anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 18-50 f/2.8-4.5 DC OS HSM czy warto ?

tomiss
Początkujący

Sigma 18-50 f/2.8-4.5 DC OS HSM czy warto ?

Witajcie
Na początek przywitam ALPHOWĄ brać, fotografuję już ładnych kilka lat ale właścicielem Alphy jestem od niedawna i przymierzam się do wymiany kitowego 17-70 na coś lepszego za oczywiście niewielkie pieniądze albo najlepiej za darmo ;)
Znalazłem w dobrej cenie ww obiektyw tylko że opróćz testu na optyczne.pl nie znalazłem żadnych opinii o nim. Czy może ktoś z was zna wady i zalety , a może porównywał z innymi ??? Ja pod uwagę biorę jeszcze Sigme 17-70 2.8-4.5 lub Tamrona 17-50 2.8. Każdy z nich ma wady i zalety ale patrząc na cene Sigma 18-50 jest najtańsza, ale tu rodzi się pytanie czy nie warto dołożyć kilka zł (ale nie za dużo) na coś innego ???

2 ODPOW. 2
armalite
Początkujący

przymierzam się do wymiany kitowego 17-70


Nie znam... Ale jeśli Ci chodziło o 18-70, to powiem tak - najwyższy czas :)

Ja pod uwagę biorę jeszcze Sigme 17-70 2.8-4.5


Mam trochę lepszy model (HSM), ale tym się chwilke bawiłem. O niebo lepszy od sonowskiego kita...

lub Tamrona 17-50 2.8.


Podobno dobry, na tym forum znajdziesz pochlebne recenzje.

Każdy z nich ma wady i zalety ale patrząc na cene Sigma 18-50 jest najtańsza, ale tu rodzi się pytanie czy nie warto dołożyć kilka zł (ale nie za dużo) na coś innego ???


Ja bym wolał dołożyć...
Teraz masz i body i obiektyw, nie ma tak, że nie masz czym robić zdjęć. Dozbierałbym na szkło, które w większym stopniu mnie zadowoli.
Inna rzecz, że każdy z wymienionych będzie lepszy od tego co masz. Z drugiej strony jak się przesiądziesz na 18-50 to nic nie zyskujesz na szerokim kącie a tracisz na długim końcu, przy zauważalnym, ale jednak nie powalającym na kolana polepszeniu jakości. Trochę taka skórka za wyprawkę. Więc albo 17-70 Sigmy, albo dużo jaśniejszy Tamron.

profile.country.en_GB.title
Monty-----
Poszukiwacz

Ja pod uwagę biorę jeszcze Sigme 17-70 2.8-4.5


Mam te szklo rownie dlugo jak obecna :c56 .I mimo,ze bez HSM to bardzo,bardzo go lubie.