anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO FZ21Z - Windows 7 32bit czy 64bit?

profile.country.pl_PL.title
manick80
Początkujący

VAIO FZ21Z - Windows 7 32bit czy 64bit?

Witam!

Potrzebuję jasnej odpowiedzi na pytanie. Która wersja Windows 7 będzie bezproblemowo działać na FZ21Z? Mam na myśli dostępność sterowników do urządzeń dla wersji 64bit. Na dniach mam wybrać siódemkę i zastanawiam się którą. Szkoda byłoby rezygnować z możliwości procka w tym VAIO ale z drugiej strony nie mam pewności czy wszystko będzie działać bezbłędnie, począwszy od softu typu Vaio Event Service po sterowniki do grafiki, hdmi itd bo czytając forum można mieć wątpliwości.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
mirkrusz9
Nowicjusz

nie wiem jak jest na 32bit systemie ale teoretycznie powinno być bez problemów.Na 64-bitowy system Win7 wszystkie stery są dostępne; część tutaj www.vaio-link.com/os/vista/64bit/ resztę proponuje windows update.BRAK niestety obslugi klawiszy funkcyjnych bo program do ich obsługi z plytki Vaio Recovery jest 32bitowy a Sony nie wspiera upgradeu tego modelu.

august87
Początkujący

Ja bym się zastanowił do czego ci będzie potrzebny. Ja sobie pluję w brodę, że mam 64, ale w sumie nie zdawałem sobie sprawy, że będą takie problemy. Myślę, że jak chcesz używać go do jakiś typowych programów, jakiś gier itp. to lepiej 64 bo będzie ci w pełni wykorzystywał moc nowego sprzętu. (jeśli oczywiście masz więcej niż 3.2 GB RAM, czy jakoś tak). Jednak, jak korzystasz z programów bardziej specjalistycznych to może być problem. Ja potrzebuję na studiach różnego rodzaju programy graficzne i obliczeniowe, typu autocad, microstation, RM-WIN, InRoads, itp. Niestety! system 64 bitowy z większością z nich nie jest kompatybilny. Owszem są wersje 64 bitowe, ale taki program kosztuje po paredziesiąt tysięcy, więc jestem zdany na wersje edukacyjne, które śmigają tylko na 32 bitach. Nie wspomnę, że niektóre tych wersji wogóle nie mają, albo chodzą ale niektóre opcje nie dzialają jak w microstation. Tam np.: nie działa mi edytowanie tekstu. Może można to jakoś załatwić, ale jest to mnóstwo pierdzielenia, i często jest to na bakier z prawem. Np.: ściaganie 64 bitowych wersji. Kupiłem sobie specjalnie laptopa, by mieć zawsze go pod ręką, a narazie tylko mnie wkurza bo polowy rzeczy nie mogę na nim zrobić, a druga polowa wymaga nie wyobrażalnych operacji. Nie po to wydałem kasę by pierdzielić się ze ściąganiem i szukaniem 64 bitowych wersji. Może trochę długo, ale musiałem wylać gdzieś swoje wkurzenie:) Więc pomyśl po co ci jest komputer:)

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

Ja bym się zastanowił do czego ci będzie potrzebny. Ja sobie pluję w brodę, że mam 64, ale w sumie nie zdawałem sobie sprawy, że będą takie problemy. Myślę, że jak chcesz używać go do jakiś typowych programów, jakiś gier itp. to lepiej 64 bo będzie ci w pełni wykorzystywał moc nowego sprzętu. (jeśli oczywiście masz więcej niż 3.2 GB RAM, czy jakoś tak). Jednak, jak korzystasz z programów bardziej specjalistycznych to może być problem. Ja potrzebuję na studiach różnego rodzaju programy graficzne i obliczeniowe, typu autocad, microstation, RM-WIN, InRoads, itp. Niestety! system 64 bitowy z większością z nich nie jest kompatybilny. Owszem są wersje 64 bitowe, ale taki program kosztuje po paredziesiąt tysięcy, więc jestem zdany na wersje edukacyjne, które śmigają tylko na 32 bitach. Nie wspomnę, że niektóre tych wersji wogóle nie mają, albo chodzą ale niektóre opcje nie dzialają jak w microstation. Tam np.: nie działa mi edytowanie tekstu. Może można to jakoś załatwić, ale jest to mnóstwo pierdzielenia, i często jest to na bakier z prawem. Np.: ściaganie 64 bitowych wersji. Kupiłem sobie specjalnie laptopa, by mieć zawsze go pod ręką, a narazie tylko mnie wkurza  bo polowy rzeczy nie mogę na nim zrobić, a druga polowa wymaga nie wyobrażalnych operacji. Nie po to wydałem kasę by pierdzielić się ze ściąganiem i szukaniem 64 bitowych wersji. Może trochę długo, ale musiałem wylać gdzieś swoje wkurzenie:) Więc pomyśl po co ci jest komputer:)


Może spróbuj zainstalować sobie maszynę wirtualną (np. darmowy VirtualBox), na nim osadź wybrany przez siebie system Windows (ważne, by był 32-bitowy) i w ten sposób rozwiąż swój problem :slight_smile: