anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Minolta 5400HS a Sony A450

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

Minolta 5400HS a Sony A450

właśnie doszła mi zakupiona lampa , i chciałem sie podzielić wrażeniami

pierwsze jest takie że lampa jest wielka , ogromna , gabarytowo chyba większa od body A450 , (muszę kupić większą torbę;)
z akumulatorami ENELOOP troszkę sobie waży myślę że tak około 450-500 g w instrukcji pisze że pusta waży 385g, jest co nosić

drugie wrażenie jest takie że lampa ma potężny błysk na mocy 1/1 , jakby piorun uderzył,
i błyskawicznie ładuje kondensatory ,

lampa obsługuje część funkcji z A450 (tryb manualny)
działa
wspomaganie AF
zoom lampy ,
dopasowanie do obiektywu od 24 do 105 mm
tryby błysku, wypełniający, synchro z dł czas,druga kurtyna
tryb seryjny Hi oraz S działa rewelacyjnie już na 1/4 -1/2 mocy,
nie ma klatki bez błysku

nie działa Wireles a szkoda może sie to da jakoś tanio zmodernizować ?
zresztą tu macie link do zgodnych funkcji
http://support.sony-europe.com/dime/compatibility/dsr/dsr_flash/flash.aspx?site=odw_pl_PL&m=DSLR-A200#endofpage

z programów lampy działa Pełen manual lampy
regulacja mocy
regulacja zoom
błysk modelujący
błysk stroboskopowy

Palnik obraca się we wszystkie strony, również do tyłu


Pytania mam takie ,jakby ktoś miał podobną lampę , jak ją w miarę tanio, kontrolować bezprzewodowo, i czy są do niej dostępne jakieś nowsze oprogramowania , czy poprawiają one funkcjonowanie z Alfami

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Są programowane układy scalone i jak poszperasz w sieci, to znajdziesz przepis - można takiego zaprogramowanego chipa wsadzić do środka, przelutować kabelki i będzie działać.
Ale czy warto? Jak jesteś obeznany z elektroniką, to pewnie tak.
Sam ma taką lampę, ale używam jej tylko w trybie manualnym.
Jesli chodzi o koszty, to spokojnie zamkniesz się poniżej 100 zł. Tylko ten chi - trzeba wiedzieć jak i mieć czym zaprogramować, a potem wmontować. Na drodze czysto softwarowej się nie da :c63

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

waham się miedzy kabelkiem a fotocelą , kurcze i jedno i drugie by się przydało,

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

joo napisał(a):

waham się miedzy kabelkiem a fotocelą


a najlepiej wyzwalacz radiowy

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

można dokupić kolejną lampę Minolty bo 5400HS ma możliwość pracy w charakterze sterownika innych lamp minolty, więc były by 2 lampy (docelowo nawet kilka), bezprzewodowo, i jakaś tam współpraca miedzy nimi by była (Ratio 2-1 , 1-2 ), można by tą na sankach odwracać i regulować moc oby dwu lamp, chyba najlepsze i najtańsze rozwiązanie

z fotocelą , to jestem skazany na dwie lampy,
z kabelkiem synchronizacyjnym czy wyzwalaczem radiowym ,to chyba nie otworzy mi się pop_up, ani nie założę na wyzwalacz zewnętrznej lampy (na sanki aparatu) ,żeby mieć błysk od przodu , więc jestem skazany na 1 lampę poza aparatem



no niestety nie zadziałało , lampa 5400HS podpięta do alfy nie daje sie ustawić w tryb wireless control, :(,, jedyne co znalazłem to że bezprzewidowo lampa>alfa , przyciskiem AEL można wyzwolić błysk testowy oraz serię błysków modelujących ,