anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektyw z bagnetowym mocowaniem typu MD

robert3029
Początkujący

obiektyw z bagnetowym mocowaniem typu MD

czy bagnetowe mocowanie MD do minolty po zastosowaniu jakiegos adapteru bedzie pasowalo do Sony A200?? czy nie bedzie z nim klopotu?? bo mam okzaje kupic ZOOM'a MC HANIMEX ZOOM MACRO 4.5/80-200 i przy okazji to jest dobre szklo zeby robic dobre zdjecia tym aparatem?? poniewaz mam doczynienia z llustrzankami dopiero rok i nie znam sie na takich szklach i proszebardzo o rade...z gory dziekuje Posiadacze A200 pozdrawiam:)

2 ODPOW. 2
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

ze względy na budowę (1 mm różnicy) adaptery na MAF są, ale z soczewką umożliwiającą ostrzenie do nieskonczoności - jakość porządnie ci spadnie, a i te adaptery nie są tanie. Soczewkę można wyłupać, ale wtedy to tylko do makro będzie się nadawało.
Poza tym szkło będzie typowo manualne i najprawdopodobniej będzie chodzić tylko w trybie M - nie warte to zachodu.
Z tanich szkieł spróbuj poszukać czegoś na M42 - przejściówka jest bez soczewki i cena niższa.

profile.country.pl_PL.title
SkywalkerPL
Początkujący

na 100% będzie chodzić tylko w M - sam mam szkło na M42 i niestety - tylko pełny manual (ta zasada odnosi się oczywiście też do szkieł na minoltę MD).
Ale to ma i swoje plusy - nie jestem uzależniony od 'pół automatów' :D

Jak chcesz sobie coś poczytać o adapterach - poczytaj tekst na mojej stronce - jest sporo informacji o rodzajach adapterów oraz ich wadach i zaletach :)

:slight_smile: