anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemik, mam nadzieje, że to tylko problemik ;)

andzik86
Początkujący

Problemik, mam nadzieje, że to tylko problemik ;)

Witam,
w styczniu zaczęła się moja przygoda z fotografią z A300 + obiektywem Kit. Wszystko było pięknie, ładnie aż do soboty kiedy to wybrałam się na spacer z aparatem i zauważyłam, że przez wizjer widzę jakąś smugę albo niteczkę w środkowej części kadru. A na zdjęciach nic niema :o Poradźcie co należy zrobić?
Pozdrawiam

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Jeśli nie ma na zdjęciach to bez stresu zdejmij obiektyw, spójrz na lusterko i matówkę i dmuchnij gdzie będzie trzeba. Oczywiście nie ustami. Można użyć delikatnego pędzelka fotograficznego lub do makijażu (oczywiście nie paćkanego w pudrach nigdy). Poczytaj tu po postach, bo dużo o tym.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Prawdopodobnie coś znajduje się w komorze lustra, może jakiś mikrowłosek?
Zdejmij obiektyw, popatrz, czy zobaczysz ten przedmiot na lustrze bądź matówce i spróbuj delikatnie go wydmuchac (lub zdjąć, jak się nie da zdmuchnąć np. pincetą, tylko uważaj, by niczego nie dotknąć!).
Może to też być na tylnej soczewce obiektywu. Z opisu trudno wywnioskować.
Zdejm obiektyw i popatrz.

------------------------------
fotoamator
andzik86
Początkujący

dzięki za szybką odpowiedź, posiadam owy pędzelek fotograficzny i z nim sobie pewnie poradzę. Tylko mój ukochany, jest tak wyczulony, że jeszcze nigdy nie pozwolił mi ściągnąć obiektywu... I tu cykam fotki, a jak On wyjechał to w sprawach technicznych leże. Także trzymajcie kciuki ;)

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Uważaj na skuwkę pędzelka i aparat trzymaj wiadomo lustrem w dół. Dobre światło na biurku albo latarka na czoło i powinno być OK.
PS To Andziu uważaj potrójnie ;)

andzik86
Początkujący

to jeszcze mam małe pytanko, na skutek czego dostają się takie farfocle. Złe użytkowanie aparatu, jakaś moja niedbałość, czy po prostu ma prawo się tak dziać? Ewentualnie można temu zaradzić

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Ma prawo. Używaj futerału. Witaj w klubie czyścicieli lusterek ;) pierwsze koty za płoty a potem z górki...Szczególnie uważaj w czasie wakacji na plaży bo sypki, lotny piasek może narobić szkód.

andzik86
Początkujący

hehehe, mój pierwszy raz. SZALEŃSTWO, ale dziś już nie dam rady oczka zmęczone i ręce również. Jutro będę działać i jak coś będę pytać. :D

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Zdaj relację z operacji "Paproch"

Creatoor
Początkujący

Spokojnie i nic na siłę http://klubkm.pl/forum/images/smilies/Istreed.gif Pierwszy raz jest stresujący a potem z palcem w d... dziurce od nosa http://klubkm.pl/forum/images/smilies/miotla.gif