anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Dyfuzor lampa wbudowana

tomik-----
Początkujący

Dyfuzor lampa wbudowana

Witajcie. Zakładam temat który jest już na forum ale robię to świadomie. Chodzi o dyfuzor do lampy wbudowanej do :c56 200. Przeglądając forum dużo było linków podanych przez użytkowników ale już nie działały. Więc bardzo proszę zwłaszcza tych którzy korzystali bądz korzystają z konkretnego dyfuzora aby dali jakieś namiary link itp. Pozdrawiam :c20

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

tomek67 napisał(a):


Ogólnie nie sprawdziło się to moim zdaniem.
Powodem jest zbyt mała moc lamp wbudowanych.
Dyfuzor, żeby dobrze działał to musi rozproszyć światło,
jeśli się odbija od sufitu/ ścian to efekt jest fajny.
Ale to skraca zasięg pi razy oko o 50%,
a te lampki wbudowane i tak mają niewielki.


moim zdaniem lampa wbudowana nadaje się tylko do wyzwalania lamp systemowych przez WL oraz do doświetlania cieni na twarzy w słoneczny dzień :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):


moim zdaniem lampa wbudowana nadaje się tylko do wyzwalania lamp systemowych przez WL oraz do doświetlania cieni na twarzy w słoneczny dzień :D


Powiedz to tym milionom amatorów, którzy tejże lampki używają, jako światła głównego... (łącznie z paroma "zawodowcami", którzy używali tejże na koncercie... :c9 ... w Spodku :smileyhappy: )

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
TmZ-----
Początkujący

na Twoim miejscu zrobiłbym sobie dyfuzor homemade jak będziesz zainteresowany to pisz pośle co i jak ;)




Ja byłbym zainteresowany takim DIY dyfuzorem z kliszy. :)

tomik-----
Początkujący

Klamka zapadła. Dyfuzor zamówiony. Potrzebowałem na szybko na imprezę domową czegoś takiego. Zrobiłem z pudełka do kliszy a co do dyfuzora to majątku nie wydałem. Zobaczymy co to za wynalazek. Kiedyś może i lampy zewnętrznej się dorobię. :D :c20

emson-----
Początkujący

mogę dać komuś taki dyfuzor za darmo ;]

profile.country.pl_PL.title
TmZ-----
Początkujący

emson napisał(a):

mogę dać komuś taki dyfuzor za darmo ;]



Dzięki, zrobiłem sobie już samodzielnie. Co prawda efekt nie jest jakiś piorunujący, ale w miarę zadowalający. :)

TomekP-----
Początkujący

Witam!

Tak jak w temacie, chciałbym kupić dyfuzor do wbudowanej lampy błyskowej. Dość rzadko jej używam, dlatego ciągle wstrzymuję się z zakupem lampy zewnętrznej. Chciałbym dokupić coś, co trochę polepszyło by efekty lampy wbudowanej. Na allegro znalazłem 4 rodzaje dyfuzorów, które powinny pasować do :c56 500. Czy mogli byście polecić któryś z nich?

http://allegro.pl/dyfuzor-pop-up-3-kolory-do-systemu-sony-minolta-i1372572883.html
http://allegro.pl/fotoit-dyfuzor-uniwersalny-do-lampy-i1360222955.html
http://allegro.pl/pd2-dyfuzor-softbox-do-lamp-wbudowanych-pop-up-wwa-i1361595369.html
http://allegro.pl/dyfuzor-straight-sony-a100-a200-a300-a350-a700-mf-i1344606738.html

Pozdrawiam,
Tomek

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

dziwne podałeś te linki nawet obejrzeć nie można "Błąd 404: Strona nie została znaleziona
Przejdź do strony głównej lub spróbuj poniższych opcji."
najprościej, najskuteczniej, najtaniej do lampy wbudowanej użyć chusteczki higienicznej i jeszcze mamy możliwość zwiększenia i regulacji dyfuzji poprzez parokrotne złożenie

TomekP-----
Początkujący

Poprawiłem, mam nadzieję, że teraz będzie :thumbsup: Chusteczka to jest jakiś pomysł, kiedyś próbowałem z bibułą czy papierem śniadaniowym i faktycznie to dawało efekt, ale jednak to mało eleganckie rozwiązanie i gdyby przyszło mi wyjść z tym gdzieś poza domowe próby to jednak wolałbym coś porządnego..

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

TomekP napisał(a):

jednak to mało eleganckie rozwiązanie


ale skuteczne
na ostatnim plenerze lampkę od NEX-a właśnie tak owinąłem i przy stanie 120 osób chyba mało kto zwrócił na to uwagę
jeśli już to ten z pierwszego linku