anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z kartami grafiki nVidia

profile.country.en_PL.title
agnk._
Początkujący

Problem z kartami grafiki nVidia

Witam,
znalazłam dość istotną informację na temat problemów z kartami grafiki nVidia instalowanymi do laptopów - zamieszczam artykuł na ten temat:


"Milion kart graficznych nVidii do wymiany?
Tomasz Boguszewicz 14-07-2008, ostatnia aktualizacja 14-07-2008 02:06
Wiodący producent komputerowych układów wideo nVidia przyznał, że jego wadliwe podzespoły trafiły do „znaczącej liczby” laptopów różnych firm


źródło: Nvidia
+zobacz więcejProducent kart GeForce stracił jedną trzecią wartości
Amerykańska spółka ogłosiła w komunikacie, że do komputerów przenośnych wielu producentów trafiła „znacząca liczba” wadliwie wykonanych układów graficznych. Chodzi o bardzo popularne karty wideo GeForce serii 8400 i 8600.

To układy graficzne ze średniej półki, w które wyposażone są dziesiątki laptopów takich marek jak HP, Dell, Fujitsu-Siemens, Acer i Apple. Podejrzane o błędy karty można znaleźć w wielu popularnych modelach komputerów kosztujących poniżej 3 tys. zł. Choć nVidia nie ujawnia liczby wadliwych części, nieoficjalnie wiadomo, że do producentów komputerów na całym świecie trafiło około miliona egzemplarzy podejrzanych układów.

Producent wyjaśniła, że problem polega na przegrzewaniu się procesorów graficznych. W niektórych przypadkach może dojść do ich spalenia. Rzecznik firmy Derek Perez zapewnił, że nVidia przygotowała aktualizację oprogramowania kart graficznych, która ma spowodować, że chłodzące kartę wentylatory komputerowe dadzą się uruchamiać szybciej i będą działać dłużej. Producenci laptopów mają udostępnić aktualizację na swoich stronach internetowych.

Nie wiadomo jeszcze, czy nVidia zdecyduje się na masową akcję wymiany wadliwych podzespołów, tak jak np. Dell. W 2006 r. ta firma rozpoczęła akcję wymiany ponad 4 mln laptopowych baterii, które groziły eksplozją.

nVidia to część duetu, który praktycznie zmonopolizował światowy rynek komputerowych kart graficznych. Jej jedynym konkurentem jest kanadyjski ATI Technologies, który należy do koncernu AMD, producenta procesorów.

Ewentualna międzynarodowa akcja wymiany podzespołów może negatywnie wpłynąć na finanse nVidii. Co prawda obroty firmy wyniosły w 2007 r. 4,1 mld dol., jednak ostatnio obniżyła prognozę obrotów na 2008 r. do ok. 3,5 mld. dol.

Źródło : Rzeczpospolita"

Sony Polska jeszcze oficjalnie nie zna tego problemu (z pewnością jest to dla nich bardzo wygodne :slight_smile: ), ale co powinniśmy zrobić my, użytkownicy dla własnego bezpieczeństwa i uniknięcia ewentualnych strat ? Co będzie jak np. komputer spali się po gwarancji z powodu tej wadliwej karty ?
Pozdrawiam.

8 ODPOW. 8
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Cześć,

Sony Polska i tak tego serwisować nie będzie, więc nie muszą za wiele o tym wiedzieć. Myślę, że nowe oprogramowanie (bios?) karty graficznej załatwi to, bo będzie szybciej włączać chłodzenie i żadnej akcji serwisowej nie będzie.

Problem dotyczy głównie laptopów Apple - Macbooki Pro mają spore problemy z gasnącymi matrycami z powodu tych kart graficznych.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co nikomu tu się VAIO nie spaliło przez wadliwe GPU, chyba, że Panowie z VAIO Link mają jakieś ciekawesze informacje o tym :wink:

Wiaterek
Początkujący

Cześć,

Sony Polska i tak tego serwisować nie będzie, więc nie muszą za wiele o tym wiedzieć. Myślę, że nowe oprogramowanie (bios?) karty graficznej załatwi to, bo będzie szybciej włączać chłodzenie i żadnej akcji serwisowej nie będzie.



Właśnie dokładnie odwrotnie. Nikt inny tylko Sony będzie ewentualnie naprawiać powstałe szkody, tyle że finansowo obciążą nvidię. Także nie zgadzam się, że nie muszą za wiele wiedzieć -muszą, choćby po to, by jak dell i hp wydać sterowniki lub biosa chwilowo ograniczające niebezpieczeństwo. Ale żyłowanie wentylatora bądź ograniczanie wydajności karty to nie rozwiązanie -to tylko chwilowe zabezpieczenie. I mam nadzieję, że Sony wyda w tej sprawie wreszcie jakieś oświadczenie lub choćby sterowniki czy bios -tak jak inni producenti laptopów. Tymczasem w aktualizacjach cisza.... :devil:

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Nikt inny tylko Sony będzie ewentualnie naprawiać powstałe szkody

