anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

martha- kiczyk

profile.country.PL.title
martha.
Użytkownik

martha- kiczyk

przyszedl czas na mnie i na moje twory ,ktore w miare zasobow czasowych staram sie produkowac :nauseated_face:
mile widziana wszelka krytyka :nauseated_face:
michaelem freemanem nie jestem
ale moze kiedys... :c34 w kazdym badz razie dobrze miec marzenia.

(z gory przepraszam za wszelkie bledy we wstawianiu zdjec ktore moga sie pojawic i ktore moga wyniknac z tego iz z komputerami to sie za bardzo nie lubimy)

zpraszam :c37

183 ODPOW. 183
profile.country.PL.title
martha.
Użytkownik

dziekuje wszystkim za pozostawione slowo :c22

co do slupkow,znakow itd to niestety takie moje male 'zboczenie' :smileyredface:
lubie umieszczac je wlasnie w fotografii krajobrazowej.
w ogole przepadam za zdjeciami znakow drogowych itp.
jesli chodzi o egipskie ciemnosci, to walcze z tym zawziecie.niestety na obecna chwile jak widac raczej z marnym skutkiem :c6
do suwaczkow podchodze sceptycznie.nie lubie ich uzywac, choc wiem ,ze czasem sa one niezbedne.
narazie nie bardzo mi to wychodzi ale jednak obstaje przy stwierdzeniu Bryana Petersona ze 'lepiej zrobic dobre zdjecie juz na etapie jego tworzenia,niz sleczec przy kompie i niepotrzebnie tracic czas ;) '
ucze sie ,czytam ,praktykuje.wiec moze za jakis czas cos ze mnie bedzie :c20


tymczasem kolejne krajobraziki i jak zwykle kazde slowo mile widziane ;)

marszal------
Początkujący

Podoba mi się 16 i 17 ;)
Ale wydaję mi się że trochę nie ostre.

witsu------
Początkujący

Witam :-)
Jeśli chodzi o jak to określiłaś :egipskie ciemności" to sugeruję nauczyć się odczytywać histogram i dokonywać korekty ekspozycji. Nie jest to trudne a na pewno pomaga. Tu krótka ściąga:
http://www.chip.pl/blogi/fotoblog/2009/ ... -go-czytac
http://www.dfv.pl/szkola-podstawy-fotog ... tml?id=114
Zwracaj też uwagę na kadry. Mnie osobiście razi ten malutki fragment nieba w prawym górnym rogu na zdjęciu nr 16.
A tak w ogóle to rób ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz a z czasem na pewno zobaczysz różnicę w swoich zdjęciach.

profile.country.PL.title
martha.
Użytkownik

Witsu bardzo dziekuje za linki :c22

wlasnie przerabiam Michaela Freemana 'swiatlo i oswietlenie w fotografii cyfrowej'.
doszlam do wniosku ,ze chyba na tym etapie, na ktorym obecnie jestem, troche za ciezka jest dla mnie ta ksiazka :smileyredface: (niestety zdolnosci matematyczno fizycznych nigdy nie mialam i moze tu tkwi problem w zrozumieniu:roll: )
ale nie lamie sie i zobaczymy co z tego wyjdzie jak doczytam do konca ;)

witsu------
Początkujący

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)
Może to też się przyda:
http://www.fotosik.pl/module.show_docum ... DFV_lekcje

wojttekk_foto
Początkujący

16. Szczerze ?? Dla mnie ?? - Takie sobie. Chodź " pałacyk " fajny :)
17. ooo .. To mi się podoba. Choć, ciekawie według Mnie mogło by wyglądać w panoramie :)
18. Dziwny kadr. Nie podoba mi się to zdjęcie :(


Pozdrawiam :)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

16 - kadr ok , brakuje mi kontrastu , nasycenia :c20
17 - widoczek :thumbsup:
18 - ciekawe - podoba się :D

Czy zdjęcia zostały wyostrzone po zmniejszeniu :question:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.pl_PL.title
nepray
Użytkownik

A mnie z ostatniej wrzuty najbardziej podoba się ostatnie :) :c4 za światło ;)

profile.country.pl_PL.title
art1-----
Początkujący

do 16 bym powrócił, świetne miejsce ale brakuje czegoś, może przy lepszym świetle innym podejściu...lubie takie klimaty :)

profile.country.PL.title
martha.
Użytkownik

witsu,wojttekk-foto,bertone,nepray,art1
dziekuje za wizyte :c22

bertone tylko troszeczke je wyostrzylam.nie mam jeszcze wyczucia w suwaczkowaniu i boje sie ze moglabym przedobrzyc :rolling_eyes:

co do zamku w Kylemore to akurat przyciemniony klimat bardziej mi odpowiada.kiedy dodalam wiecej swiatla zamek zrobil sie bialy :rolling_eyes: )
miejsce ogolnie fajne tyle ,ze:
-turystow cala masa(ciezko znalezc miejsce aby zrobic dobry kadr nie zawierajacy ludzikow)
-pogoda,kiedy wyjezdzalismy z Dublina swiecilo slonce,kiedy zajechalismy pod zamek zaczelo lac jak z cebra.wlasciwie kazdy nasz wyjazd w plener po zielonej wyspie jest taki sam jesli chodzi o warunki pogodowe,co doprowadza mnie do ... :smileyevil:

jesli chodzi o fotke z kamyczkami ,to wlasnie o pokazanie swiatelka mi chodzilo.zdjecie zostalo zrobione doslownie chwile po intensywnej ulewie.takze polowa nieba zasnuta byla jeszcze chmurkami deszczowymi, a nad oceanem zaczelo pokazywac sie slonko ;)