anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR brackteing

kamil1114
Początkujący

HDR brackteing

Chciałbym zacząć robić zdjęcia w HDRach , ale dzisiaj wszedłem w opcję brackteingu i nie wiem czemu tam mogę przestawić balans bieli tylko o 0,3 lub 0,7 , nie wiem czemu nie da się o 2,0. Mam alfę 350
Co mam zrobić ?

48 ODPOW. 48
jumbo-----
Początkujący

dejmien, wiem że moje foty to pseudo HDR, aczkolwiek słowo pseudo mi sie nie podoba, po prostu sa "efekciarskie" robiłem typowe HDRy ze statywu z 3 a nawet 7 kompozycji, ale osobiście lubię efekciarskie kolorki więc robie jak robię :P

kamil1114
Początkujący

Ok , popróbuję i sprawdzę. A taki efekt HDR wychodzi wszędzie (na przykład w domu) , czy trzeba być tam gdzie jest dużo słońca ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kamil1114 napisał(a):

Ok , popróbuję i sprawdzę. A taki efekt HDR wychodzi wszędzie (na przykład w domu) , czy trzeba być tam gdzie jest dużo słońca ?


Wszędzie możesz wykonać taką fotografię. Ważne żebyś nie używał lampy błyskowej przy naświetlaniu :)

kamil1114
Początkujący

I jeszcze mam takie pytanie , bo chciałbym na próbę zrobić sobie tego pseudo HDRa , ale nie wiem jakiego softwaru używać do obróbki rawów. Co mi polecacie ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Image Data Converter wystarczy aż nadto do wywołania JPG z RAW (program IDC dostarczony na płycie, która powinna być w pudełku z aparatem)

Jeśli nie ma wersji 3.0 polecam koniecznie aktualizować do tej właśnie wersji.

EDIT:
A do złożenia w HDR to Dynamic Photo HDR

jumbo-----
Początkujący

Photoshop CS3/4 + plugin, Gimpa + plugin, masa takich programów jest.
polecam http://www.google.pl" target="_blank myślenie nie boli ;)

kamil1114
Początkujący

Ok , nie korzystałem z googli , ponieważ chciałem jakiś dobry polecony program. :)
Mam tylko jeszcze taki mały jeden problem , w programie dynamic photo HDR jest taka opcja z suwakiem exposures , do czego to służy ?

kamil1114
Początkujący

Nie wychodzi mi łączenie tych HDRów programem Dynamic Photo HDR. Wczytuję te 3 zdjęcia i nie wiem co później robić. Proszę o pomoc.

wratislavian
Początkujący

probuj, sciagnij inny program, probuj dalej. probuj probuj i probuj. pozniej eksperymentuj. a na koniec wstaw kilka wersji na jakis portal do prezentacji swoich prac. na przyklad digart.pl albo tutaj.
napewno ktos ci powie co zrobiles zle.
a jak nie wiesz do czego cos sluzy. to przesun suwaczek i obserwuj zmiany.
NIE CZEKAJ NA GOTOWE

kamil1114
Początkujący

Nie czekam na gotowe , tylko nie wiem nawet , którymi suwakami manipulować , żeby uzyskać jakiś fajny efekt. Bawiłem się trochę i mi coś takiego wyszło:

1.jpg

A to oryginalne zdjęcie:
2.jpg


Czemu taka kiepska jakość mi wyszła z tego HDRa , co mam tutaj źle zrobione ?