Zgadzam się, ale w swojej wypowiedzi napisałem, że Sony Polska tego serwisować nie będzie, bo Sony Polska tylko pośredniczy w naprawie laptopów (naprawy odbywają się w Niemczech, dokładnie nie pamiętam gdzie). Więc wystarczy imho, że poinformują pracowników Vaio Link, żeby przyjmowali takie zgłoszenia jako naprawy, rozesłali maile do użytkowników i dali komunikat na głównej - tyle w tym Sony Polska :wink:

Wiaterek
Początkujący

Technicznie rzecz biorąc sony Polska pośredniczy, ale formalnie to właśnie sony polska naprawia nasze laptopy -a to, że fizycznie wysyłają je do Niemiec to już zupełnie inna sprawa. Mogą to sobie robić, gdzie im się żewnie podoba, ale to Sony Polska przeprowadza naprawę w jednym z serwisów w spółce-matce. Oni organizują przesyłkę, nadzorują całą procedurę, a gdzie i czyje rączki to robą -nie ma znaczenia. Dlatego nie można mówić, że sony polska nie serwisuje, bo serwisuje, a to że na zasadzie dalszej przesyłki do Niemiec, to już nie ma znaczenia z punktu widzenia klienta. On się zwraca do macierzystej firmy, czyli Vaio Link w Sony Polska , a oni dalej prowadzą to w ramach swoich umów -międzynarodowych, narodowych... itd. -dzisiaj w ramach umowy z Niemcami, jutro z Czechami, a pojutrze może na terenie Polski, to się zmienia tak jak polityka sony polska-ale tak czy siak to Sony Polska nasze Vaio serwisuje.

profile.country.en_PL.title
agnk._
Początkujący

 (...) I mam nadzieję, że Sony wyda w tej sprawie wreszcie jakieś oświadczenie lub choćby sterowniki czy bios -tak jak inni producenti laptopów. Tymczasem w aktualizacjach cisza....  :devil:


Witam,
no właśnie, nadal cisza. Trochę aktualnych informacji można znaleźć na stronie http://gizmodo.com/tag/nvidia/
A ja mam problem, notebook kupiłam w ub. sobotę w Saturnie. W ciągu 14 dni mogę go zwrócić, ale na razie wszystko jest OK i się nie przegrzewa, cena była dobra :slight_smile: - co zrobić ? Z nieoficjalnej informacji wynika, że problem dotyczy m.in. kart 8400M (niestety taką mam), nadzieja, że może to jeszcze nie ta podgrupa (GT). Ciekawe kto teraz kupi komputer z kartą nVidia i o ile spadną ceny.
Pozdrawiam.

Wiaterek
Początkujący

Na forum Clubu Vaio w kategorii notebooki w j.ang. moderator poinformował, że:

http://club.vaio.sony.pl/clubvaio/pl/pl/forum/viewthread?thread=55579

I więcej nic nie wiadomo :slight_frown:

Wiaterek
Początkujący

Na forum Clubu Vaio w kategorii notebooki w j.ang. moderator poinformował, że:

http://club.vaio.sony.pl/clubvaio/pl/pl/forum/viewthread?thread=55579

I więcej nic nie wiadomo :slight_frown:

profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Mamy oficjalne stanowisko nVidii (za itbiznes.pl):

NVIDIA oficjalnie o kłopotach z awariami

Redakcja ITbiznes.pl otrzymała od Igora Stanka, PR Menadżera Produktów CEE w NVIDII oficjalne stanowisko producenta w sprawie doniesień o relacjonowanych na naszych łamach problemach z układami G84 oraz G86.

„Najwyższym priorytetem firmy NVIDIA jest zapewnienie satysfakcji i zadowolenia wszystkim naszym Klientom. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za nasze produkty i obecnie pracujemy, w porozumieniu z partnerami, nad szybkim rozwiązaniem niedawno zdiagnozowanego problemu występującego w podzespołach dla notebooków.

Proszę wziąć pod uwagę, że:
1) Usterka ogranicza się jedynie do kilku chipsetów dla notebooków; nie zdiagnozowaliśmy i nie spodziewamy się jej wystąpienia w komputerach stacjonarnych opartych na podzespołach NVIDIA.


2) Problem dotyczy bardzo niewielkiego procenta dostarczonych chipsetów dla notebooków a jego wystąpienie zależy od określonej kombinacji środowiska operacyjnego, konfiguracji oraz modelu sprzętu.


3) W ścisłej współpracy z partnerami podjęliśmy niezbędne kroki aby upewnić się, że we wszystkich aktualnie produkowanych układach NVIDIA nie wystąpi rozpoznana usterka.

W związku z powyższym prawdopodobieństwo spotkania wadliwie działającego notebooka na polskim rynku, opartego na podzespołach NVIDIA jest nikłe.

Raz jeszcze podkreślamy, że wysoko cenimy entuzjazm użytkowników dla naszych produktów i przepraszamy za wszelkie niedogodności. NVIDIA przywiązuje ogromną wagę do dostarczania wysokiej jakości sprzętu, który podnosi poprzeczkę wydajności graficznej we wszystkich obszarach: od najszybszych komputerów stacjonarnych dla graczy, do najbardziej eleganckich kieszonkowych urządzeń”.