokazania że kolory nie wychodzą blade czy mało nasycone. Nie zdjęcie do oceny...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

to zdjęcie machnięte tylko dla pokazania że kolory nie wychodzą blade czy mało nasycone. Nie zdjęcie do oceny...


Ale w tym zdjęciu balans bieli niezbyt dobrze jest ustawiony.... :|
A przede wszystkim.... zdjęcie jest niedoświetlone.

Ostrość jest jak najbardziej w porządku. Kolory również wydają się być odpowiednio nasycone...(po korekcie naświetlenia)

Może masz po prostu problem z monitorem :smileyquestion:

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

a to bardzo możliwe. Mam nowy monitor T200. Macie może jakieś patenty na kalibracje monitora?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

a to bardzo możliwe. Mam nowy monitor T200. Macie może jakieś patenty na kalibracje monitora?



Taki
lub
Taki

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Czy istnieje możliwość wypożyczenia takiego kalibratora sprzętowego?? Nie mogę znaleźć w googlach nic na ten temat :)

Wie ktoś może coś na ten temat. Albo czy ktoś posiadający taki sprzęt jest w stanie odpłatnie oczywiście skalibrować mój monitor?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Czy istnieje możliwość wypożyczenia takiego kalibratora sprzętowego?? Nie mogę znaleźć w googlach nic na ten temat :)

Wie ktoś może coś na ten temat. Albo czy ktoś posiadający taki sprzęt jest w stanie odpłatnie oczywiście skalibrować mój monitor?


A zajrzałeś do linku, który Ci podałem w poście powyżej?

------------------------------
fotoamator