anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Planar T* 85mm f/1.4

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Planar T* 85mm f/1.4

Zastanawiałem się od dłuższego czasu, dlaczego ten obiektyw jest niedoceniony, podczas gdy to dzieło sztuki, to u mnie wół roboczy...

http://www.photozone.de/sony-alpha-aps- ... s_za_85_14
http://www.photozone.de/sonyalphaff/554-zeissza85f14ff

Testy optycznych pomijam...

Modeluje S*
Planar i jego pełny otwór względny...

23 ODPOW. 23
profile.country.pl_PL.title
szkicek
Nowicjusz

Potwierdzam powyższą opinię. Ja od czasu jak go mam nie zdjąłem go z body. Prawdziwe dzieło sztuki.

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

z tego co poczytałem i obejrzałem to super szkiełko;)))

gustaf------
Początkujący

Szkło ma rewelacyjną plastykę i oddanie koloru. Jego wadą jest tylko gorsza praca AF w słabych warunkach oświetleniowych. Gorsza niż 135/1,8, którego też mam okazję używać.

Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Czy ten obiektyw działa właściwie z pełną klatką ? I jak oznaczane są obiektywy w Sony w kwestii przystosowania do wielkości matryc ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pedros napisał(a):

Czy ten obiektyw działa właściwie z pełną klatką ? I jak oznaczane są obiektywy w Sony w kwestii przystosowania do wielkości matryc ?


Tak, ten obiektyw działa z pełną klatką. Świetnie się sprawuje na FFie :D
Jak SONY oznacza szkła pod FF? Wszystkie szkła, które nie mają w oznaczeniach DT, są pod pełną klatkę. Innymi słowy DT to oznaczenie szkieł projektowanych pod APSC, a cała reszta pasuje i tu i tu. Dodam również, że śmiało można używać szkiełek DT na pełnej klacie. Obraz jest ucinany do rozmiaru APSC i tyle.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Piszesz ucinany, w jaki sposób czy powstaje jakaś winieta ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Pedros napisał(a):

Piszesz ucinany, w jaki sposób czy powstaje jakaś winieta ?


Systemowe szkła informują korpus FF, że jest szkłem APSC i korpus ten wycina dokładnie tak, jakbyś fotografował aparatem z matrycą o rozmiarze APSC, czyli kadruje sam środek. Nie widać wtedy "mechanicznej" winiety. Różnie bywa z niefirmowymi szkłami, ale jeśli takie szkło nie zakomunikuje korpusowi, że jest szkłem APSC, możesz w menu aparatu wymusić by ten wycinał format APSC.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
piskrob
Nowicjusz

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

profile.country.pl_PL.title
buzz-----
Początkujący

Musze przyznac, ze to bardzo fajny obiektyw. Obok 24-70, 50, 16-35... to kolejne szklo, dla ktorego zastosowanie samo sie znajduje.
Przy recznym ustawianiu ostrosci w NEXie, bardzo przydatna jest funkcja zblizenia kadru (NEX pokazuje wycinek ujecia).
Nie zauwazylem problemow z AF, ktore wyszly podczas testow na optyczne.pl (wiem, ze wiele osob nie lubi testow z tego portalu, ja lubie), ale poniewaz ostrosc ustawiam glownie recznie - ciezko mi jednoznacznie sie do tego problemu ustosunkowac.
Jak na razie - obiektyw warty uwagi i posiadania.

Teraz czekac tylko na nastepce przecietnej A900... krotko liczac: za dwa lata Sony pokaze makiete na targach, w kolejnym roku pokaze te sama makiete, by juz na przelomie kolejnego roku pokazujac prezentacje z makieta i pozwalajac ja dotknac, okreslic pewny termin premiery... za rok. :-)