anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czemol-mile widziane komentarze

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

Czemol-mile widziane komentarze

:c37 witam. W końcu się odważyłem na pokazanie moich fotek. Liczę na uwagi, co robię żle i nad czym jeszcze popracować.
Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem sony a230+ kit 18-55+ jakaś tam exakta 70-210 którą dostałem za free z uszkodzonym AF (który udało mi się naprawić).

49 ODPOW. 49
TMiN-----
Początkujący

1. staraj się w takich ujęciach ostrość łapać np na oczy ..... tu u ciebie złapało gdzieś na ramieniu

2. Amputacja stópek... .nieładnie to wygląda


3. Kompozycja przypadkowa ... w mocnych punktach nic się nie dzieje

do 1,2,3 uwaga wspólna ... ISO 400 to trochę za wiele jak na fotki w dzień na dworzu

4,5 robale ostre ale kadry nieciekawe.... moze lepiej z niższej perspektywy i mniejszą głębię ostrości co by tło nie przyciągało uwagi

6 i 7 nie podobają mi sie

8 się broni .... fajny motyw na pulpit

Jak to mawiają na profesjonalnych blogowiskach fociskach ... daję dziesiąteczkę - zapraszam do mnie :slight_smile:

profile.country.en_GB.title
mamakuby
Poszukiwacz

Witam!
To ja tylko o tych "ludzkich"
1. poruszona - zwłaszcza widać na okularach
2. ucięte stopy
3. konwersja do BW nie teges - jakaś szarawa
O przyrodniczych rzadko się wypowiadam gdyż to nie moja dziedzina. Pozdrawiam i czekam na kolejne :c20

profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

1,3 twarze nieostre
4,5 podobają mi się

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący

Dzięki za komentarze, widzę, że muszę się jeszcze sporo nauczyć, ale szybko się nie poddaje :P
Co do ostrości, to ta moja exakta z odzysku nie działa tak jak powinna i AF często się myli :smileyevil: . Co do iso 400 chciałem dodać troszkę szumu do B&W (słyszałem że w czerni i bieli dodaje to troszkę klimatu do zdjęć). Poza tym jak widać konwersji do B&W jeszcze nie opanowałem, muszę znaleźć jakiś ciekawy tutek i poćwiczyć.
W sumie, to dopiero się uczę focić i próbuję "liznąć" wszystkiego po troszku, jeszcze się nie nastawiłem na konkretny rodzaj zdjęć( makro, portret, itp.)
Za te ucięte stópki to mi naprawdę teraz wstyd :smileyredface: rzeczywiście nie wygląda to ciekawie, teraz będę się bardziej przykładał do kadrowania.
Następna porcja fotek jutro lub pojutrze a w następnym tygodniu dostanę Heliosa (z braku funduszy postanowiłem pobawić się w m42) więc powrzucam myślę kilka portrecików do oceny.
Jeszcze raz dziękuję za cenne uwagi :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
czemol
Początkujący
profile.country.pl_PL.title
pablo_duch
Początkujący

10 miła mimo ze duzo sie dzieje
11 genialna ale mogles zapodac kadr 2/3 zeby nie ucinac trawy-trzciny :c20 ale sama fota bardzo na tak :thumbsup:

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Ciekawe foty
9 - jak z jakiegoś horroru, super klimat :thumbsup:

wojttekk_foto
Początkujący

10, 11. - Super. Fajny klimat :thumbsup: :c4