anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-AR41S skąd wziąć drivery!?

zencooler
Początkujący

VGN-AR41S skąd wziąć drivery!?

Witam grupowiczów!

Niedawno zakupiłem laptop Vaio VGN-AR41S i mam spory problem w zanlezieniu driverów do tego modelu!
Na laptopie znajduje się Vista Home Premium, ale np. nie działa wbudowana w laptop kamera (chociaż znajduje się na liście urządzeń Device Managera).
Dołączone oprogramowanie Sony nie wykrywa tej kamery.
Wszelkie próby znalezienia driverów do tego modelu Vaio kończą się niepowodzeniem, bo drivery udostępniane na stronie http://www.sony-drivers.com/ nie dotyczą tego modelu.
Próby wykorzystanie driverów do innego modelu laptopa nie pomagają bo drivery weryfikują model laptopa na jaki są przeznaczone.
Nie wiem co w tej sytuacji mogę zrobić. Najgorsze jest to, że nie ma driverów do tego modelu!
Jak to jest możliwe!? Proszę o pomoc bardziej zaawansowanych członków Klubu Vaio.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Artur

4 ODPOW. 4
digitka
Początkujący

Nie ma driverow...? A co znajduje sie pod tym linkiem...?
http://support.vaio.sony.co.uk/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-AR&m=2679

A tak w ogole, to skad wynalazles te stronke?

zencooler
Początkujący

Witam.

Dzieki. Faktycznie tam są te drivery! Nie znałem tej strony!
Tamtą co podałem, znalazłem w Googlach.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie do backupu o którym mowa jest w instrukcji dołączonej do mojego Vaio. Chodzi konkretnie o:
1) Vaio Rescue Data
2) Vaio Recovery Utility
3) Sonic Stage Backup Tool

Niestety na dysku wśród aplikacji i driverów nie ma żadnego z tych narzędzi. Może można je gdzieś pobrać ze strony Sony?
Z góry dziękuję za pomoc.

Artur

digitka
Początkujący

Powinno być zainstalowane. Nazywa się "Vaio Recovery tool".

zencooler
Początkujący

Dzięki.
Niestety właśnie w tym rzecz, że nie jest zainstalowane. Przynajmniej nic takiego nie ma na dysku c:\program files ani w menu Windowsa.
Jak można jeszcze znaleźć to narzędzie? Albo skąd pobrać?

Pozdrawiam serdecznie.

Artur