anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Gwarancja

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

Gwarancja

Jestem nowym posiadaczem Sony A350 i zaproponowano mi w sklepie żebym przedłużył sobie gwarancje na 5 lat za około 300zł. Warto ją wykupić czy dać sobie spokój :question:

172 ODPOW. 172
OsiRis-----
Początkujący

119 zł miły pan wszystko wypisał, do 3 miesięcy dokument dotrze drogą konwencjonalną - poczta polska -czy jakoś tak. ważne że wniosek jest opłacony i w kartoniku po aparacie .

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

OsiRis napisał(a):

a ja jadę jutro po Extra :)


kamil1114 napisał(a):

A ja dzisiaj zamówiłem. heh :D


:smileythumbsup:
Cieszę się, że udało mi się wyjaśnić wątpliwości, które nie dawały Wam spokoju. ;)

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

Drogi Rastix tylko obawiam się jednego - jeżeli coś się stanie ze sprzętem wysyłam to na własny koszt, a mogę oddać to do SC ? by to oni wysłali?
Jeżeli serwis ma wyglądać i działać tak jak tu piszą i zresztą też sam doświadczyłem to jak wcześniej napisano zamiast walczyć wysyłkami do serwisu taniej będzie kupić nowy/nowszy sprzęt.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OsiRis napisał(a):

Drogi Rastix tylko obawiam się jednego - jeżeli coś się stanie ze sprzętem wysyłam to na własny koszt, a mogę oddać to do SC ? by to oni wysłali?
Jeżeli serwis ma wyglądać i działać tak jak tu piszą i zresztą też sam doświadczyłem to jak wcześniej napisano zamiast walczyć wysyłkami do serwisu taniej będzie kupić nowy/nowszy sprzęt.


Możesz wysłać to bezpośrednio do serwisu (POLECAM), usługa jest bezpłatna - przesyłka kurierska, ubezpieczona.

Możesz oczywiście oddać, ale do sklepu, w którym kupiłeś sprzęt. Jeśli było to Centrum Sony to oczywiście tam. Niemniej polecam skorzystanie z opcji bezpośredniej wysyłki. Ja potwierdzają przypadki na forum (w tym mój) aparat spędza w serwisie zaledwie 1 dzień, i na drugi jest u Ciebie (ja wysłałem w środę po południu, w piątek o 9 rano kurier już pukał do mych drzwi)

OsiRis-----
Początkujący

Lajam - ale to dotyczy gwarancji Extra -nie tej 12 miesięcznej...

2.3. Pozostałe ograniczenia
2.3.1 Gwarancja Extra nie będzie mieć zastosowania w następujących przypadkach:
a) Transportu i kosztów transportu z miejsca, w którym znajduje się uszkodzony Produkt, do miejsca, w którym został przyjęty do naprawy oraz wszelkiego rodzaju ryzyka bezpośrednio lub pośrednio związane z transportem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

OsiRis napisał(a):

Lajam - ale to dotyczy gwarancji Extra -nie tej 12 miesięcznej...


OsiRis, wejdź sobie tutaj http://www.e-csi.pl/csi_new/index.php?p ... eHowToSend i poczytaj co jest napisane w temacie NAPRAWY GWARANCYJNE

Potwierdziłem przed momentem telefonicznie - CSI także w przypadku gwarancji extra pokrywa koszty przesyłki.

OsiRis-----
Początkujący

w takim razie jest to ich indywidualne podejście, więc spox... :c4

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

OsiRis napisał(a):

Drogi Rastix tylko obawiam się jednego - jeżeli coś się stanie ze sprzętem wysyłam to na własny koszt, a mogę oddać to do SC ? by to oni wysłali?


Jeżeli skontaktujesz się bezpośrednio z Autoryzowaną Stacją Serwisową C.S.I., otrzymasz informację na temat bezpłatnej przesyłki, o czym wspomniał już Lajam. Niezależnie czy sprzęt jest w okresie „podstawowej” 12 miesięcznej gwarancji, czy „Gwarancji Extra”. W przypadku skorzystania z innej "formy" przesyłki zastosowanie będą miały punkty „Gwarancji Extra”, które wymieniłeś.

OsiRis napisał(a):

Jeżeli serwis ma wyglądać i działać tak jak tu piszą i zresztą też sam doświadczyłem to jak wcześniej napisano zamiast walczyć wysyłkami do serwisu taniej będzie kupić nowy/nowszy sprzęt.


Pośrednicy, to niepotrzebne wydłużenie okresu bez sprzętu. Najsprawniej ( najszybciej ) będzie, jeżeli zareklamujesz sprzęt w stacji serwisowej, która zajmuje się bezpośrednio naprawą. Dodatkowo przy tak złożonej reklamacji, serwis posiada dane nadawcy. Jeżeli zaistnieje konieczność uzyskania dodatkowych informacji, które mogą okazać się pomocne przy usunięciu usterek, serwisant skontaktuje się z Tobą, a nie z pośrednikiem.
Z danych, które posiadam, wynika, że Autoryzowana Stacja Serwisowa C.S.I. wykonuje naprawy sprawnie i szybko. Oczywiście może zdarzyć się sytuacja, że serwis zatrzyma aparat na dłużej, ale wyłącznie w celu dokładnego sprawdzenia sprzętu lub w przypadku oczekiwania na zamówioną część zamienną.

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
OsiRis-----
Początkujący

Tu CSI sprawnie załatwiło problem, informacja o czasie naprawy, terminowość, szkoda że nie ma tam działu kontroli jakości. Sprzęt byłby sprawdzony i imiennie potwierdzono by usunięcie usterki.
Ja ze CSI otrzymałem jedynie pustą kartkę bez pieczątek, bez podpisów.
Tylko wymienione elementy ? użyte? są wyszczególnione.
Jak na standardy UE i takiego giganta Sony to troszkę mało?!

skan wkrótce

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

OsiRis napisał(a):

Tu CSI sprawnie załatwiło problem, informacja o czasie naprawy, terminowość, szkoda że nie ma tam działu kontroli jakości. Sprzęt byłby sprawdzony i imiennie potwierdzono by usunięcie usterki.
Ja ze CSI otrzymałem jedynie pustą kartkę bez pieczątek, bez podpisów.
Tylko wymienione elementy ? użyte? są wyszczególnione.
Jak na standardy UE i takiego giganta Sony to troszkę mało?!

skan wkrótce



OSIRIS powiedz mi jedno - robisz w ogóle zdjęcia ?
czy zajmujesz się szukaniem dziury w całym http://klubkm.pl/forum/images/smilies/ironiczny.gif

naprawili Ci obiektyw. Szybko. Sprawnie. A Ty chciałbyś najlepiej wiedzieć, którą ręką był naprawiany Twój obiektyw :smileyhappy:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer