anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FOTO KLUB - VIII Plener Sony - Czarny Las

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

FOTO KLUB - VIII Plener Sony - Czarny Las

Już za parę chwil spotkamy się na 8-ym plenerze :)
Zachęcam do wrzucania zdjęć właśnie tutaj :D

Do zobaczenia :c10


edit:
Dodałem grupówkę ( v2 http://klubkm.pl/forum/images/smilies/rotfl.gif )
! UWAGA - pliki w załączniku poniżej przekraczają 800px na dłuższym boku oraz standardowe 400 KB !

Grupówki - duży rozmiar >>

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
226 ODPOW. 226
profile.country.pl_PL.title
jalu_63
Poszukiwacz

no i jestem w kropce :c2 .........

Agaa.W
Początkujący

Drogi Krisie, czytam twoje sarkastyczne wypowiedzi pod adresem organizatorów pleneru w temacie autoryzacji zdjęć Glacy i przyznam, że jestem zaskoczona i zniesmaczona zarazem. Jako moderator tego forum powinieneś wiedzieć jakie są uwarunkowania prawne związane z wykorzystywaniem wizerunku osoby publicznej i powinieneś poinformować wszystkich publikujących, że uzyskanie autoryzacji zdjęć Glacy nie jest fanaberią organizatorów, ale leży tylko i wyłącznie w interesie forumowiczów, którzy publikują swoje zdjęcia. Sądzę, że jako osoba protegowana przez firmę Sony powinieneś powstrzymać się od swoich uwag. Glaca wyświadczył nam przysługę pozując do zdjęć podczas naszego pleneru, robiąc to NIEODPŁATNIE. Glaca skończył nad ranem w sobotę koncert w Olsztynie i przyjechał prosto z koncertu, żeby pozować dla nas. Wielu z naszych forumowiczów nigdy w życiu nie miałoby szansy uczestniczenia w takiej sesji gdyby nie inicjatywa Jacka Boneckiego i dobra wola Glacy. Czy sądzisz, że wobec tego wymagania w kwestii autoryzacji są zbyt wygórowane?
Z jeszcze większym niesmakiem czytam przykre komentarze pod adresem Jacka Boneckiego i wyraźnie brakuje mi tutaj jednego słowa "DZIĘKUJĘ" pod adresem nie tylko Jacka, ale także Roberta Nawary, Staszka Puszczyńskiego, Tomka Maciejewskiego, Rafała Wylegały, czy Michała Bogacińskiego, którzy poświęcili cały dzień i naprawdę dali z siebie wszystko, żeby poprowadzić ciekawe zajęcia. Odsłonili część swojego warsztatu, poświęcili swój prywatny czas NIEODPŁATNIE i nie doczekali się nawet miłego słowa na forum. Żenujące i smutne...

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Co prawda nie do mnie te słowa zostały skierowane ale skoro pojawiły się na forum publicznym to chciałbym coś publicznie wtrącić.
Agaa, wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Słowa podziękowania padały wielokrotnie. Od tego konkretnego postu. Podziękowania nie zawsze skierowane do konkretnych ludzi z imienia i nazwiska bo nie każdy zna te nazwiska, nie każdy chce ze szczegółami pisać listy osób, bo (przynajmniej tak jest w moim przypadku) wolę podziękować ogólnie niż pominąć kogoś w podziękowaniach (gorzej czuł bym się jako organizator pominięty na liście podziękować niż czytając formułkę "dziękuję organizatorom, było super"). Inna sprawa, że ja nie wiedziałem, że to Jacek czy też jego firma była organizatorem pleneru.
Co do autoryzacji to jest to nowum na forum, nigdy nie było potrzeby autoryzacji wstawianych tu czy gdzie indziej i wykonanych podczas plenerów zdjęć. Ale nie pojawiło się żadne zdjęcie bez autoryzacji, nikt nie nazwał takiego wymogu niepotrzebnym rozumiejąc wymogi osoby znanej publicznie co do organizatorów. Jedynie w luźnych słowach koledzy współczują Tobie czy też Jackowi konieczności przeglądania kupy zdjęć i decydowania czy dane zdjęcie można dopuścić (bo w razie czego wina spadnie pewnie na Was). Nikt nigdzie nie powiedział, nie napisał, że coś jest źle robione, nie po myśli uczestników czy też innych osób będących na plenerze. Jedynie jedna sytuacja była (przynajmniej przeze mnie) przyjęta z niesmakiem, nie przesądzam o winie i nie komentuję jej ale i tu większość stara się przyjąć to z uśmiechem i luźno komentować.

