anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

temperatura procesora w VAIO FZ21m

marek1970
Początkujący

temperatura procesora w VAIO FZ21m

procesor Core2 Duo T7250 przy obicążeniu około 40 % ma temperaturę 78-80 stopni a wiatrak szumi tak, że przeszkadza w pracy, czy jest to normalna temperatura procesora i czy moge to reklamować ?

4 ODPOW. 4
profile.country.en_PL.title
lpiszczu
Początkujący

Normalna. Przestaw na oszczędzanie energii jeśli używasz tylko przeglądarki, edytora tekstów itp i przestanie szumić a i stanie się chłodniejszy laptop.

blackfly
Początkujący

gdzies w ustawieniach zaawansowanych danego planu zasialania mozna ustawic predkosc taktowania przy danym obciażeniu systemu. ustaw na 50% to bedzie wentylator bedzie sie sporadycznie wlaczal.

marek1970
Początkujący

Normalna. Przestaw na oszczędzanie energii jeśli używasz tylko przeglądarki, edytora tekstów itp i przestanie szumić a i stanie się chłodniejszy laptop.


sporo poszperałem w necie na ten temat i doszedłem do wniosku że nie jest to normalna temperatura procesora, krótka rozmowa z serwisem i laptop właśnie naprawia się w Niemczech ( tam jest serwis SONY) , tak na marginesie to jestem pod wrażeniem dotychczasowej obsługi ze strony firmy

marek1970
Początkujący

teraz moge powiedzieć, że normalna temperatura tego procesora przy 100% obciążeniu to 64 stopnie, mierzona w Everescie , przed naprawą miałem nawet 92 st., jeżeli chodzi o sewis to same pochwały: w piątek telefon do serwisu w poniedziałek kurier do domu ze specjalną paczką, a w kolejny piątek naprawiony laptop w domu, nie można narzekać