anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony i Sigma czyli Kalibracja

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Sony i Sigma czyli Kalibracja

Czy ktoś z Was Kalibrował Sigmy? odebrałem z serwisu dwa obiektywy Sigmy i Body Alpha 700. Co do jakości Kalibracji - jestem zadowolony, co do szybkosci serwisu tez. Ala mam wątpliwości co do kwestii czytosci. Czy mozliwe jest że po kalibracji - odebralem sprzet zabrudzony pyłkami - kurzem? Nie dam glowy bo nie sprawdzilem przed...ale teraz widze gdy patrze na matówke od strony obiektywu rozsiane pyłki) Nie da sie ich wydmuchac wiec sa chyba pod matówką? Jakie macie doswiadczenia? Czy to normalne ża aparat , ktory ma 6 miesiecy i uzywam go ostroznie mogł nabrac pyłków. Nie moge napewno obwinic Sigmy - ale mam powazne podjerzenie.

Drugi temat to obiektywy Sigmy, już widze w szklach - pyłki gdy patrze od strony obiektywu poprzez aparat pod swiatło. Widze ze szkla nie sa hermetyczne i zaczynaja sie brudzić Mam obiektywy 6 miesiecy: 17-70 i 70 -300 Apo ... czy to mozliwe że obiektywy nabieraja zabrudzeń? Czy to znow kwestia serwisu podczas kalibracji ?

dzieki za odpowiedź. prosze ogladnijcie jak jest u was pod światlo - gdy patrzycie od strony obiektywu .
PS. Nie jest to co prawda piaskownica ...ale widac na szkalch kropki i jeden pyłek wiec nie jest idealnie czyste

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
digitalstudio1
Użytkownik

poprosze o adres w warszawie gdzie moge oddac aparat do kalibracji.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

DIGITALSTUDIO napisał(a):

poprosze o adres w warszawie gdzie moge oddac aparat do kalibracji.


C.S.I. FOTO I VIDEO
ul.Żytnia 15
01-014 Warszawa

;)

profile.country.pl_PL.title
snpaulina
Początkujący

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowa na forum.
Chciałabym podpiąć się pod wątek kalibracji. Do tej pory posiadam jedynie sonowego kita, ale przymierzam się powoli do Sigm. Wiem, że niektóre systemy dobrze z nimi pracują, inne gorzej, a jak jest z Sony? Każda zakupiona sigma oznacza kalibrację, czy da się wybrać taki model, który nie będzie jej potrzebował z systemem Sony.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

snpaulina napisał(a):

...jak jest z Sony? Każda zakupiona sigma oznacza kalibrację, czy da się wybrać taki model, który nie będzie jej potrzebował z systemem Sony.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam


Witaj.
Jak w każdym systemie, nie zależy to od modelu, lecz egzemplarza. Jednej sigmy używam stale, inne miałem podpięte sporadycznie i zawsze było OK.
Jednak może trafić się egzemplarz, który będzie wymagał kalibracji (podobnie jest z body zresztą).
Reasumując, najlepiej gdybyś mogła w sklepie przypiąć puszkę, zrobić test i jak będzie OK - wziąć, jak nie - spróbować innego egzemplarza. (Ja na przykład, kupowałem w sklepie internetowym i nie miałem problemu)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
snpaulina
Początkujący

Czyli jest szansa, że po sprawdzeniu kilku egzemplarzy trafi się na dobry model. Oczywiście mniej kłopotliwy byłby chyba zakup pewnych obiektywów CZ, ale jeszcze mnie nie stać :)
Dziękuję za odpowiedź :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

snpaulina napisał(a):

Czyli jest szansa, że po sprawdzeniu kilku egzemplarzy trafi się na dobry model.


Już bez przesady z tymi wadliwymi egzemplarzami.

Prawda jest taka, że 90% obiektywów Sigmy jest OK, i w zasadzie nikt nie zakłada wątków typu "mam i dobrze mi się sprawuje".

Te negatywne opinie powstają przez ludzi, którzy zamiast reklamować towar, korzystać z praw konsumenckich tylko ślęczą na forach fotograficznych i wylewają żale.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Lajam napisał(a):


Już bez przesady z tymi wadliwymi egzemplarzami.
Prawda jest taka, że 90% obiektywów Sigmy jest OK, i w zasadzie nikt nie zakłada wątków typu "mam i dobrze mi się sprawuje".
Te negatywne opinie powstają przez ludzi, którzy zamiast reklamować towar, korzystać z praw konsumenckich tylko ślęczą na forach fotograficznych i wylewają żale.


Dokładnie tak!
A pisząc o możliwości wyboru bardziej myślałem o tym, że obiektywy z dolnej półki (te tańsze) mają spory rozrzut jakości (ostrości), i jak można wybierać, to należy skorzystać z okazji i wybrać najlepszy egzemplarz. Ale jak nie ma takiej możliwości to też nie ma tragedii. Zdjęcia da się robić.

------------------------------
fotoamator