Agaa.W
Początkujący

Wiesz Piotruso, nie chcę kontynuować tego wątku - napisałam co myślę - niech właściwe osoby wyciągną mam nadzieję właściwe wnioski. Sądziłam, że to forum skupia pasjonatów fotografii, a gdy czytam niektóre wątki, także ten o którym wspominasz, zaczynam w to wątpić. Rozumiem, ze możecie nie wiedzieć jako uczestnicy dlaczego potrzebna jest autoryzacja, kto odpowiada za organizację pleneru, albo kto z imienia i nazwiska prowadził zajęcia, czy instalował oświetlenie na planach zdjęciowych, ale na tym forum są osoby, których zadaniem jest właśnie poinformować Was o tym, scalać Waszą społeczność, budować pozytywne relacje wokół wspólnej pasji, a nie wywoływać konflikty lub publikować sarkastyczne komentarze.

profile.country.pl_PL.title
Thanatos
Poszukiwacz

Agaa, przesadzasz i to bardzo. Uważam za krzywdzący zarzut o braku wdzięczności ze strony uczestników pleneru i w tym momencie to nam jako forumowiczom i uczestnikom wyprawy należą się przeprosiny.
Zawsze ale to zawsze każdy z nas zarówno zbiorowo jak i indywidualnie po zakończeniu pleneru dziękuje organizatorom, foto teamowi, moderatorom oraz innym uczestnikom zabawy (tak, bo to powinniśmy traktować jako zabawę!) za wspólnie spędzony oraz poświęcony czas.
Podczas trwania każdego z siedmiu dużych zjazdów plenerowych oraz szereg pomniejszych mniej oficjalnych nigdy nie miała miejsca sytuacja taka jak ta obecnie aby prosić o autoryzację fotografii. Przed plenerem nikt nas o tym nie uprzedził.
Zarzucasz Krisowi sarkazm. Uważam że niesłusznie a wręcz powinnaś mu dziękować za to, że sprząta na forum po tym jak po fakcie ludzie zostali poinformowani o obowiązku autoryzacji fotografii Glacy.
Jestem również zniesmaczona ale Twoją postawą.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

:c85 :c85 !!!To ja poproszę o jedno!!! :c85 :c85

Tu jest wątek ze zdjęciami za pleneru.
Nie powiedzmy słowa, którego potem będziemy żałować.
Proszę o wstawianie zdjęć z pleneru i komentowanie tych zdjęć.
Pozostałą korespondencję proszę prowadzić na priv.
Taki apel zwykłego, szarego użytkownika forum.

profile.country.pl_PL.title
Thanatos
Poszukiwacz

Coś mi się zdaje że mało będzie fotek z tego pleneru...

Agaa.W
Początkujący

Ewa, myślę, że źle odebrałaś moje intencje. Nie zarzucam nikomu braku wdzięczności, a raczej sugeruję, że sarkastyczne wypowiedzi i zdjęcia są nie na miejscu, bo rzeczywiście tak jest. Moja wypowiedź była skierowana do konkretnych adresatów, nie do wszystkich forumowiczów, więc nie nadinterpretuj jej proszę. Informacja o autoryzacji poszła już podczas pleneru, zresztą tak jak wspomniałam jest to kwestia wymagana prawem, a nie naszymi ustaleniami, co jest oczywiste dla każdej osoby fotografującej, ale skoro ta sprawa budzi kontrowersję, proponuję zorganizować wykład z prawa do wykorzystywania wizerunku podczas kolejnego pleneru :-)
A teraz tak jak napisał Piotruso - skupmy się na fotografii, bo po to właśnie jest ten wątek :-)

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Są chwile, kiedy trzeba mówić i są chwile, kiedy trzeba milczeć.
Czasami lepiej się odzywać, aby nie wyjść na idiotę.

Dedal nie przekazał Ikarowi wszystkich danych na temat budowy skrzydeł.
Ikar spadł i nie była to jego wina.

profile.country.en_GB.title
Harnas.
Poszukiwacz

Krzysztof napisał(a):

Są chwile, kiedy trzeba mówić i są chwile, kiedy trzeba milczeć.
Czasami lepiej się odzywać, aby nie wyjść na idiotę.


Lubie te celne riposty Krzycha... :-)