anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Awaria Sigmy 70-300 mm APO DG Macro

profile.country.pl_PL.title
teo-----
Początkujący

Awaria Sigmy 70-300 mm APO DG Macro

Posiadam obiektyw Sigmy 70-300 Apo DG MAcro. Obiektyw zaczął bardzo głośno chodzić i się zacinać w ogóle nie ostrzył. (używany z Alphą 350)
Po naprawie serwisowej powiedziano mi, że wymienili pierścień odległości. w rozmowie tel. powiedzieli tylko że wymieniają na oryginalną część od producenta. Naprawa była przeprowadzona teraz w sierpniu 2010 r.
W sklepie gdzie kupowałem obiektyw przy jego odbiorze po naprawie gwarancyjnej udzielono mi informacji , iż producent wie o tej awaryjności i wkłada jakieś lepsze części po naprawie. Teraz już sam nie wiem, czy wymienili na jakąś lepszą czy też na taką zębatkę jaka była pierwotnie.
Czy macie jakieś wiadomości na ten temat, czy po naprawie gwarancyjnej wkładają jakieś lepsze części czy po prostu wymieniają na takie same. Z tego co słyszałem jest problem z sigmą bo podobno alphy mają za mocny silnik autofokusa i "zjada" on zębatki w obiektywie.
pozdrawiam :)

16 ODPOW. 16
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witam,

Wada z obiektywami z mocowaniem Sony/Minolta występuje w tej Sigmie już jakiś czas - problem znany jest nie od dziś i serwis wreszcie podobno się postarał z mocniejszymi zębatkami :-)

O ile naprawa odbyła się teraz, w sierpniu, zębatka powinna być już ta "lepsza".

W razie wątpliwości, polecam kontakt telefoniczny z serwisem Sigmy.
Być może udzielą bardziej precyzyjnych informacji.

Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
teo-----
Początkujący

W serwisie Sigmy powiedzieli, iż nie słyszeli o tym problemie, natomiast na pytanie czy zamontowano jakąś lepszą zębatkę odpowiedzieli, że cyt. "oryginalną producenta" - tyle :rolling_eyes:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

teo napisał(a):

W serwisie Sigmy powiedzieli, iż nie słyszeli o tym problemie, natomiast na pytanie czy zamontowano jakąś lepszą zębatkę odpowiedzieli, że cyt. "oryginalną producenta" - tyle :rolling_eyes:


Tyle, że sam producent od pewnego czasu podobno daje od nowości lepsze zębatki.
Trudno mi potwierdzić informacje na 100% bo nie bardzo interesuję się Sigmą.

Proponuję nie przejmować się zębatką, tylko skupić się na robieniu zdjęć.
Myślenie o sprzęcie, awariach i serwisach zabija tylko wenę twórczą :)

profile.country.pl_PL.title
teo-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Proponuję nie przejmować się zębatką, tylko skupić się na robieniu zdjęć.
Myślenie o sprzęcie, awariach i serwisach zabija tylko wenę twórczą :)



Racja. Nie ma co się przejmować co w środku ważne efekty. Dziękuję za odpowiedź Lajam.
pozdrwiam

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Niemniej jeżeli męczy Cię jakość nowej zębatki to z czystym sumieniem mogę napisać - jest OK :thumbsup: Nie wiem czy wstawiają coś lepszego ale po wizycie w serwisie moja Sigma pracuje odczuwalnie lepiej (Lajam by pewnie napisał coś o "kulturze pracy" i to by było dobre określenie) :c20
Porównywałem swój obiektyw po serwisie zarówno z drugą bardzo mało używana Sigmą pod bagnet A jak i identyczną z mocowaniem Pentaxa i... jestem bardzo zadowolony :D

profile.country.pl_PL.title
teo-----
Początkujący

hmmm. Wydaje mi się jakby ciszej troszkę pracowała Sigma po serwisie, ale może tylko się wydaje :c34
pozdrawiam :c34

Taif-----
Początkujący

Miałem ten sam problem, obiektyw wrócił po 5 dniach i też mam takie wrażenie.

armalite
Początkujący

WArto pamiętać, że zawsze musi być jakaś przyczyna uszkodzenia. Na ogół ciężej pracował, bo coś się haczyło, cięło i w końcu pękło. W nowym nie haczy się i nie tnie - cała tajemnica.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armalite napisał(a):

WArto pamiętać, że zawsze musi być jakaś przyczyna uszkodzenia. Na ogół ciężej pracował, bo coś się haczyło, cięło i w końcu pękło. W nowym nie haczy się i nie tnie - cała tajemnica.


Nic się nie haczyło...po prostu plastikowe zębatki pękały bo nie były w stanie wytrzymać obciążeń dość żwawego silnika w korpusie ;)

Miałem tą Sigmę i mimo, że nawet ostry egzemplarz się trafił, to mechanicznie i konstrukcyjnie to był prawdziwy dramat.