anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tutti- zdjęcia 'By the way'

Tutti------
Początkujący

Tutti- zdjęcia 'By the way'

Witam wszystkich ;)
Jestem nową użytkowniczką tego forum i chciałabym poddać ocenie moje wypociny, które powstają tak jak w tytule zawarte: by the way.
Mam 16 lat i dopiero od pół roku bawię się swoim soniakiem=]
Zapraszam wszystkich do komentowania. Chętnie przyjmę wszelką krytykę i rady.


Oto pierwsze fotografie:

41 ODPOW. 41
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj Tutti, cieszę się, że odważyłaś się pokazać swoje zdjęcia :thumbsup:

Co do samych zdjęć: nieźle, ale nie nie beznadziejnie, czyli... prawie może być. A "prawie" jak wiadomo...

1. byłoby niemal dobre, gdyby ten niebieski kwiatek był ostry. Ale o 5 rano nie jest widać zbyt jasno... albo wiał wiatr.

2. Ładny widok, są różne plany, ale trochę brakuje... nie wiem? Może kontrastu? Tak, żeby ten oświetlony słońcem szczyt był bardziej "wyrazisty"?

3. To mi się najbardziej podoba, ale jest krzywe - kościół w tle wyraźnie chyli się w prawo i to nie jest dobre - nie ma uzasadnienia dla takiego pochylenia - wygląda to raczej na przypadek.

Pozdrawiam i próbuj dalej. Dobrze kombinujesz :thumbsup:

------------------------------
fotoamator
Tutti------
Początkujący

Szczerze przyznam, że nie tyle krzywo wyszło zdjęcie co całość była robiona pod pewnym kątem, gdzie Katedra właśnie tak wyszła. ;)
Dziękuję bardzo, biorę sobie do serca ;)


Edit:
Już wiem o co chodziło. Przyjrzałam się ;)
Po prostu ja stałam niżej i wszystko poleciało trochę tak w prawo i w dół.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Tutti napisał(a):

Już wiem o co chodziło. Przyjrzałam się

:smileythumbsup:

Dało by się łatwo wyprostować, ale przy tak ciasnym kadrowaniu model byłby obcięty aż do karku.
Jeśli masz skłonności (tak jak ja :c20 ) do przechylania aparatu - jest rada - kadrować trochę "luźniej" i prostować na komputerze. Ja, pewnie ze względu na wadę wzroku prawie zawsze trzymam lekko przechylony aparat - chyba, że mam dużo czasu i bardzo pilnuję w wizjerze pionów - i prawie każde musze potem "prostować".

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam na forum :c22
Zachęcam do wstawiania fotek :c20 , a jeśli chodzi o zdjęcia wstawione to za Tadeuszem

Pozdrawiam
Bertone - Bartek

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
Tutti------
Początkujący

Witam,dziękuję za komentarze.
Teraz zapraszam do świeżutko wykonanych portretów Marty ;)
Pozdrawiam Tutti- Kamila

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Cóż Ci radzić :c40
Wzięłaś się za dość trudny temat: portrety z tylnym oświetleniem (czyli mówiąc "po chłopsku" - pod światło) i... bardzo ładnie Ci to wychodzi :thumbsup:
Zupełnie poprawnie :c4

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

no to może i ja dorzucę tu swoje 5 groszy :)

1 - właśnie, całkiem fajnie by było gdyby nie te nieostrości, lubię takie kadry :thumbsup:
2 - takie płaskie się wydaje, niby coś tu widać aczkolwiek nie wiadomo z jakiej strony na to patrzeć, za Tadeuszem, trochę kontrastu by się przydało.
3 - osobiście nie przypadło mi do gustu, chociaż kadrowanie jest ciekawe :)
4,5,6 - światło ciekawe :) z tym że zwracaj uwagę na szczegóły ( np. ucięta w pół dłoń 5 klatka. ) i w 4 klatce osobiście nie widzi mi się ta żabia perspektywa przy takim kadrowaniu.

ogólnie zdjęcia jakościowo - gut :thumbsup: pracuj dalej, poznawaj sprzęt a perełki niedługo tu znajdziemy :)

Tutti------
Początkujący

Witam,
ostatnio znalazłam chętne koleżanki do zdjęć i oto są.
Dziękuję Coolds, dopiero po twoim komentarzu zauważyłam to obcięcie przy nadgarstku ;)
Dziękuję wszystkim za komentarze ;)
Dzisiaj Marta i Dominika.
Zapraszam!

profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

8 - fajnie tylko według mnie w tle za dużo ;)