anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka pytań o obchodzenie się z A300 :))

lennox-----
Początkujący

Kilka pytań o obchodzenie się z A300 :))

Witajcie
Od dwóch dni jestem szczęśliwym posiadaczem A300 :))
Jako że nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie kilka pytań, bardzo Was proszę o pomoc :))
1. Czy obiektyw można zmieniać na włączonym aparacie czy raczej go wyłączać w czasie zmiany?
2. Czy zrzucając fotki do kompa można to robić na załączonym aparacie bez obiektywu , czy raczej włączając aparat lepiej by szkiełko było w body ?
3. Jeśli aparat leży jakiś czas w torbie lepiej by szkiełka były zdjęte czy nie ma to znaczenia ?

Bardzo Was proszę o pomoc i informację w tej kwestii ... no i wyrozumiałość :)))

4 ODPOW. 4
Creatoor
Początkujący

Witam
1. Osobiście zawsze zmieniam na OFF. Zdarzyło mi się co prawda zrobić to na On podobnie jak przejść parę razy na czerwonym świetle i nic się nie stało ale mam wrażenie, że tylko do czasu...
2. Zawsze mam obiektyw założony, ewentualnie wciskam kartę do czytnika w kompie, nigdy o tym nie myślałem. Zastanawiam się dlaczego to takie ważne?
3. Podejrzewam że to nie ma znaczenia(teoretycznie). Praktycznie zdejmując obiektyw za każdym razem zwiększasz szanse na dostanie się paprochów do środka. Oczywiście zakładam, że po zdjęciu szkła zakładasz na body osłonkę zanim wsadzisz do torby. Moim zdaniem ważniejsze jest wyciągnięcie akumulatorka jeśli ma trwać to dłuższy czas.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

jak już Creatoor zaznaczył: ściągając obiektyw umożliwiasz paprochom dostanie się do matrycy. Więc obiektyw ściągaj WYŁĄCZNIE w celu zmiany na inny obiektyw ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W instrukcji nie spotkałem na zalecenie czy wyłączać aparat przy zmianie obiektywu.
W każdym razie JA, nigdy nie wyłączam aparatu w tym celu, a zmieniam szkła dość często. Natomiast w celu wyjęcia/włożenia karty pamięci - zawsze.
I, oczywiście, jak pisał kris, obiektyw odpinamy wyłącznie w celu wymiany na inny.
Wyjątek: masz dwa korpusy i aby zmieścić w torbie, jeden masz bez obiektywu, ale z obowiązkowym dekielkiem.

A do zczytania zdjęć, po prostu wyjmuję kartę i wkładam do czytnika - tak mi wygodniej.

------------------------------
fotoamator
lennox-----
Początkujący

Oki bardzo Panom dziękuję za info :)
Jak to się mówi kto pyta nie błądzi :)))

Pozdrawiam serdecznie :))