anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rezerwat Przyrody Gulstav Mose

profile.country.pl_PL.title
art1-----
Początkujący

Rezerwat Przyrody Gulstav Mose

zaczynam zabawe z fotografią i narazie jeszcze się ucze, kilka z moich wypocin :)

61 ODPOW. 61
tomik-----
Początkujący

Siemanko. jestem też początkującym i pierwszy raz ocenie inne fotki mam nadzieję że się nie wygłupię. A więc do rzeczy.
Nr.1- dla mnie spoko :thumbsup:
Nr.2- bez obrazy ale żonę bym pominął i skupił się na córeczce przybliżając ją jeszcze.
Nr.3- tutaj sytuacja odwrotna do tej która jest w zdjęciu nr.2
Nr.5- co do zachodów słońca to nie mam doświadczenia, jak dla mnie :thumbsup:
Nr.7- kropelka niech pomyśle :c18 chyba bez kranu byłaby lepsza. Sam mam taką w swojej kolekcji ale na kompie. Chyba zaraz ją wstawie. Pozdrawiam :c20

profile.country.pl_PL.title
art1-----
Początkujący

2 i 3 miały takie założenia żeby rozmazać jedną lub drugą, takie coś ale nierozłączne elementy, mam więcej takich że siedzi córka a pod nią żona itp.i twarz jeden lub drugiej jest rozmyta ale jest obecna :)
zdjęcia pochodzą z pierwszych dwóch dni posiadania aparatu, ale i tak dziękuje za komentarze :)

kata-woj
Początkujący

witaj art1 :c10
ja znawcą nie jestem ale napiszę ci co w moim odczuciu można poprawić ;)

1. wykadrowałabym córeczkę tak aby ona była tylko w kadrze - wszystko to co znajduje się w tle rozprasza uwagę
2. podoba się - takie inne ujęcie ;) mama, córa i rowery - wiadomo o co chodzi
3. skupiłabym się na kadrze żony, wykadrować. poza tym ostrość została... w lesie :D
4. troszkę ciemne
5. na krajobrazach się nie znam ale patrzy się przyjemnie choć to coś po lewej na dole można wystemplować ;)
6. kropelka :thumbsup: wykadrować w pionie (rozumiem, że zdjęcie winno mieć nr 6)
7. szkoda, że aparat za bardzo w górę, nogi ucięte a byłoby przyjemne zdjęcie ;)

czytaj, oglądaj najlepszych i próbuj dalej :thumbsup:
na tym forum jest dużo wątków o fotografii

docentstopczyk
Początkujący

ja też znawcą nie jestem, ale myślę, że powinieneś popracować nad wykorzystaniem światła. te plamy słońca są jakieś chaotyczne.

profile.country.pl_PL.title
art1-----
Początkujący

:) do kadrowania jeszcze niedoszłem :)
może jakieś info gdzie i jak i oco kaman :)

a jeśli chodzi o plamy słońca, no cóż między drzewami w parku trudno żeby słońce świeciło inaczej :)

docentstopczyk
Początkujący

art1 napisał(a):

:slight_smile: do kadrowania jeszcze niedoszłem :)
może jakieś info gdzie i jak i oco kaman :)



hasła do googla:

1. trójpodział
2. złoty podział
3. kadr centralny

najprościej mówiąc - jeśli podzielisz kadr na 3 równe części w pinie i poziomie, to na przecięciach linii podziału masz tzw mocne punkty. umieszczając w nich kluczowe elementy sprawiasz, że fota jest kompozycyjnie bardziej "ułożona". to jest ideał, ale jak to z ideałami, w przyrodzie rzadko występują.

często ludzie mówią że kadr centralny to błąd, ale to nie do końca prawda, bo centrum kadru to też "mocny punkt, ale taki rodzaj kadrowania powinien być "kompozycyjnie usprawiedliwiony".

luknij - http://www.fotografuj.pl/Article/ABC_ko ... ialu/id/60 " target="_blank

"a jeśli chodzi o plamy słońca, no cóż między drzewami w parku trudno żeby słońce świeciło inaczej "

i właśnie cała sztuka polega na tym, żeby to oświetlenie kreatywnie wykorzystać. :)

profile.country.pl_PL.title
art1-----
Początkujący

poczytałem i teraz kumam różnice, jaki program polecacie do kadrowania, w miare prosty, a przedstawie inne fotki :)

docentstopczyk
Początkujący

choćby i gimp! bo w nim zrobisz też kompleksową edycję foty. poza tym masz możliwość stosowania filtrów i pluginów i jest za free. a na hasło: gimp tutoriale fotografia - masz sporo materiałów do nauki. gdzieś na forum są konkretne linki. poszukaj w dziale "obróbka zdjęć".

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Najlepszym programem do kadrowania jest - głowa :shock:
Komponuj kadr prawidłowo przed naciśnięciem spustu migawki. Na kompie "dopieszczaj" foto usuwając tylko to co znalazło się tam niepotrzebnie (zostało niezauważone bo wizjer nie pokazuje 100% kadru) - tak jak na 5 fragment głowy w lewym dolnym rogu.
Do portretów staraj się używać kadrów pionowych. A modelki masz śliczne,więc ćwicz.
Powodzenie i dużo radości z coraz lepszych zdjęć.