anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

bateria + zasilacz = smiech na sali

odmi
Początkujący

bateria + zasilacz = smiech na sali

Nie wiadomo czy smiac sie czy plakac

bateria.. max 2h pracy
zasilacz.. wielki mozna uzywac do samoobrony
czas ladowania bateri 4h ... rece opadaja jak mozna cos takiego zrobic

32 ODPOW. 32
nas2kany
Początkujący

mogliby chociaz wyprodukowac baterie o wiekszej pojemności;-)

bajt
Początkujący

Szczerze mowiac przed zakupem nie interesowalem sie tym bo naiwnie myslalem ze w laptopie w tym przedziale cenowym bateria musi wystarczac na 3h pracy.
Bateria to porazka.
Zasilacz nieporeczny.
Zastanawialem sie przy zakupie tego laptopa nad MacBookiem w nowej edycji i coraz bardziej zaluje ze wybralem sony 😉

odmi
Początkujący

Szczerze mowiac przed zakupem nie interesowalem sie tym bo naiwnie myslalem ze w laptopie w tym przedziale cenowym bateria musi wystarczac na 3h pracy.
Bateria to porazka.
Zasilacz nieporeczny.
Zastanawialem sie przy zakupie tego laptopa nad MacBookiem w nowej edycji i coraz bardziej zaluje ze wybralem sony 😉


tez wybieralem miedzy Mac a Sony... i niestety wybralem sony i tak samo nie sadzilem ze w laptop za taka kase moze miec tak gowniana bateria z tak tandetnym zasilaczem

byl to moj pierwszy i ostatni zakup z rodziny Vaio, choc sam laptop dziala super.. to jednak kupujac laptopa - komputer przenosny - kupuje go z mysla wlasnie o przenoszeniu

nas2kany
Początkujący

Widzę, że nie tylko ja miałem dylemat z apple i przeżywam rozczarowanie z Sony 😉

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Rozumiem Was, użytkownicy, z jednej strony - bo przecież lepiej nosić mały i lekki zasilacz niż duży i ciężki, a także ładować baterię jak najszybciej. Ale jest też druga strona.
Szybsze ładowanie baterii wiąże się z większym prądem ładowania, a im większy prąd i bateria ładuje się szybciej, tym bardziej skraca się jej żywotność.
Mówicie, żeby zwiększyć pojemność - czyli chcecie ładować baterię jeszcze dłużej?

odmi
Początkujący

 im większy prąd i bateria ładuje się szybciej, tym bardziej skraca się jej żywotność.
Mówicie, żeby zwiększyć pojemność - czyli chcecie ładować baterię jeszcze dłużej?


Myslisz ze ile wytrzyma ta bateria? Bo po tym co widze teraz czyli Sony - ich baterie i zasilacze, to mysle ze za pol roku, rok.. bateria nie wytrzyma 20min pracy

odmi
Początkujący

no i kupilem DELLa .. bateryjka 3-4h pracy!! 6h stania z wygaszaczem :slight_smile:


VAIO dalem zonie do zabawy, bo nic wiecej z tego notebooka wycisnac nie mozna, ot taki pseudo przenosny domowy komputer, przenoszony z pokoju do pokoju

gregga
Początkujący

Witam,

no to i ja dołączę, jako kolejna osoba, która miała dylemat między makiem a sonym :),

ja właściwie byłem bardzo blisko kupienia macbooka (i na szczęście w pore się opamiętałem)

kupiłem vaio fz31m i powiem szczerze, że podoba mi sie wszystko oprócz tej nieszczęsnej baterii - 2h to maks i fakt jest faktem, że w tej klasie cenowej mogliby coś wsadzić innego, ale moim zdaniem jest to jedyna wada tego komputera (na razie):) a to co mnie urzekło to:

- fajna stylistyka

- matryca

- bebechy

- blue ray

- b. sztywna obudowa

mac (poza leopardem) przy nim wymięka

sory za lekki off topic...

ps. jak chcecie być mobilni to kupcie lenovo x61 (na własne oczy widziałem jak przy kompilacji projektu w visualu pracował 5.5 h na baterii :slight_smile: - producent podaje chyba 8..

pozdrawiam

michal_kania
Początkujący

Z tego co widze masz notebook, który jest wypasiony, co wskazuje na duży pobór mocy. Np nie zintegrowana karta graficzna skraca żywotność baterii o 25-30%. Bateria jest standartowa jak we wszystkich laptopach, ale za przyspiaszenie sprzetowe trzeba płacić. MA podobny problem z baterią, ale zdaje sobie sprawę z tego dlaczego tak jest.