anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw ze stałą przysłoną

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

Obiektyw ze stałą przysłoną

Panie i Panowie czy dobrze sobie kombinuje?

Jeśli mam obiektyw o stałej przysłonie to czy za taką psełdo przysłonę można użyć korekcję na "-" żeby mieć jakąś regulację?

wiem że można by było założyć ND4 lub ND8 ale z taką średnicą jeszcze się nie spotkałem.

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

o to ja już chyba wiem do kogo się będę uśmiechać jak będę chciał księżyc sfocić mam do Thomasxa blisko :nauseated_face:

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

a to jest zagadka :)

profile.country.pl_PL.title
thomasx
Poszukiwacz

Alcazar napisał(a):

a to jest zagadka :)



jowisz :) sliczniusi :)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Alcazar napisał(a):

a to jest zagadka :)


jowisz?

profile.country.pl_PL.title
thomasx
Poszukiwacz

Alcazar napisał(a):

Panie i Panowie czy dobrze sobie kombinuje?

Jeśli mam obiektyw o stałej przysłonie to czy za taką psełdo przysłonę można użyć korekcję na "-" żeby mieć jakąś regulację?

wiem że można by było założyć ND4 lub ND8 ale z taką średnicą jeszcze się nie spotkałem.



1. regulujesz czas naswietlania i tylko czas naswietlania - zadnych korekcji itp
2. filtry - mocujesz miedzy aparat a obiektyw - jezeli masz lustrzany mto lub teleskop - powinien miec mozliwosc wsadzenia czegos takiego w okolicach gwintu lub uzyc nalezy przejsciowki

moje obiektywy sa pod Krakowem wiec ich 'wypozyczenie' jest raczej malo realne w obecnej chwili :)

profile.country.pl_PL.title
thomasx
Poszukiwacz

pawelszymanski6 napisał(a):

o to ja już chyba wiem do kogo się będę uśmiechać jak będę chciał księżyc sfocić mam do Thomasxa blisko :nauseated_face:



ksiezyc mozna sfocic dowolna 500mm lub zakupic mto 1000 czy jakos tak (metrowa ogniskowa) na m42 - ma jedna wade - trzeba zakupic wersje 'z dlugim tylkiem' - z krotkim (a tych jest wiecej na rynku) niestety nie wchodzi z gwintem pod lampe blyskowa we wszystkich alfach ponizej 900 ;) trzeba uzyc telekonwertera lub pierscieni makro i przerobic lekko obiektyw usuwajac bolec blokujacy zakres ogniskowania obiektywu - poprostu nieostrzy na nieskonczonosc i potrzebuje kilku dodatkowych stopni obrotu, opcja z telekonwerterem ciekawsza jednak jakosc obrazu gorsza

przy tego rodzaju zdjeciach jak juz bylo wspomniane duze znaczenie ma polozenie obiektu nad horyzontem - im nizej tym bardziej dadza o sobie znac fluktuacje powietrza, po deszczu - mgla, po goracym dniu - oddajaca cieplo ziemia :P , najlepiej miec duze jezioro pod reka, z dala od miast (np. mazury, solina itp) albo stanowisko wysoko w gorach (tatry tochu za niskie :tongue_winking: ale i tak lepiej niz pod krakowem :) )

polecam ta sekcje na allegro ;) http://allegro.pl/showcat.php?id=20001 , albo taki sklep http://deltaoptical.pl/deltasklep/