anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Metz 54MZ-4 vs. Minolta 5600HSD

gierlicz-----
Początkujący

Metz 54MZ-4 vs. Minolta 5600HSD

Witam

Mam (znów) dylemat co mieć do "błyskania". Czy to co już siedzi w plecaku czyli Minoltę 5600 HSD czy też przesiąść się na Metza 54 MZ4.
W Minolcie przeszkadza mi to że nie zawsze mimo wszystko poprawnie doświetla (niestety nie ma 100% powtarzalności błysku) oraz co dla mnie jest równie ważne jej czas ładowania do kolejnego błysku pozostawia "sporo" do życzenia...
A jak to jest z Metzem?

17 ODPOW. 17
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Witaj.
Moim zdaniem najlepiej było by zainwestować w Sony HVL-F58AM, cena zbliżona do tego Metza.

BladeRunner napisał(a):

(niestety nie ma 100% powtarzalności błysku)



Tak się dzieje gdy robisz serię zdjęć z błyskiem; lampa nie jest w stanie naładować się szybko do odpowiedniej mocy.

gierlicz-----
Początkujący

Tak - o tym Metzie mowa.
Co do ceny to tak i nie: mam "na widelcu" używanego więc kwestia wydania ponad 2 razy tyle co za używkę nei wchodzi w grę.
Co do powtarzalności- nie do końca: 2 zdjęcia robione pod rząd (ale nie w serii) bywają różnie naświetlone. Robienie serii fotek z lampą nie wchodzi w grę ze względu na długi czas ładowania...

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Instrukcja w języku miemieckim :rolling_eyes: LINK
Tabelka z czasami ładowania lampy:

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

BladeRunner napisał(a):

Co do powtarzalności- nie do końca: 2 zdjęcia robione pod rząd (ale nie w serii) bywają różnie naświetlone.



Bo robisz drugie zdjęcie przed naładowaniem lampy.
Jeszcze może to być kwestia akumulatorków, po prosto nie wyrabiają.

gierlicz-----
Początkujący

acinloop napisał(a):

Bo robisz drugie zdjęcie przed naładowaniem lampy.
Jeszcze może to być kwestia akumulatorków, po prosto nie wyrabiają.



Parę razy specjalnie sprawdzałem - 2 fotka po pełnym naładowaniu :(
Akku nie wyrabiają :c7 ? Mam 3 sety akku 2500mAh (Sony, Hahnel, GP) i z każdymi jest ten sam problem...

Nic to... Jak sie nie uda z tym Metzem to może faktycznie pozbieram na Soniaka 58

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Z tego co widać w instrukcji to ten Metz nie ma rewelacyjnych czasów ładowania. :c9

A tu czasy ładowania Minolty 5600HSD:
recycling time :


Internal Alkaline: approx. 90 - 3200 approx. 0.2 - 11 seconds Ni-MH: approx. 80 - 2800 approx. 0.2 - 8 seconds Lithium: approx. 250 - 8000 approx. 0.2 - 13 seconds External Battery Pack EP-2 Alkaline: approx. 250 - 8000 approx. 0.2 - 5 seconds Ni-

gierlicz-----
Początkujący

Owszem - aczkolwiek wiele osób na "innym" forum systemu A, twierdzi na podstawie analiz porównawczych (posiadając / testując obie lampki) iż Metze jednakowoż lepiej mierzą siłę błysku (mając własną automatykę pomiaru błysku) i żę szybciej ładują...
Nie jest to moja przekora a tylko i wyłacznie chęć posiadania rzetelnych informacji, celem podjęcia słusznej decyzji ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

BladeRunner napisał(a):

Akku nie wyrabiają :c7 ? Mam 3 sety akku 2500mAh (Sony, Hahnel, GP) i z każdymi jest ten sam problem...


Może to wina ładowarki?

Od kiedy kupiłem ładowarkę Sony BCG-34HUE4 nie poznaję moich akumulatorów.
Poprzednio miałem taką zwykłą ładowarkę co cykl zajmował ponad 12 godzin.

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Zwykłym ładowarkom z supermarketu to i ponad 12 godzin nie wystarcza... :c9
Lepiej od razu zainwestować w coś wydajniejszego.