anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Pozdro z północy Rstx :c10 Nie będę sprawdzał warunków gwarancji ;) na razie DSLR funkcjonuje mi więc nie narzekam :c2

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Cześć Tomku,
Cieszę się bardzo, że A700 funkcjonuje poprawnie i, że udało się nam wszystko zamknąć podczas Twojej wizyty. :)

Pozdrawiam :c10

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
JaM2-----
Początkujący

wczoraj odwiedziłem sony center na KEN w Warszawie :c9 Sony chwali się że są to centra konsultacyjno - serwisowe, jednak obsługa jednego z Panów była daleka od ideału... ale to tak tytułem wstępu - Pan nie oglądając aparatu i obiektywu stwierdził że na pewno jest popsuty AF i nie wie czy nie będę musiał za to opłacić :c9 (stwierdzenie to padło po moim lakonicznym opisie że coś 'burczy') Nie wiem może Pan się uczył ale czegoś inne się spodziewał w profesjonalnym salonie...

a teraz meritum - czyli moja zepsuta alfa :cry: :cry:

Problem pojawił się podczas ostatniego wyjazdu, robiłem zdjęcie było ok, przy kolejnym aparat zaczął wydawać dziwny dźwięk (burczenie) podczas uruchamiania, a także podczas łapania ostrości, przy zmianie obiektywu problem zniknął.

A teraz pytanie czy rzeczywiście jest to problem z AF (na chłopski rozum wygląda że tak) i czy mieści się to w gwarancji ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

JaM2 napisał(a):

Problem pojawił się podczas ostatniego wyjazdu, robiłem zdjęcie było ok, przy kolejnym aparat zaczął wydawać dziwny dźwięk (burczenie) podczas uruchamiania, a także podczas łapania ostrości, przy zmianie obiektywu problem zniknął.

A teraz pytanie czy rzeczywiście jest to problem z AF (na chłopski rozum wygląda że tak) i czy mieści się to w gwarancji ?


Rozumiem, że problem dotyczy obiektywu 18-70? (a tak na marginesie popraw sobie to w stopce - nie ma obiektywu 17-80;))
Jeśli terkocze/burczy przy włączaniu to istotnie padł układ AF w obiektywie. Uwierz mi, że ktoś kto choć raz miał z tym do czynienia, nie musi nawet widzieć aparatu, żeby to potwierdzić.

Proponuję oddać obiektyw do sklepu w celu naprawy/wymiany na nowy (o ile oczywiście nie minęła gwarancja na sprzęt)

Pozdrawiam,

JaM2-----
Początkujący

Lajam napisał(a):



Proponuję oddać obiektyw do sklepu w celu naprawy/wymiany na nowy (o ile oczywiście nie minęła gwarancja na sprzęt)

Pozdrawiam,



zostawiłem go wczoraj w sklepie ;)

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
Pod koniec grudnia kończy mi się roczek i muszę przedłużyć gwarancję.
Jestem na stronie SONY i nie za bardzo wiem jak to zrobić.
Piszą tu:
Aby otrzymać wniosek o wystawienie Gwarancji Extra należy w ciągu roku od daty zakupu w sklepie, przesłać do Sony Poland kopię ostatniej strony karty gwarancyjnej wydanej do zakupionego produktu. Wraz z wnioskiem przesłane zostaną szczegółowe informacje na temat Gwarancji Extra.
W jaki sposób mam to przesłać?
Listownie ?
e-mailem?
Proszę o podpowiedz.
Pozdrawiam. :c10

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Pozwolę sobie zacytować mail od Radka
Obecnie formularz w wersji elektronicznej nie jest dostępny. Gwarancję Extra można nabyć:

Osobiście w salonie Sony Centre lub Sony Style. Salony dysponują formularzami. W salonie można wypełnić druk i dokonać zapłaty za Gwarancję Extra. Pracownik salonu prześle wypełniony formularz do Sony Poland. Na tej podstawie Gwarancja Extra zostanie wystawiona i wysłana bezpośrednio na adres użytkownika ( adres podany w formularzu ).

Poprzez Dział Obsługi Klienta Sony Poland. Użytkownik powinien przesłać na adres sonyinfo.pl@eu.sony.com lub fax. 022 / 520-24-66 kopię karty gwarancyjnej ( strony na której jest model sprzętu, numer fabryczny, data zakupu, pieczątka sprzedawcy ) oraz kopę dowodu zakupu ( faktura VAT lub paragon fiskalny ). Wiadomość powinna zawierać dokładny adres użytkownika, na który Sony Poland prześle wnioski. Po wypełnieniu wniosku użytkownik odsyła kopię wraz potwierdzeniem przelewu. Po otrzymaniu wniosku Sony Poland wystawi Gwarancję Extra, która zostanie wysłana na podany adres.

Pozdrawiam,

Radek

profile.country.pl_PL.title
foni-r
Nowicjusz

Witam.
A więc dziś pojechałem do sklepu Sony.
Załatwiłem wszystko.
Miło się zdziwiłem,że obniżyli cenę dodatkowej gwarancji z 119 na 89zł.
Ale oczywiście dowiedziałem się też to ,że dodatkowy okres gwarancji nie trwa 3 lata a 2 !!!
Sony lubi mieszać klientom w umysłach.
Czytając TRZY LATA nie zastanawiam się nad tym,że liczą od daty zakupu.
To po cholerę dali mi rok gwarancji przy zakupie aparatu!?
Przecież mogę wykupić ile chcę!
Gwarancja nakłada się na gwarancję-komedia!
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

foni-r - gdybyś czytał cały wątek na pewno nie byłbyś teraz tak zdziwiony.

Pozwól, że zacytuję wypowiedź Radka (RASTX)

RASTX napisał(a):

„Gwarancja Extra” proponowana jest na okres 3 lub 5 lat. Nie dodajemy okresu podstawowej gwarancji 12 miesięcznej do „Gwarancji Extra”. Przez pierwszy rok obie gwarancje biegną równocześnie. Nie jest również możliwe wykupienie gwarancji na okres 3 lat, a później dokupienie drugiej. Wyboru na jaki okres zostanie wystawiona „Gwarancja Extra” ( 3 lub 5 ) dokonujemy raz, w pierwszym roku od daty zakupu.



Pozdrawiam,

krzyho4
Początkujący

wlasnie czekam na zakonczenie sprawy exstra gwarancyjnej, i potwierdzam 89 pln na 3 lata od daty zakupu . zawsze to taniej bo koszt regulacji ff/bf wynosi 120 + koszty wysylki