anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

podłączenie carl zeiss jena mc 4/300 do a200

osiekk
Początkujący

podłączenie carl zeiss jena mc 4/300 do a200

czy jest to mozliwe i jak to zrobic

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

wystarczy adapter Sony/M42 i po kłopocie ;)

Pozdrawia Starosta :grin:
docentstopczyk
Początkujący

bardzo ciekawy obiektyw. koszt adaptera to 35-45 złotych.

jak już kupisz to pochwal się zdjęciami :)

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Jeszcze zależy czy ten CZ jest na bagnecie M42?
Znacznie częściej można go kupić na bagnecie PSix'a, wtedy potrzebna dodatkowa przejściówka psix-M42

docentstopczyk
Początkujący

na allegro był jakiś czas temu na m42 ... ale na ebayu jest z mocowaniem p6 - http://cgi.ebay.pl/71080-Sonnar-4-300-M ... dZViewItem
tylko kogoś chyba pogięło z ceną :)

dynaxx7
Początkujący

8-) ...pozwolę sobie wtrącić swoje 3gr...przy zakupie obiektywu m42 lub o innym mocowaniu...proponuję w praktyce sprawdzić jego przydatność...to, że w analogu sprawował się wręcz wzorcowo to nie znaczy że w cyfrze będzie tak samo...zwłaszcza jeżeli chodzi o obiektywy do średniego formatu, gdzie rozdzielczość nie jest tam tak samo wysoka jak dla małego obrazka z racji większego formatu klatki...nie wszystkie szkła ,,made in ddr,, nadają się do cyfry...co ciekawsze, gorsze jakościowo szkła ,,made in ussr,, do anala są lepsze do cyfry...warto więc przed zakupem takiego m42 lub do średniego formatu zasięgnąć opinii userów mających takie szkła, w przeciwnym razie może być duże rozczarowanie co do jakości technicznej fotek... :D

osiekk
Początkujący

no właśnie w mocowaniu jest problem bo był to obiektyw do praktici i ma mocowanie pb i nie wiem czy są jakieś połączenia do a200

docentstopczyk
Początkujący

dynaxx7 napisał(a):

8-) ...pozwolę sobie wtrącić swoje 3gr...przy zakupie obiektywu m42 lub o innym mocowaniu...proponuję w praktyce sprawdzić jego przydatność...to, że w analogu sprawował się wręcz wzorcowo to nie znaczy że w cyfrze będzie tak samo...zwłaszcza jeżeli chodzi o obiektywy do średniego formatu, gdzie rozdzielczość nie jest tam tak samo wysoka jak dla małego obrazka z racji większego formatu klatki...nie wszystkie szkła ,,made in ddr,, nadają się do cyfry...co ciekawsze, gorsze jakościowo szkła ,,made in ussr,, do anala są lepsze do cyfry...warto więc przed zakupem takiego m42 lub do średniego formatu zasięgnąć opinii userów mających takie szkła, w przeciwnym razie może być duże rozczarowanie co do jakości technicznej fotek... :D




pisząć o średnim formacie masz na myśli 6X6?

to raczej jest kwestia przeliczania ogniskowej, ale nie tylko bo chodzi również o to że np szeroki kąt od anala w cyfrze może dawać obraz nieostry na brzegach, ale to nie jest reguła. bo np taki zenitar fish eye z sony daje radę elegancko. moje marzenie jeśli chodzi o m42

poza tym na gwint m42 wyprodukowano tyle szkieł że siłą rzeczy jest tam masa badziewia. Carl Ziess Aus Jena też wypuścił kilka "bubli" ...

jak dla mnie, chociaż nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia równie fajnie foci się pentaconem jak i heliosem. a najlepiej takumarem. to jest mój mistrz m42...

poza tym nawet te nie najlepsze szkła mają swoją specyfikę, którą można wykorzystać

osiekk napisał(a):

no właśnie w mocowaniu jest problem bo był to obiektyw do praktici i ma mocowanie pb i nie wiem czy są jakieś połączenia do a200



bezpośrednio raczej nie, ale można spróbować parez dwa adaptery, tylko wtedy może być problem z ostrością

osiekk
Początkujący

docentstopczyk
Początkujący

w praktice - tak, ale nie w alfie. potrzebujesz kombinacji alfa --> practica. albo jakiejś przejściówki pozwalającej podłączyć do m42 mocowanie praktiki i wtedy przez adapter m42 do alfy

opyl ten obiektyw i kup na gwint m42 :)