anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A900 - Wasze opinie

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Sony A900 - Wasze opinie

Jak wam sie pracuje z tym aparatem? Ja jestem zdecydowanie milo zaskoczony :D

193 ODPOW. 193
profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Wiele slow w sumie opoparte nijakimi argumentami ;)

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

coz... jestem otwarty na slowa konstruktywnej krytyki. Zawsze mozna przeciez wysluchac i cos poprawic. :thumbsup:

Tutaj jest link do zdjec. Kris... czekam na uwagi (konstruktywne). Aha, kopiowalem jak leci, wiec sa tam fotki wykonane roznymi aparatmi (glownie Canon i Sony).

http://picasaweb.google.pl/buzzbuzzbuzzbuzzbuzz/Album?authkey=Gv1sRgCN29rfrK15aLRg&feat=directlink

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

chętnie bym je ocenił, ale oceniam tylko i wyłącznie albumy tutaj założone.
Nie przeglądam albumów na picassie http://klubkm.pl/forum/images/smilies/sorry.gif
czekam zatem na album (przeczytaj zasady wrzucania zdjęć przed stworzeniem albumu)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

buzz napisał(a):

Z jakiego powodu nie przegladasz zdjec na Picassie?


Chodzi raczej o zachowanie porządku na forum - tu mamy wątek o opiniach o A900 i analiza wszystkich Twoich fotografii nie miałaby wiele wspólnego z tematem. Dlatego zapraszamy do Foto Galerii :)

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Chodzi raczej o zachowanie porządku na forum



to uwazam za sluszny argument.

Aha, mialem napisac konkrety do A900. Zatem, na co ja zwrocilem uwage:
1. bardzo skapa ilosc informacji w wizjerze
2. by zmienic karte trzeba wybrac to w menu
3. trudne zmiany ISO (przycisk i pokretlo jakby nie "pod reke", trzeba sie nameczyc)
4. podglad zdjec trwa koszmarnie dlugo
5. odnioslem wrazenie, ze jest jakis problem z pomiarem swiatla (potwierdzilo sie to odczucie w testach, ktore poczytalem - chodzi o niedoswietlanie zdjec)

Kris wysmiewa nikona D3X... przeciez to ta sama matryca co w A900, ale w Nikonie zachowuje sie lepiej. Oczywiscie pozostaje kwestia ceny itd, itp.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Kris wysmiewa nikona D3X... przeciez to ta sama matryca co w A900,


Proszę o rozważniejsze czytanie moich słów. Nie wyśmiewałem Nikona D3x. Wyśmiałem zabójczą różnicą cenową. A dokładnie to brak konkurenta w swojej klasie, ze swoim parametrami.

by zmienic karte trzeba wybrac to w menu


nie wiem ile masz/miałeś ten korpus w posiadaniu ale informuję (poza namacalnym sprawdzeniem, można też doczytać w instrukcji), że zmiana karty może się również odbyć poprzez panel nawigacyjny.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Co do moich uwag do A900... Kris, czyzby oprocz odpowiedzi na zarzut z wymiana kart - na reszte braklo argumentow? Podtrzymuje swoje slowa: A900 NIE JEST aparatem udanym i NIE JEST aparatem kierowanym do profesjonalistow. Jest to dobry aparat dla bardzo zaawansowanego amatora, badz semi-profesjonalisty. Na razie Sony nie ma nic lepszego do zaoferowania. Chec Krisa do pozycjonowania tego sprzetu w klasie premium jedynie wystawia na smiesznosc firme Sony. Sami sie wtedy prosza, by uwazac Sony za marke niepowazna. Niech Sony wyprodukuje A1000 za 30.000 zl, ale niech to bedzie aparat, ktory powali konkurencje.

Lepiej sie przyznac, ze A900 ma wady, ale nastepny model bedzie professional, niz na sile udowadniac, ze cos nie do konca dobre, ta klasa pro jest. Troche samokrytyki.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Ja bym to inaczej ujal. Aparat moze byc kierowany do tzw. "profesjonalisty", ale takiego, ktory robi zdjecia studyjne (bardzo ladne zachowanie na niskich czulosciach) oraz nie wymaga od aparatu na wyzszych czulosciach super czystosci. Aparat moze nadawac sie do reportazu, bo po zmniejszeniu z 24 mpix, to nawet szumu tak nie widac, no ale jednak radzi sobie slabiej od konkurencji w podobnej cenie (chociaz ciezki porownac to do ff nikona w tej samej cenie, bo ilosc mpix nawet podobna nie jest). Najwazniejsza jest swiadomosc, jakie ogranieczenia ma jego sprzet, oraz jakie ma mocne strony i potrafic to wykorzystac.

profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Jestem jej uzytkownikiem od ponad miesiaca i tez nie zamierzam zmienic zdania na jej temat . Wedlug mnie Twoja argumentacja jest zupelnie chybiona ...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

buzz napisał(a):

Aha, mialem napisac konkrety do A900. Zatem, na co ja zwrocilem uwage:
1. bardzo skapa ilosc informacji w wizjerze
2. by zmienic karte trzeba wybrac to w menu
3. trudne zmiany ISO (przycisk i pokretlo jakby nie "pod reke", trzeba sie nameczyc)
4. podglad zdjec trwa koszmarnie dlugo
5. odnioslem wrazenie, ze jest jakis problem z pomiarem swiatla (potwierdzilo sie to odczucie w testach, ktore poczytalem - chodzi o niedoswietlanie zdjec)


trochę kiepskie te Twoje argumenty co do dyskwalifikacji aparatu pod względem zastosowania
ad.1 ja myślałem że wizjer jest do podglądu kadru +podstawowe info o ekspozycji
ad.2 standard
ad.3 kwestia budowy anatomicznej dłoni + przyzwyczajenie
ad.4 może przyszedł czas zainwestować wreszcie w lepszą i szybszą kartę
ad.5 możliwe ale ja takiego problemu przez dwa dni intensywnych testów nie zauważyłem
po za tym ja też jeszcze nie widziałem aparatu który by mnie satysfakcjonował w 100%