anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czyszczenie matrycy POMOCY!!

robert3029
Początkujący

czyszczenie matrycy POMOCY!!

Witam ....powiedzcie mi jak wyczyscic matryce w A200 bo mam plamki na zdjeciach i zapewne to matryca bo obiektyw jest czysciutki bez zadnego pylku...czytalem w instrukcji aparatu ale kurde jest to jakos dziwnie opisane...czyli mam rozumiec ze bateria ma byc bnaladowana...wlaczyc z menu czyszczenie sciagnac obiektyw i wyczyscic matryce???

39 ODPOW. 39
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Mateusz przy włączeniu funkcji w menu "czyszczenie matrycy" funkcja otrząsania jest nieaktywna
po wybraniu tej funkcji podnosi się lustro i otwiera migawka byś miał dostęp do matrycy w celu jej wyczyszczenia "ręcznie"
po wyczyszczeniu i wyłączeniu aparatu otrząsanie nadal jest nie aktywne

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

ale slowa "można uruchomić dokładne czyszczenie" wskazują że aparat może dokładniej trzasc (nie bede sie upieral jednak mam wrazenie ze aparat wtedy trzesie), szczegolnie ze pozniej jest napisane "Jeśli w powyższy sposób nie uda się usunąć bardzo lepkich, tłustych drobin (na przykład pyłków roślinnych), można zastosować czyszczenie ręczne."
tak czy inaczej w gruche trzeba sie zaopatrzyc + np. lenspen do matryc

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca


jak dla mnie zdanie "... można uruchomić dokładne czyszczenie, wybierając funkcję czyszczenia w menu aparatu." mówi wlasnie o mocniejszym trzesieniu ;)


Być może dość niefortunne sformułowanie. "Uruchamiamy" dokładne czyszczenie, włączając w menu funkcję podnoszącą lustro i otwierająca migawkę. Następnie, ręcznie, czyli "gruszkowo" lub "preparatowo" czyścimy dokładnie to czego otrząsanie nie usunęło.
Nie ma mocniejszego "trzęsienia". Jest, tuż przed podniesieniem lustra, takie samo, jak przy wyłączaniu aparatu.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

no to wszystko jasne, ale przeczucie o przeczytaniu takiej informacji mnie nie mylilo :P

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

zaglądnąłem do instrukcji (bo jeszcze tego nie robiłem)
faktycznie jest tam napisane że przed podniesieniem lustra i otwarciem migawki matryca jest otrząsana
dziwne bo jak przy normalnym wyłączaniu wyczuwam te drgania to w tym momencie jakoś ich nie czuję
ale skoro tak twierdzi instrukcja to widać tak jest :slight_smile:

oldguest
Początkujący

Zerknąłem w anglojęzyczną instrukcję:

"After the image sensor vibrates for a short time, the mirror in front is lifted."
Z tego wniosek że matryca jest otrząsana przed podniesieniem lustra. Brak jednak słowa o sile tego "otrząsu" ;)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

moim zdaniem jeśli zdecydowaliśmy się na czyszczenie matrycy to czy będzie silniej czy mniej się otrząsać to już nie ma znaczenia

docentstopczyk
Początkujący

ja czyszczę w zakładzie. 30 zeta to nie majątek. raz na kilka miesięcy można wydać, a mam pewność, że mi to zrobią porządnie.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w jakim zakładzie ?
ja czyszczę przed każdym wyjście na zdjęcia lub przed każdą sesją.
trwa to chwilę....i nic nie kosztuje :rolling_eyes:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
docentstopczyk
Początkujący

gruszką tak
chodzi mi o mycie. nie mam do tego serca.