anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

Witam!!

Wiem, że już istnieje duży wątek na temat tego szkiełka, ale ja mam pytania bardzo podstawowe na temat tego obiektywu, więc nie chciałem robić tam bałaganu :)

Ogólnie szukam obiektywu jasnego do robienia zdjęć w pomieszczeniach, na dworze w ciemne jak i jaśniejsze dni. Chciałbym zamknąć się w kwocie 1000zł.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź. :)

75 ODPOW. 75
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

dlatego zwróciłem uwagę - ten nie błądzi, kto nic nie robi :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Jestem już szczęśliwym posiadaczem tytułowego szkiełka!! :D Jest rewelacyjne! i coś czuję, że kit trochę po odpoczywa w futerale :P

I mam jeszcze pytanko!!
Kiedy kupowałem to szkiełko sprzedawca polecił mi filtr zabezpieczający przed zakurzeniem i zarysowaniami pierwszej soczewki! Czy taki filtr jest przydatny? Używacie takowych? I jeśli tak to jakich? Bo w sklepie przedstawiono mi dwa modele oczywiście droższy (ok 100PLN) oraz tańszy (ok. 40PLN).

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

bobikson napisał(a):

Czy taki filtr jest przydatny?


w dziale "inne akcesoria" jest kilka wątków na temat stosowania lub nie filtrów

profile.country.pl_PL.title
kpan-----
Początkujący

kupilem w piatek taki obiektyw 35mm F1,8 i np; robiac zdjecie tz. (osoba sie rusza) cały cas wychodzi mi nie ostre (straszne). Co ja takiego złego robie . A moze to obiektyw tylko na bacznosc?
Prosze o pomoc. Z góry dziekuje bardzo

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj.

Trudno jest diagnozować po tak skąpym opisie.Wstaw proszę przykładowe zdjęcia. Koniecznie wraz z EXIFem.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

kpan napisał(a):

kupilem w piatek taki obiektyw 35mm F1,8 i np; robiac zdjecie tz. (osoba sie rusza) cały cas wychodzi mi nie ostre (straszne). Co ja takiego złego robie . A moze to obiektyw tylko na bacznosc?
Prosze o pomoc. Z góry dziekuje bardzo


tak jak Kris napisał fotka z exifem żeby było wiadomo jaki czas jaka przysłona itd ale na szybko nie biorąc pod uwagę bf/ff to albo zbyt długi czas naświetlania względem poruszającego się obiektu albo nawyk ostrzenia np na oko, a potem kadrowania, co przy pełnej dziurze skutkuje nie trafieniem z GO ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kpan napisał(a):

kupilem w piatek taki obiektyw 35mm F1,8 i np; robiac zdjecie tz. (osoba sie rusza) cały cas wychodzi mi nie ostre (straszne). Co ja takiego złego robie . A moze to obiektyw tylko na bacznosc?
Prosze o pomoc. Z góry dziekuje bardzo


Jeśli nie ma odpowiedniej ilości światła by zamrozić ruch, zawsze będzie poruszone. Choćbyś kupił najjaśniejszy obiektyw... ;)

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Też jestem szczęśliwym posiadaczem tej 35tki, przy 1.8 ma tak małą głębie ostrości - szczególnie z bliska - że jakikolwiek obiekt w ruchu jest ciężko uchwycić w polu ostrości.
Jak robię zdjęcia moim kotom, to przy minimalnym czasie 1/30, a i tak wychodzą poruszone, dlatego przy takich zdjęciach zawsze używam lampy, albo jedynie jak jest na tyle jasno w mieszkaniu że można używać czasów 1/100 albo nawet mniej. No i przysłonę warto przymknąć przynajmniej do 5.6

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rezasurmar napisał(a):

No i przysłonę warto przymknąć przynajmniej do 5.6


Nie wiem zatem po co kupować jasne szkiełka :c20
Poczekajmy na zdjęcia kol. KPAN. Może być nietrafiona GO, może być poruszone zdjęcie, może BF/FF, a może problem być w szerokim polu AF.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

No nie twierdze że każde zdjęcie robić na 5.6 ;), ale chcąc uchwycić coś w ruchu co porusza się nie koniecznie idealnie wzdłuż równoległej linii ostrości :), oraz by było w miarę całe ostre, trzeba przymknąć :), chyba że macie jakieś inne sekretne sposoby :). Fakt że czym dalej tym większa go, przy ogniskowej 35mm :). Najlepiej poeksperymentować samemu na dynamicznych obiektach :).