anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

ripride
Początkujący

Nowe Alfy 230 / 330 / 380

http://www.optyczne.pl/1853-nowo%C5%9B% ... odnia.html" target="_blank" target="_blank" target="_blank

wszystko wygląda dość wiarygodnie zwłaszcza w kontekście poprzednich informacji o nowych aparatach sony. szkoda tylko, ze brak słowa o parametrach, ale przynajmniej zaprezentowany wyświetlacz prezentuje się atrakcyjnie.

238 ODPOW. 238
norbertus20
Początkujący

Ciekawe jak beda one wygladaly ze strony technicznej, chociaz sadze ze zadnego "szalu" nie bedzie.

ripride
Początkujący

norbertus20 napisał(a):

chociaz sadze ze zadnego "szalu" nie bedzie.



tez mi się tak zdaje. a konkrecja nie śpi. ostatnie premiery canona i nikona podnoszą poprzeczkę.

profile.country.pl_PL.title
bartek.pospiech
Początkujący

1.png

tak to to ma wygladac ... z plotek ktore mozna wyczytac na innych forach:

-A380 ma byc na CMOS, A330 i A230 na CCD
-podobno brak silniczka wspomagajacego AF
-brak nagrywania filmow
-korpusy maja byc nieco mniejsze niz ich dotychczasowych odpowiednikow
-sporo innych bajerow jak zmiana koloru menu :slight_smile:

Ciekaw jestem jak z cena i czy np Sony nie powieli bledu Nikona ktory wypuscil D5000 w cenie D90 (sic!)

profile.country.pl_PL.title
dr.killer
Nowicjusz

No teraz jak kupiłem a300 to niezbyt mi się uśmiecha by wyszedł nowy model... no ale tak to już jest, nie nadąży za tą techniką. Z tego co widać to na pewno, co mi się podoba to że monitorek wsunęli bardziej w korpus co już nie będzie tak przeszkadzał...

Ale jedno mnie niepokoi to plotka o zlikwidowaniu silnika av w korpusie co dla mnie będzie ogromnym minusem, no bo rozumiem będzie cichutki, pewnie szybszy ale co ze starymi szkłami bez silnika?? Bo nowe aparaciki wyjdą tylko z nowymi szkłami 18-55, 55-200 i 50/1,8

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

1.png

tak to to ma wygladac ... z plotek ktore mozna wyczytac na innych forach:

-A380 ma byc na CMOS, A330 i A230 na CCD
-podobno brak silniczka wspomagajacego AF
-brak nagrywania filmow
-korpusy maja byc nieco mniejsze niz ich dotychczasowych odpowiednikow
-sporo innych bajerow jak zmiana koloru menu :slight_smile:

Ciekaw jestem jak z cena i czy np Sony nie powieli bledu Nikona ktory wypuscil D5000 w cenie D90 (sic!)


prawdę rzeczesz, a nawet trzy prawdy (wg. Tischnera):

50% z tego co przytoczyłeś to świnto prawda ale nie powiem Ci co;-)
tyż prawda, że sony nie popełni błędu nikona, bo nowe puszki pewnie zastąpią stare i zastąpią również ich ceny.
a 50% z tego co napisałeś to gówno prawda ;-)

ripride
Początkujący

gnembon napisał(a):


tyż prawda, że sony nie popełni błędu nikona, bo nowe puszki pewnie zastąpią stare i zastąpią również ich ceny.



zaczynam juz sie przygotowywac psychicznie na fakt ze uzywana alfe z kitem przyjdzie mi sprzedac w przyszlosci w najlepszym wypadkiu za 1/3 ceny.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ripride napisał(a):

zaczynam juz sie przygotowywac psychicznie na fakt ze uzywana alfe z kitem przyjdzie mi sprzedac w przyszlosci w najlepszym wypadkiu za 1/3 ceny.


ja kupowałem a100 za 3500.
Jak ją chciałem sprzedać niespełna rok temu to cena 500-600złotych była aktualna.
Więc jej nie sprzedałem i tak mi będzie towarzyszyć już zawsze i dobrze, bo to dobry aparat jest :D

edit:
przeniosłem w odpowiednie miejsce ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

ripride napisał(a):

zaczynam juz sie przygotowywac psychicznie na fakt ze uzywana alfe z kitem przyjdzie mi sprzedac w przyszlosci w najlepszym wypadkiu za 1/3 ceny.


Ja uważam, że aparat kupuje się do robienia zdjęć, a nie z zamiarem osiągania zysków przy sprzedaży ;)

ripride
Początkujący

Lajam napisał(a):


Ja uważam, że aparat kupuje się do robienia zdjęć, a nie z zamiarem osiągania zysków przy sprzedaży ;)



oczywiscie racja. choc jezeli mysli sie o wymienie sprzetu na nowy zawsze milo jest uzyskac ze sprzedazy starego wiecej niz mniej.
pzdr.