anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moonsee - pierwsze kroki

Moonsee
Początkujący

Moonsee - pierwsze kroki

:c37 Dzień doberek :c20 Takie moje nieśmiałe początki... wciąż się uczę. :c20

75 ODPOW. 75
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

Ale kombinuj, próbuj, pokazuj - z czasem przyjdzie doświadczenie :thumbsup:

Dokładnie :smileythumbsup:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Oj, ti, ti...
Cichcem wstawiłaś nowy obrazek :nauseated_face:

Więc jednak miałaś z głową w lewo :thumbsup:
Jednak kolorystyka tego odbiega od poprzedniego - za dużo niebieskiego. Dobrze, jeśli pokazujesz zdjęcia z tego samego miejsca - miały podobną kolorystykę (chyba, że zmiany są uzasadnione - np. oświetleniem).

Pozwoliłem sobie na małe pogrzebanie w Twoim obrazku - tylko w "prymitywnym" Fast Stone - wykadrowałem tak, by główny bohater zdjęcia został uwypuklony - reszta elementów tylko rozprasza. I trochę kolorki - zdjąłem nieco niebieskiego.

klik TUTAJ

Na dobrą sprawę, można by jeszcze wystemplować ten patyk w PD...

Pozdrawiam

------------------------------
fotoamator
Moonsee
Początkujący

No i widzisz, dajesz mi zupełnie nowe spojrzenie. Dziękuję Ci bardzo. Podoba mi się wersja przerobiona przez Ciebie. Coś mi się wydaje, że zanim zacznę pstrykać, powinnam pomyśleć co i jak widzę na zdjęciu. Warunki atmosferyczne, oświetlenie są zdecydowanie mniej ważne niż zamysł, pomysł na ujęcie, a mi tego chyba właśnie brakuje - koncepcji. :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Wiele, a nawet zaryzykowałbym twierdzenie, że większość zdjęć robionych przez amatorów, głównie początkujących powstaje w ten sposób: coś mi się podoba - pstrykam, a potem przy kompie kombinowanie, co z tego można zrobić. (i dla wielu tzw. pamiątkowych zdjęć to wystarczy)
A powinno być odwrotnie - zastanawiam się co chcę pokazać, i jak, i dopiero wtedy robię zdjęcie. Nie wystarczy ciekawy temat, diabeł siedzi w szczegółach - tło, sposób kadrowania (z góry, z dołu, szeroko, wąsko... jak rozmieścić elementy zdjecia), oświetlenie... i wyobraźnia - jak to będzie wyglądało na zdjęciu - sporo zdjęć powstaje, bo "widok taki śliczny", a po wydrukowaniu, czy obejrzeniu na monitorze, ta śliczność gdzieś się podziała.
Do tego wszystkiego dochodzą później, technikalia: jaki obiektyw, jaka przysłona, czas i dlaczego takie? I jeszcze parę drobiazgów ;)

Ale dlatego właśnie fotografowanie jest takie ciekawe i ciągle odkrywamy nowy mozliwości i ciągle się doskonalimy i trudno się tym znudzić :D

------------------------------
fotoamator
Moonsee
Początkujący

Potrzebuję kogoś kto zna się na czyszczeniu matryc... Mój aparat dodaje mi kropki do zdjęć. Jeśli jest ktoś taki, kto mógłby mi pomóc, będę wdzięczna... :c69

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Tutaj masz temat jak i czym czyścić matrycę