anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-FZ21M - problemy z baterią

profile.country.pl_PL.title
prkorzy
Początkujący

VGN-FZ21M - problemy z baterią

Jeżeli chodzi o czas pracy baterii, to rzeczywiście, przy pełnym naładowaniu i aktywnym profilu "Oszczędzanie energii" wskazywany czas pracy wynosi niewiele ponad 2 h. Pamiętać trzeba o tym, że procesor zawsze pracuje i mimo braku obciążenia go zadaniami, energia i tak będzie pobierana. Można spróbować skrócić czas, po którym dysk twardy będzie się wyłączał oraz zmniejszyć jasność podświetlenia ekranu.
Rozładowywanie nieużywanej baterii jest zjawiskiem normalnym, nie wiem tylko, czy takie temp jest prawidłowe. U siebie tego nie sprawdzałem. Natomiast przy baterii naładowanej na 100% po włączeniu laptopa i uruchomieniu systemu zostaje mi 95% :slight_smile:

11 ODPOW. 11
odmi
Początkujący

w HP mialem podobnie, z tym ze tam bateria raz na jakis czas nie ladowala sie na full
osiagala te 98% czasami 96% i koniec, ale to bylo srednio z 2-3razy w miesiacu a zaczynala sie ladowac dopiero jak spadla ponizej 95%

sony mam tydzien, narazie jest full, tylko dlugo sie laduje, okolo 3h od 10% do ~95%

NetHolik
Początkujący

W moim modelu jest 5200.

Wracając do mojego poprzedniego posta, to problem z ładowaniem baterii rozwiązany.
To chyba wina czujnika który się rozkalibrowuje. Baterie trzeba raz na ok. 30 cykli rozładować głęboko (do mniej niż 10%), naładować do pełna, wyciągnąć z laptopa na jakiś czas i potem po włożeniu wszystko będzie okay. Polecam każdemu lekturę użytkowania baterii w laptopach.