anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

wolak - burzowo :) komentarze mile widziane :)

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

wolak - burzowo :) komentarze mile widziane :)

Moje pierwsze fotki moim nowym NEX'EM :)

106 ODPOW. 106
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Toxek napisał(a):

Portrety najlepiej wychodzić będą w Twoim wypadku na 2 obiektywie 18-55 z ogniskową 55.


Nie zgadzam się. Proszę pozwól ludziom eksperymentować! Fotografia nie polega na sztucznym trzymaniu się jakiejś zasady trójpodziału i wykonywaniu poszczególnych zdjęć na określonych ogniskowych, z określonymi parametrami. W tym momencie, przy takim podejściu nie widzę sensu używania innych programów niż tematyczne :c9

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

wolak napisał(a):

a ja bardzo lubię wróbelki :P



w jakim sosie? :c20

wolak napisał(a):

jest bardzo fotogeniczna ale jest jeden warunek - mianowicie nie można robić jej zdjęć z kątu 0' ! Wychodzą bardzo źle !



Lajam Ci udowodni na najblizszym Plenerze,ze nie ma zadnych warunkow.On z minusowego kata portrety strzela :smileytwisted:

wolak napisał(a):



Zdjęcia tej jakości bo coś mi PS źle zmontował :(


NEX jest Twoja wyrocznia.Ja zyje bez PS i (nie mylic z PIS) i naprawde sie da.

Nie po to kupujesz aparat o takich mozliwosciach zeby maglowac zdjecia w tym magicznym programie 8-)


BTW...3 byla obejrzana wiecej razy niz 1+2 :smileytwisted:

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Lajam napisał(a):

Nie zgadzam się. Proszę pozwól ludziom eksperymentować! Fotografia nie polega na sztucznym trzymaniu się jakiejś zasady trójpodziału i wykonywaniu poszczególnych zdjęć na określonych ogniskowych, z określonymi parametrami. W tym momencie, przy takim podejściu nie widzę sensu używania innych programów niż tematyczne :c9


Lajam, robisz się drugi Tadziu :smileymrgreen:
Chłopak dopiero się uczy, prawda? Najpierw musi opanować podstawy a dopiero potem eksperymentować. To tak jak byś chciał budować dom od komina w dół :smileyhappy:

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Ja tam zgadzam się z Lajam na pewno nie będę robić czegoś takiego, że kupie sobie książki i będę robić "książkowe" zdjęcia... O NIE na pewno nie :P
Podstawy jako tako znam (mniej więcej wiem co i jak :P) - że trzeba na górze ten guziczek nacisnąć :D:D:P
Nie no żartuję :)
W szkole byłem w kółku fotograficznym i moja Pani bardzo chwaliła moje ujęcia ;) - Miałem nawet swoją gablotę na korytarzu :)
Zdjęcia lubię robić już od kąd miałem pierwszy telefon z aparatem tj. SE K750i - zrobiłem nim ponad 10tys zdjęć (Jakoś - żadna xD) ale nie jedna osoba która oglądała te zdjęcia mówiła mi, że bardziej jej się podobają te moje niż niektóre na wystawach ;)
Na początku myślałem o lustrzance - miałem dostać ją na 18. urodziny rok temu ale w końcu dostałem pieniądze i miałem sam sobie kupić i tak myślałem myślałem miałem już kupować canona 500D i zobaczyłem PEN'a - niestety komentarze na jego temat były jednoznaczne - KICHA.
Poczekałem trochę i akurat gdy miałem pieniądze zobaczyłem na allegro NEX 5 - To jest to pomyślałem (Brak kilogramów, toreb, itp.) No tak stałem się szcześliwym posiadaczem NEXa ;)
Jutro jadę na ślub to na pewno będzie kilka ładnych zdjęć do wstawienia ;)

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

wolak napisał(a):

Jutro jadę na ślub to na pewno będzie kilka ładnych zdjęć do wstawienia ;)


Czekam niecierpliwie! :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Na razie dwie fotki mojej modelki :P :)
Trochę nie w sosie bo zbliżają się "te dni" :P

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

Moim skromnym zdaniem, przydałoby się je trochę wyostrzyć :thumbsup:
4 - średnie jakieś takie... Nie przypadło mi do gustu.
5 - Ok, chociaż dalej skłaniam się za "trójpodziałem". :thumbsup:
Z wyrazami twarzy modelki jest jak jest... ale w tym okresie jesteś usprawiedliwiony. :slight_smile:
Eksperymentuj dalej i wstaw szybko te foty ze ślubu! Mam nadzieje, że będą naprawdę udane! :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Jeszcze mnie tu nie było.
Także witam :c37

Jeżeli chodzi o mnie to na 4ce modelka ma trochę lepiej rozłożone światło na twarzy niż na 5, ale to jeszcze nie jest to :rolling_eyes:

Teraz jeżeli chodzi o 5tkę...
Modelkę tak ustawiłeś, że na jej twarzy są brzydkie cienie z ostrym światłem. Bardzo źle to wygląda :c9
Gdybyś tutaj ustawił modelkę tak, aby słońce było za plecami. Uniknąłbyś takich głębokich cieni na twarzy a modelka by się tak nie marszczyła na tym zdjęciu.

Natomiast ani jeden ani drugi kadr nie jest za ciekawy.
4 - kadrowałbym tak, żeby było więcej miejsca po lewej stronie a modelka bardziej po prawej.
5 - centralnie. Więcej miejsca po prawej stronie a modelka bardziej po lewej.

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Toxek napisał(a):


5 - Ok, chociaż dalej skłaniam się za "trójpodziałem". :thumbsup:
Z wyrazami twarzy modelki jest jak jest... ale w tym okresie jesteś usprawiedliwiony. :slight_smile:
Eksperymentuj dalej i wstaw szybko te foty ze ślubu! Mam nadzieje, że będą naprawdę udane! :nauseated_face:


No w 4 starałem się z tym trójpodziałem :P
a w 5 zrobiłem ze 4 zdjęcia i już było źle, że ustawiam ją, a moja księżniczka tego nie lubi :P
ale z czasem musi polubić xD :)

profile.country.en_GB.title
Toxek.
Początkujący

A moim zdaniem mógłbyś ją focić z "zaskoczenia". Bo takie zdjecia naprawdę super wychodzą.
W fotografii portretowej ważny jest kontakt. Który powinieneś mieć z nia ułatwiony (teoretycznie), ponieważ to Twoja "księżniczka". :D
Czyli robisz takiego "gniota": Rozmawiacie sobie rozmawiacie i w pewnym momencie ona sobie siedzi zamyślona a ty jej pyk fotkę ;) Z resztą nie ingeruje jak chcesz to robić. Masz farta z tym, że masz tak ładna modelkę. Ja takiego szczęścia nie miałem. :c9

No w 4 starałem się z tym trójpodziałem


Trójpodział, przynajmniej w moim rozumieniu, w portretach powinien być prowadzony tak:
Tam gdzie ma model zwróconą, przechyloną twarz, czyli tam gdzie sie patrzy musi być wolne pole, żeby miał na co patrzec :smileymrgreen:

A i w poprzednim poście, chciałem nadmienić, że Twoja księżniczka była wcześniej ładniej uczesana :c2