anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Tygrysek
Początkujący

Ciężki wybór A350 a A700 potrzebuje wsparcia :)))

Witam
To mój pierwszy post mam nadzieję że nie będzie za długi ale od miesiąca gryzę się z tym który aparat wybrać leciałem po Canonach Nikonach itp itd..., ale ze względu na to że 3/4 domu to Sony postanowiłem kupić tą markę na każdym forum jadą po soniaku że szkoda tego słuchać. Przeleciałem dzisiaj z 500 postów tu na forum i nadal nie jestem pewny proszę o poradę z góry dzięki za odpowiedzi.
Krótka charakterystyka mnie jako przyszłego amatora z zacięciem :):
Do tej pory nigdy nie miałem do czynienia z lustrzankami miałem Minolte z3 ale to nie to mam T-300 ale szukam czegoś więcej dlatego postanowiłem kupić lustrzankę.
Mam do wydania od 3000 do 4000 tysięcy.
Myślałem nad zakupem A350 w zestawie z Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6 już miałem kupować
bo ta opcja wydała mi się interesująca po czym na różnych forach zacząłem czytać o A700 i tu się zaczął maksymalny dylemat co teraz. Postanowiłem podzielić to na 4 opcję i mam prośbę o radę którą z nich wybrać:
1. Kupić A350 Sony DT 18-70mm F/3,5-5,6 i Sony DT 75-300mm f/4,5-5,6
czy też inny zestaw i jak tak to który?
2. Kupić A350 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?
3. Kupić A700 z obiektywem 18-70 czy też inny zestaw i jak tak to który?
4. Kupić A700 body i do tego obiektyw lepszy uniwersalny jeżeli tak to jaki obiektyw ?

Znam już różnice pomiędzy tymi aparatami chcę opcjonalnie kupić jak najlepszy zestaw zostało mi 2 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji i zakup oraz późniejsze cieszenie się z nowego nabytku wiem że z oby dwóch będę zadowolony jestem startującym amatorem i w pierwszym miesiącu nie będę wymagał zbyt wiele od siebie ale już w drugim ... :))))
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
Pozdrawiam

85 ODPOW. 85
szyper88
Początkujący

no tak nie ma jak wspolny wypadzik ...do kolegi z IR....di :nauseated_face:

i tak na 2 tyg ...a co nie bedziemy sie rozdrabniac :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Zdecydowanie nie dla A350... to jest jedynie marketingowy model (sztucznie podniesiona rodzielczosc). Jesli z pieniedzmi slabo, lepiej kupic A300 (nie mialem w reku A330, wiec sie nie wypowiem). Jesli chcesz miec dobre body, to ZDECYDOWANIE jestem za A700. Jest to starsza konstrukcja, ale bardziej udana niz A900.

Dobrych zdjec nie zrobisz Canonem, Nikonem, Pentaxem czy Sony - tylko glowa i umiejetnosciami.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

buzz napisał(a):

Zdecydowanie nie dla A350... to jest jedynie marketingowy model (sztucznie podniesiona rodzielczosc)


marketingowy ?
znajdź mi CCD 14 mpix :smileyexclaim:
robię czasami duuuże wydruki i brakuje mi mpix ;)
CCD na iso 100 ( najlepsza studyjna czułość) jest lepsze od CMOS - proszę więc o więcej rozwagi przy sianiu fermentu ;)


buzz napisał(a):

Jesli z pieniedzmi slabo, lepiej kupic A300


jeśli z pieniędzmi parno to polecam http://img33.imageshack.us/img33/4197/salpha1297027.gif200 :smileyexclaim:


buzz napisał(a):

ZDECYDOWANIE jestem za A700. Jest to starsza konstrukcja, ale bardziej udana niz A900.


mieszasz :smileyhappy:
i to bardzo ;)
proszę o uzasadnienie. Chętnie podejmę się rzeczowej dyskusji.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Tygrysek
Początkujący

jak macie ochotę i zbierzecie ekipę to tu jest co pstrykać :) pierwszy plener z głowy nawet uszczeliłem kraba sypneła się pogoda i nie ma gdzie jechać także narazie teoria i trening w domu (żona już mnie nie chce) nie ma siły już pozować :))). pozdrawiam. odnośnie kolegi z przedostatniej wypowiedzi z chęcią poznałbym konkretne argumenty dlaczego nie :)

szyper88
Początkujący

a ja zamierzam zrobic kolejny krok i zamienic dziewczynie hybryde na A300 lub A350 no i znow dylemat ... :c3 :c3

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jak kasa nie gra roli to bierz 350 :) czasem te piksele mogą się przydać :P

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
wratislavian
Początkujący

jezeli kasa nie gra roli to i tak a300. więcej fotek na karte, kilkaset złotych na waciki w kieszeni i dla dziewczyny jak znalazł. NIC mnie nie przekona do a300. argumenty typu lepiej miec 14 niż 10. to żadne argumenty :)

szyper88
Początkujący

no wlasnie moze jakies konkrety czemu A300 a nie A350 ... roznica w cenie niby nie wielka ale zawsze mozna dolozyc do gripa lub szkla :-)
wiec czekam na jakies wypowiedzi konkretne argumenty :-)))

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

różnica w cenie to 110 zeta więc to żadna różnica i nie ma do czego dodać
gdyby różnica była 4 stówki to by była połowa np.HVL 42 a wtedy można by się było zastanowić

kamil1114
Początkujący

Też tak uważam. To tak jak kupujesz zasilacz komputerowy jakiejś porządnej firmy i jeden mam moc 400 W i kosztuje 250 zł , a drugi 430 W i kosztuje 270 zł. Jeżeli różnica w cenie jest mała to wolę dać więcej mimo tego , że dużego przeskoku w wydajności nie ma.