anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem ze skalowanie obrazu, brak full screen!

bartoz
Początkujący

Problem ze skalowanie obrazu, brak full screen!

Witam serdecznie
Posiadam laptopa Sony Vaio VGN - NW21MF i nie moge powiedziec do tej pory nic złego, mam jednak drobny problem. Syn lubi pograć czasem w jakies gry i po włączeniu mu np Diablo II aplikacja uruchamia się wyśrodkowana a po dwóch stonach jest czarne tło, tak jakby rozdzielczośc byla niedopasowana. Nie wiem może ktoś borykał się z tym problemem i zna rozwiązanie.
Żadna z dodatkowych opcjach w wlasciwosci aplikacji niestety nie pomaga i dalej okno jest jedynie na srodku tak jakby nie mogła byc normalnie na całej panoramie. Laptop posiada karte graf Radeona.

Prosiłbym o pomoc w tym temacie i pozdrawiam

2 ODPOW. 2
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Hej

Prawdopodobnie chodzi o to, że masz panoramiczny ekran, a Diablo nie jest do takiego przystosowane stąd te pasy po bokach. Sprawdź w ustawieniach grafiki Diablo czy nie ma jakiejś opcji przestawiającej gre w tryb panoramiczny.

Pzdr,
Łukasz

P.S. Twój avatar :smileygrin: :smileygrin:

bartoz
Początkujący

nie do końca lpiszczu. Znalazłem rozwiązanie tego problemu. Dość długo mi to zajęło ale w końcu ktoś mądry odkrył to na amerykańskim forum. Mianowicie chodzilo mi o skalowanie obrazu na radeonie mobility 4570, pewnie na paru innych jest podobnie. Ekran gry był tylko wysordkowany a po obu stronach czarne tło. Wszystko niby ok ale wkurzające :slight_smile: Znalazłem radę która jest dosyć prosta ale znaleźć ją już było przynajmniej mi dużo trudniej. Oto rozwiązanie (służę pomocą na priv jakby ktoś miał problem) Do zrobienia full screena czyli wyskalowania rozdzielczosci na cały ekran wystarcza tylko 3 drobne kroki

1. Zmieniamy rozdziałke z maksymalnej na 1024- 768 lub mniejsza.
2. Wchodzimy do CCC (najlepiej jak są podstawowe ustawienia) i klik na obraz
3. W jednej z nich jest wlasnie skalowanie (jest to troche inaczej nazwane ale łatwo znaleźć)
4. Dajemy dopasowanie do wielkosci ekranu i hop siup mamy nagle 1024-768 na całym ekranie.
5. Wystarczy później jedynie wrócić do naszej normalnej maxymalnej rozdziałki i po problemie.
6. Diablo jest tak duży że sam sie go przestraszyłem :] i młody dziś nie pogra :tongue:

Oczywiscie są to porady przeznaczone głownie do użytkowników sonego Vaio VGN - NW21MF z radeonem 5870 (512 ddr3) ale myślę że kilku innym osobą również mogą sie przydać


P.S co do awataru to mam nadzieje że nie godzi nikogo w żadne odczucia osobiste to jest mój zwyczajny subiektywny pogląd na obecną pogodę :slight_smile:

Pzdr