anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sigma 24-70 f/3,5-5,6

profile.country.GB.title
d_uno-----
Nowicjusz

Sigma 24-70 f/3,5-5,6

Witam!
Chcę nabyć niedrogi obiektyw ale sprawujący się lepiej od kita DT 18-70. Ze względu na niewielkie środki jakie mogę na ten cel przeznaczyć muszę pójść na daleko idący kompromis. Upatrzyłem sobie Sigmę 24-70 f/3,5-5,6 Aspherical HF (link) i w związku z tym mam pytanie.
Czy znajdzie się ktoś, kto może coś konkretnego powiedzieć na temat tego obiektywu?
Czy zna ktoś adresy stron w Internecie z testem lub choć szerszym opisem tej sigmy?

Pozdrawiam, Darek

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Witam!
Chcę nabyć niedrogi obiektyw ale sprawujący się lepiej od kita DT 18-70. Ze względu na niewielkie środki jakie mogę na ten cel przeznaczyć muszę pójść na daleko idący kompromis.



Obiektywu nie znam więc nie napiszę nic dobrego ani złego na jego temat (no, poza obiegowymi opiniami, że tego typu obiektywy są na poziomie kita). Ale ja mogę Ci podpowiedzieć żebyś rozejrzał się w obiektywach Minolty. Są co prawda nie produkowane już ale jest ostatnio dość dużo tych obiektywów na rynku i są całkiem niezłe. Jest jeszcze sprawa ogniskowych jaki Ciebie by interesowały. 18 mm z kita a 24 mm z w/w Sigmy to jednak olbrzymia różnica w kącie widzenia (a się nie wydaje w wartościach liczbowych ogniskowej).
Nie wiem co to znaczy "niewielkie środki" ale w zakresie zbliżonym do podanego przez Ciebie zaproponowałbym Minolta 24-105/3,5-4,5 lub troszkę krótszy Minolta 24-50/4. To są obiektywy używane. Z nowych zaproponuję nowego kita czyli 18-55, jest lepszy niż stary kit.