anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Fotografia portretowa / Fotografia portretowa / AEL

profile.country.pl_PL.title
armani2414
Początkujący

Fotografia portretowa / Fotografia portretowa / AEL

:smileyarrow:

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
armani2414
Początkujący





Moim zdaniem w manualu średnio się AEL sprawdza. Zdecydowanie lepiej korzystać z przycisku AEL w trybach półautomatycznych.. :thumbsup:

bardzo ważna informacją dla tych co korzystają w większości z M

profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

celujesz gdzie musisz-> wciskasz spust do połowy coby np. złapało ostrość-> wciskasz AEL-> trzymając wciśnięty AEL kadrujesz odpowiednio zdjęcie, ostrzysz i je cykasz
to miałeś na myśli?


dokjładnie o to mi chodziło-z góry dziekuje-

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armani2414 napisał(a):

bardzo ważna informacją dla tych co korzystają w większości z M


Jeśli ktoś korzysta z trybu manualnego powinien sobie zdawać sprawę z takich rzeczy i z wielu innych :?

Ja jeszcze raz przypomnę...tryby półautomatyczne to żaden wstyd. Piszę to, bo panuje jakaś chora opinia, że lepszy fotograf używa wyłącznie trybu M. :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Lajam napisał(a):

Ja jeszcze raz przypomnę...tryby półautomatyczne to żaden wstyd. Piszę to, bo panuje jakaś chora opinia, że lepszy fotograf używa wyłącznie trybu M. :slight_smile:


Ja cały czas foce w trybie A i nie narzekam ;) Tryb M narazie w trakcie nauki :smileyrolleyes:

Pozdrawia Starosta :grin:
brzoza
Początkujący

Lajam napisał(a):


Ja jeszcze raz przypomnę...tryby półautomatyczne to żaden wstyd. Piszę to, bo panuje jakaś chora opinia, że lepszy fotograf używa wyłącznie trybu M. :slight_smile:



Zgadza się
Poza tym, np. podczas słonecznej pogody ale z dużą ilością chmur na niebie, czyli gdy zmienia się gwałtownie oświetlenie wręcz niemożliwością jest ustalić dobrą ekspozycję podczas trybu M.
Podobnie jest przy scenach dynamicznych :)