anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zaskakująca nieznana cecha bezlusterkowca Sony a3000

profile.country.PL.title
twister
Nowicjusz

Zaskakująca nieznana cecha bezlusterkowca Sony a3000

10 letni aparat Sony α3000 z niskiej półki (ale z b. dobrą matrycą) zaskoczył mnie niebywale.
Kupiłem kartę micro SD "no name" o pojemności 2 TB. GH4 Panasonica - nie rozpoczął w ogóle współpracy (wyświetlając błąd karty), podobnie Olympus OM-D E-M10 Mark II. A plastikowy Sony α3000 nawet się nie zająknął. Dla mnie jest to niesamowite, szczególnie, że aparat działa na pierwotnym firmware 1.0 z 2013 roku (nie było żadnych aktualizacji). Brawo Sony !!!
Ciekawe, które późniejsze modele, w tym z wyższej półki innych producentów to potrafią ?

 

 

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

To tylko pozostaje sie cieszyć. :slight_smile: Sprawdź tylko czy widzi pełną pojemność karty. Gdzieś w ustawieniach powinna byc informacja. (dawno nie miałem w ręku tego aparatu)

profile.country.PL.title
twister
Nowicjusz

Cała pojemność jest widoczna. Jednak wyświetlana możliwa ilość zdjęć do wykonania to 9999 (licznik więcej nie przewiduje), więc z każdym zrobionym zdjęciem licznik ilości zdjęć mozliwych dalej do wykonania, nie zmienia swojej wartości. 10000 tysięcy jpg-ów  razy  ~3,5mb każdy to tylko 35 GB - gdzie więc do 2 TB ?. Myślę więc, że dopiero jak karta zapełniłaby się do wartości ~1965 GB (tj. 1,965 TB) to wtedy licznik zacznie spadać.

A może ktoś wie, które modele Sony alfa oficjalnie wspierają karty SD 1-2TB, są już takie możliwości w oficjalnych specyfikacjach Sony?