anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prośba o pomoc-gwarancja na sprzęt używany

javiki
Nowicjusz

Prośba o pomoc-gwarancja na sprzęt używany

Witam.
Chciałbym zakupć uzywany aprat SOny A700 ale na gwarancji.
Osoba od której chcałbym zakupić aparat kupiła go ok 8 miesiecy temu. Faktura na aparat została wpisana w koszty firmy. Czy gdybym odkupił taki aparat - z gwarancją ale posiadając tylko kopię faktury zakupu-serws potraktuje to jako aparat na gwarancji-czy musze mec oryginał? No i czy posiadając taki aparat mogę do niego dokupić gwarancje extra?

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

Mogę się mylić ale:
gwarancję ekstra można nabyć będąc osobą fizyczną, to znaczy gdy nie kupujesz sprzętu na firmę - punkt 2.3.1 GE "Gwarancja Extra nie będzie mieć zastosowania w następujących przypadkach: - lit. b. Użytkowania Produktu w celach zawodowych, zarobkowych lub jakichkolwiek innych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą."
oraz:
punkt 2.7 GE mówi: "Karta Gwarancji Extra może być wystawiona wyłącznie na fabrycznie nowy Produkt Sony. Wniosek o wystawienie karty Gwarancji Extra powinien być dostarczony do Sony nie później, niż rok od daty zakupu Produktu. "
Jako kolejny nabywca raczej nie spełniasz tego warunku. Jeżeli sprzedający, od którego kupujesz sprzęt posiada GE to może na Ciebie przenieść tę gwarancję. Skoro jednak kupił na firmę, to nie mógł o nią wystąpić.
Tak to widzę.

javiki
Nowicjusz

Własnie dzwoniem do centrum pomocy Sony i Pan Paweł T. konsultant poinformował mnie że nawet gdy aparat był zakupiony na f-re i ja jestem 2 właścicielem to mogę wykupić gwarancję Extra. Ponadto do ważności gwarancji wystarczy kopia faktury zakupu i podbita gwarancja.
Mam nadzieję że ta informacja jest wiarygodna-ciekawe czy w razie problemów z uzyskaniem gwarancji Extra jak powołam się na tą rozmowę-to Sony to uzna?

sivecky
Początkujący

Pytałem się niedawno Sony o to samo. Odp:
Gwarancja Extra jest umową między użytkownikiem sprzętu Sony i Sony Poland. Jeżeli nawet dane na fatkturze będą inne od tych na gwarancji extra (wystawionej na użytkownika) to będzie ona respektowana przez firmę Sony Poland.

profile.country.pl_PL.title
majorglory
Poszukiwacz

No proszę. :thumbsup: