anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony i Sigma czyli Kalibracja

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Sony i Sigma czyli Kalibracja

Czy ktoś z Was Kalibrował Sigmy? odebrałem z serwisu dwa obiektywy Sigmy i Body Alpha 700. Co do jakości Kalibracji - jestem zadowolony, co do szybkosci serwisu tez. Ala mam wątpliwości co do kwestii czytosci. Czy mozliwe jest że po kalibracji - odebralem sprzet zabrudzony pyłkami - kurzem? Nie dam glowy bo nie sprawdzilem przed...ale teraz widze gdy patrze na matówke od strony obiektywu rozsiane pyłki) Nie da sie ich wydmuchac wiec sa chyba pod matówką? Jakie macie doswiadczenia? Czy to normalne ża aparat , ktory ma 6 miesiecy i uzywam go ostroznie mogł nabrac pyłków. Nie moge napewno obwinic Sigmy - ale mam powazne podjerzenie.

Drugi temat to obiektywy Sigmy, już widze w szklach - pyłki gdy patrze od strony obiektywu poprzez aparat pod swiatło. Widze ze szkla nie sa hermetyczne i zaczynaja sie brudzić Mam obiektywy 6 miesiecy: 17-70 i 70 -300 Apo ... czy to mozliwe że obiektywy nabieraja zabrudzeń? Czy to znow kwestia serwisu podczas kalibracji ?

dzieki za odpowiedź. prosze ogladnijcie jak jest u was pod światlo - gdy patrzycie od strony obiektywu .
PS. Nie jest to co prawda piaskownica ...ale widac na szkalch kropki i jeden pyłek wiec nie jest idealnie czyste

26 ODPOW. 26
profile.country.pl_PL.title
Matti-----
Początkujący

Jezeli chodzi o kalibracje to jestem dopiero przed takim zabiegiem i bede wiedzial wszystko pewnie dopiero za 2 tyg ;/ ale dobrze ze piszesz to zwroce uwage na to ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Andi napisał(a):

Drugi temat to obiektywy Sigmy, już widze w szklach - pyłki gdy patrze od strony obiektywu poprzez aparat pod swiatło. Widze ze szkla nie sa hermetyczne i zaczynaja sie brudzić


Właściwie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - obiektywy nie są uszczelnione więc nie dziw się, że pojawiają się paprochy w środku.

Pyłkami nie należy się przejmować. Na zdjęciach tego i tak nie zobaczysz.
;)

profile.country.pl_PL.title
CSIFOTOIVIDEO
Użytkownik

Jeśli chodzi o regulacje AF w body aparatu Sony to dokonuje się jej za pomocą oprogramowania serwisowego i bez konieczności ingerencji mechanicznej.
Jak się reguluje obiektywy sigmy to niestety nie będę się wypowiadał gdyż nie regulujemy tego typu sprzętu.

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Jeśli chodzi o regulacje AF w body aparatu Sony to dokonuje się jej za pomocą oprogramowania serwisowego i bez konieczności ingerencji mechanicznej.
Jak się reguluje obiektywy sigmy to niestety nie będę się wypowiadał gdyż nie regulujemy tego typu sprzętu.




dziekuje za odpowiedź , nie mam intencji stawiania nie słusznych oskarżeń. Może wiec dokonuja tego starannie ...a co z pyłkami na matówce - nie da sie ich zdmuchnąc wiec prawdopodobnie sa w środku - pomiedzy pryzmatem ...
czy to normalne? ^ miesiecy, dbam o sprzet ... nie focilem w zadnych ekstermalnych warunkach ...
a jednak sa tam ...i przyznam ze mnie denerwują.

Podobno mozna matówke samemu zdjać i wyczyscic ... ale moze to ryzyko / robic cos takiego ...z uwagi na inne ustawiania/ pomiary fokusla lub swiatła ?

poradźcie prosze ?
czy przejmowac sie tym ?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Andi napisał(a):

Podobno mozna matówke samemu zdjać i wyczyscic ... ale moze to ryzyko / robic cos takiego ...z uwagi na inne ustawiania/ pomiary fokusla lub swiatła ?

poradźcie prosze ?
czy przejmowac sie tym ?


w warunkach domowych to niezmiernie trudny manewr do wykonania ze względu na duże zapylenie i może się okazać ze masz więcej pyłków niż przed czyszczeniem
prostym sposobem jest zaparowanie łazienki i przewietrzenie a po chwili zabieramy się do czyszczenia
ale czy jest sens robienia tego?
to przeszkadza tylko naszym oczom nie mając najmniejszego wpływu na wynik końcowy czyli zdjęcie

Tommygun------
Początkujący

Lajam napisał(a):

Pyłkami nie należy się przejmować. Na zdjęciach tego i tak nie zobaczysz.
;)

oj, Lajam, no jak nie jak tak, wystarczy przymknąć szkło, w makro, pejzażu i w pozostałych sytuacjach mocnego przymykania pyłki na matrycy zwyczajnie denerwują i kosztują dodatkową pracę przy obróbce a nie zawsze wszystko przy czyszczeniu się usunie, sam jutro będe czyścił matryce drugi raz, jakiś mikrowłosek z komory lustra spadł i wychodzi juz przy f8.

profile.country.pl_PL.title
Jakub-----
Początkujący

Tommygun, ale pytanie było o pyłki w obiektywie oraz na matówce, a nie na matrycy ;)

Tommygun------
Początkujący

Jakub napisał(a):

Tommygun, ale pytanie było o pyłki w obiektywie oraz na matówce, a nie na matrycy ;)


Jak masz pyłki na matówce i w szkle, które przy zmianie ogniskowej tłoczy powietrze, to te pyłki nieuchronnie znajdą się i na matrycy ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

mogą, ale nie muszą
a jak nie te to inne tam wpadną....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer