anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

małe pytanko (Brudna matryca)

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

małe pytanko (Brudna matryca)

wynikiem czego jest takie "coś jak tu na górze zdjęcia kurzu czy może zarysowania obiektywu bo matryca jest raczej czysta(obiektywu nie zdejmowałem od nowości no narzazie mam tylko jeden :nauseated_face: ) a mam to prawie na każdym zdjęciu:( nawet po wyczyszczeniu mikrofibrą) a i czy macie jakiś sposób na sprawdzenie czy obiektyw jest czysty niektórzy kierują obirktyw na duży strumień światła ale nie trzeba być dobrym fotografem żeby wiedzieć że to zabójstwo

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

trochę się pogubiłem :(


więc zacznij od tego artykułu

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
OsiRis-----
Początkujący

jeżeli to nowy aparat i na gwarancji proponuję wizytę w serwisie (ktoś gdzieś napisał) że robią to na gwarancji za darmo...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

OsiRis napisał(a):

jeżeli to nowy aparat i na gwarancji proponuję wizytę w serwisie (ktoś gdzieś napisał) że robią to na gwarancji za darmo...



nie mniej jednak tego i tak trzeba się nauczyć http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
bo serwis czyści matrycę przez 6miesięcy od zakupu. A i nie każdy ma "po drodze" do serwisu. Więc licząc się, że na kilka/kilkanaście dni pozbawić bym się miał aparatu - wolałbym się po prostu od razu samemu nauczyć to robić ;)
zwłaszcza, że to nieuchronne :smileyrolleyes:
:)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

czyli rozumiem zr jak na zdjęciu jest po prawej to mam wyczyścić lewą strunę?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tak.
zresztą w tym artykule, do którego podałem Link - jest zdjęcie obrazujące całą sprawę ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

tak tylko ja nie wiem....bo do tej pory myślałem ze to się mówiąc prosto bierze gruche dmucha w dziurki i po prawie a tu czytam ze cos waciki ze na sucho ze na mokro trochę się pogubiłem :(


Cóż, czyszczenie matrycy to nieodzowny element posiadania lustrzanki :smileymrgreen:
Trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. I bez paniki! Ten paproch ze zdjęcia jest dość duży i nie widać nic poza nim. Solidne dmuchnięcie powinno załatwić sprawę.
A te mniejsze paprochy, które się nieuchronnie pojawią... na zdjęciach z małą GO (np. portretowe) nie będzie ich widać, jednak na krajobrazowych, gdzie przysłonę trzeba solidnie przymknąć - już się pojawiają i wtedy trzeba czyścić, na tle nieba widać je szczególnie dobrze :cry:
Czasem, wystarcza zwykłe, robocze wyłączanie i włączanie aparatu - w końcu jest mechanizm otrząsania pyłków. Wydmuchać trzeba te najbardziej uporczywe, które nie dają się strząsnąć.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

jeszcze jedno pytanko czy mogę czyszcząc aparat położyć go na biurku czy muszę go trzymać tak jak jest e instrikcji??

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ponieważ zaleca się, żeby był skierowany bagnetem w dół, to kładąc na biurku raczej niczym do środka nie dmuchniesz? Chyba, że masz otwór w biurku.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

a wciągnąć ich nie można naciskając gruchę do końca i puszczając nad matrycą aparat leżałby bagnetem do góry?

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

a oto i efekt dam nie wiem co o tym myśleć niby go nie ma ale są czarne punkty a wy co o tym myślicie??