anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OsiRis napisał(a):

nie dam rady sam zrobić foto wnętrza obiektywu :c9
i do tego z MF



Ustawiasz obiektyw na stole - świecisz w niego mocno punktowym światłem do środka, a za pomocą kita, z włączonym AF, na 70mm fotografujesz środek obiektywu (możesz doświetlić lampą wbudowaną używając kartki A4 jako dyfuzora)

Ewentualnie zamiast na stole możesz przypiąć go do aparatu, i wtedy fotografować - będzie otwarta przysłona więc powinno być lepiej cokolwiek widać.

Albo: podświetlasz obiektyw, otwierasz przysłonę (np. zapałką czy czymkolwiek co pozwoli jeszcze na trzymanie obiektywu), ustawiasz fotografowany obiektyw tak żeby przenikało go światło i fotografujesz z jednej i drugiej strony.

Proste :)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

OsiRis napisał(a):

a w czym ty chcesz mi pomóc??
jak problem dotyczy serwisu
szkoda że RASTIX który może mieć wpływ na to nie zabiera głosu.
a jest najbliżej sony.


OsiRis napisał(a):

diagnoza już została postawiona w 1 poście...
a problem dotyczy gwarancji, usługi, jakości usługi. ...


OsiRis niestety w obecnej chwili nie jestem w stanie uczestniczyć w życiu Forum Sony w takim stopniu, w jakim bym sobie tego życzył. Propozycja krisa, abyś przesłał do mnie PW spowodowałaby szybszą moją reakcję na Twój kłopot z serwisem. „Rozmowę” możemy zawsze prowadzić na forum. Jeżeli jest tak jak opisujesz, to wynika, że serwis nie wywiązał się poprawnie ze swojego zadania. Chętnie zapoznam się z korespondencją, o której wspomniałeś:

OsiRis napisał(a):


...w dalszym ciągu nie usunęli śmieci z tego urządzenia. Obiektyw jest z kwietnia tego roku!! Ze względu na tajemnicę korespondencji nie przytoczę wymiany emaili na forum mogę jedynie przesłać to do RASTIX.


Prześlij proszę na adres Administratora Forum Sony ( Sonyforum.PL@eu.sony.com ) całą korespondencję z dopiskiem dla RASTX. Sprawdzę w jakim stopniu mógłbym pomóc. Przy okazji chciałbym wyjaśnić jedną kwestię, którą poruszyłeś opisując ten przypadek:

OsiRis napisał(a):

Ja ze CSI otrzymałem jedynie pustą kartkę bez pieczątek, bez podpisów.
Tylko wymienione elementy ? użyte? są wyszczególnione.


Pozwolę sobie zacytować naszą poprzednią „rozmowę”, w której wspomniałeś o obowiązku gwaranta:

OsiRis napisał(a):

...w pierwszych 12 mc ma obowiązek świadczyć gwarancję...


I dla przypomnienia moją odpowiedź:

RASTX napisał(a):


Nie wdając się w szczegóły, bardzo uogólniając sprawę, po przystąpieniu naszego Kraju do UE, zmieniły się również przepisy sprzedaży. To o czym wspomniałeś „obowiązek” występował wcześniej, obecnie „gwarancja” jest dobrowolna. ...


Podobnie jest w tym przypadku. Wcześniej stacja serwisowa reprezentująca gwaranta, miała obowiązek odnotować w karcie gwarancyjnej, wykonaną pracę, użyte części zamienne i czas pobytu sprzętu w punkcie naprawczym. Z chwilą zmiany przepisów, zmieniły się warunki gwarancji oraz karty gwarancyjne. W tej chwili stacje serwisowe nie mają obowiązku zapisywania tego typu informacji, w samych kartach gwarancyjnych nie ma też takiego miejsca. Oczywiście na Twoją prośbę serwis powinien udostępnić Tobie informacje na temat naprawy. Dlatego też jak już wspomniałem, chętnie zapoznam się korespondencją.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

witam serdecznie Rastix
mówisz i masz...

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Dziękuje za udostępnienie korespondencji.
Jak tylko otrzymam dodatkowe informacje na temat tego zgłoszenia, zobaczę w jakim stopniu będę mógł pomóc.
OsiRis, proszę o cierpliwość.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

OsiRis,
Otrzymałem zapewnienie od C.S.I. Foto i Video, że są gotowi ponownie sprawdzić Twój obiektyw. Wspomniałeś, że będzie potrzebny Tobie na
10 lipca. Skontaktuj się proszę jak najszybciej z C.S.I., moje pośrednictwo w ustaleniu szczegółów ( przesyłka, ewentualne czyszczenie ) znacznie wydłużyłoby czas.

Z uzyskanych od Ciebie informacji, C.S.I. podejrzewa jednak, że jest to zabrudzenie matrycy. Może rozsądniej byłoby odesłać aparat + obiektyw, rozważ to proszę.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

Jutro zadzwonię do CSI celem ustalenia ponownego terminu jednak aparatu im nie poślę.
Dziękuję za zainteresowanie tematem.

resztę już na PW prześlę.
pozdrawiam

luvr-----
Początkujący

OsiRis napisał(a):

Jutro zadzwonię do CSI celem ustalenia ponownego terminu jednak aparatu im nie poślę.


a moze to faktycznie brudy na matrycy....
warto pomyslec, a nie upierac sie na swoim :c5

OsiRis-----
Początkujący

luvr napisał(a):

warto pomyslec, a nie upierac sie na swoim :c5



no właśnie myślę.
dziecka mi w brzuch wciskać nie będą poza tym jestem facetem więc tym bardziej NIE

luvr-----
Początkujący

OsiRis napisał(a):


no właśnie myślę.
dziecka mi w brzuch wciskać nie będą poza tym jestem facetem więc tym bardziej NIE


:shock:
ja tez jestem facetem i potrafie przyjac na klate swoje bledy....
nawarzonego piwa nie ma co sie wstydzic wypic :)

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Szkoda, że nie można wykupić gwarancji extra na lampę :|