anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

profile.country.pl_PL.title
bobikson
Początkujący

Obiektyw 35mm f1.8 SAM

Witam!!

Wiem, że już istnieje duży wątek na temat tego szkiełka, ale ja mam pytania bardzo podstawowe na temat tego obiektywu, więc nie chciałem robić tam bałaganu :)

Ogólnie szukam obiektywu jasnego do robienia zdjęć w pomieszczeniach, na dworze w ciemne jak i jaśniejsze dni. Chciałbym zamknąć się w kwocie 1000zł.

Pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedź. :)

75 ODPOW. 75
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Dla mnie 35tka to teraz podstawowe szkło przy robieniu zdjęć w domu. Sam jestem totalnym amatorem, w dodatku wiecznie niezadowolonym ze swoich wyników ;).

Śmiało mogę polecić 35tkę, dzięki koledze 'kris', przed zakupem sprawdziłem tylko czy ogniskowa będzie mi odpowiadać - ustawiłem ją na kicie i przez kilka dni używałem tylko tej ogniskowej.

Szkiełko jest genialne, światło 1.8 pozwala naprawdę już "poszaleć".
Do portretów jednak dla mnie za krótka ogniskowa ;(, więc chwilowo z braku funduszy, focę sigmą 70-300.
Głównie moje dwie kotki są aktualnie wdzięcznym tematem treningowym :D.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że warto będzie wyłożyć $$ na 35tke :)
Myślę, że na przełomie lutego/marca będe mógł się "pochwalić" pierwszymi testowymi fotkami. Tylko jeszcze trzeba przekonać rodziców, że to jedna z niezbędnych inwestycji ... :D

Dzięki za odpowiedzi :)

EDIT:
Jeszcze takie małe pytanko - czy są jakieś szanse, aby 35`tka miała jakąś tendencję spadkową z ceną? Bo obecny koszt ~750 nie jest zły, ale czemu by nie kupić trochę taniej :D?

Może ktoś pamięta, jak to się miało z 50/1.8 ? Bo w czasie jej premiery, jeszcze nawet nie myślałem o lustrze.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Wybaczcie, za post pod postem, ale nie wyświetliło mojej zmiany jako aktywnego tematu:

Jeszcze takie małe pytanko - czy są jakieś szanse, aby 35`tka miała jakąś tendencję spadkową z ceną? Bo obecny koszt ~750 nie jest zły, ale czemu by nie kupić trochę taniej :D?

Może ktoś pamięta, jak to się miało z 50/1.8 ? Bo w czasie jej premiery, jeszcze nawet nie myślałem o lustrze.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):

Wybaczcie, za post pod postem, ale nie wyświetliło mojej zmiany jako aktywnego tematu:

Jeszcze takie małe pytanko - czy są jakieś szanse, aby 35`tka miała jakąś tendencję spadkową z ceną? Bo obecny koszt ~750 nie jest zły, ale czemu by nie kupić trochę taniej :D?

Może ktoś pamięta, jak to się miało z 50/1.8 ? Bo w czasie jej premiery, jeszcze nawet nie myślałem o lustrze.


Zawsze istnieje możliwość, że obiektyw staniej.
Zawsze istnieje możliwość, że obiektyw zdrożeje.
Jedni polują na okazje, analizują rynek, poświęcają na to czas. Inni kupują sprzęt i robią zdjęcia.
Nie mówię, że chęć tańszego zakupu jest zła. Trzeba po prostu zdecydować: mieć teraz w takiej kwocie, czy mieć w kwocie wyższej/niższej za X czasu.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja bym kupował już, Lampa HVL58 2 lata temu kosztowała 1300zł a nawet za mniej można było wyrwać, a w grudniu jak kupowałem kosztowała ok 1700zł ;(.

Jak tak, śledzę ceny od dłuższego czasu, to nie liczył bym że spadnie mocno w tym roku. Czasem udaję się jakaś okazja przy wietrzeniu magazynów w sklepach nie dla idiotów.
Ale ja to idiota jestem i kupuje w FJ.

Tommygun------
Początkujący

Moim zdaniem jak jest kasa, to kupować. Będzie jeden problem z głowy a fot przybędzie. W przeciwnym przypadku - warto dla 50 czy nawet 100 zł czekać, czekać i czekać? Waluta jest dość stabilna i raczej ceny zostaną utrzymane na tym poziomie, jedyną kwestią do obniżki jest fakt, że 35/1.8 to nadal nowość ale nie spodziewałbym się ceny rzędu 500 zł. Kupić, focić, zapomnieć o śledzeniu cen już kupionego sprzętu.

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Popieram przedmówcę w całej rozciągłości, sam musiał bym się powiesić na suchej gałęzi, bo już po miesiącu za cenę A33 miał bym A55 ;).

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Dzięki za odpowiedzi :c37 W sumie w FJ mają go za 750+głupie 30zł, choć obiektyw stoi przede mną w sklepie... ciekawe po co to doliczać. No ale to w końcu Polska :)

rezasurmar: możesz wrzucić jakieś sample z tego sprzętu ? Wiem, że w sieci tego pełno, ale potrzebuję "naocznych" efektów, by przekonać rodziców że F5 to jednak nie to samo co 1.8 :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Quartz napisał(a):

Dzięki za odpowiedzi :c37 W sumie w FJ mają go za 750+głupie 30zł, choć obiektyw stoi przede mną w sklepie... ciekawe po co to doliczać. No ale to w końcu Polska :)


A obsługa? A prąd? A opłaty za utrzymanie sklepu ?
Kupując w necie możesz zaoszczędzić właśnie na tym, że nie trzeba tylu ludzi i pomieszczeń (sieć sklepów). Chcesz odebrać w sklepie - liczysz,że płacisz więcej. To naprawdę nie jest tak, że to "jest Polska". To jest czysta kalkulacja i dziwię się, że ta opłata nie jest wyższa.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Eee, nawet te dodatkowe "bonusy" mnie nie zniechęcają do zakupów :) Trzeba jeszcze kilka dni zaczekać i będzie się można cieszyć nowym nabytkiem.
Na tą chwilę - koniec OT :D