anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Burza.

norbertus20
Początkujący

Burza.

Witam.

Zapowiadaja w weekend, burze, a wiec pomyslalem sobie, ze warto by bylo, poprobowac swoich sił i sprobowac postrzelac troche zdjec. Tylko teraz nasuwa sie pytanie, jak ? Totalnie nie wiem. Prosze o wasze porady, co i jak, bede bardzo wdzieczny :D

Być moze pojawil sie taki temat, nie wiem czy uwierzycie, ale wyszukiwarka mi nie dziala, no a jesli juz sie pojawil, to sory :)

72 ODPOW. 72
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Z wyszukiwarką tutaj też mam problemy (ale wystarczy wejść w zaawansowane wyszukiwanie i da się o wiele więcej znaleźć ;) )
Propos burzy to też zawsze ciekawiło mnie jak wykonać zdjęcie pioruna ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ad. wyszukiwarka - ja korzystam wyłącznie z zaawansowanej ;)

ad. pioruny - potrzebny jest statyw.
Dłuugi czas naświetlania. Duża wartość "f"

i trzeba mieć burzę :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

Ostatnią burzę fotografowałem Zenitem 12XP. Otwierałem migawkę na B, przysłona na 22 i czekałem po ciemku na polance aż coś się pojawi na niebie. Po błysku zamykałem migawkę i tak do końca filmu. A ostrość na nieskończoność.

Sorki! Przysłona na 16 była.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

i tego się trzymajcie :D

chociaż najlepiej kiedy ani my, ani sprzęt nie moknie - więc róbcie zdjęcia z jakiegoś pomieszczenia (mieszkanko, chatka puchatka itp :slight_smile: )

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

kris napisał(a):

chociaż najlepiej kiedy ani my, ani sprzęt nie moknie - więc z jakiegoś pomieszczenia (mieszkanko, chatka puchatka itp)


i do tego jakaś dobra lektura :smileytwisted:

Creatoor napisał(a):

Otwierałem migawkę na B


ale do tego to chyba wężyk byłby potrzebny, co nie ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ale do tego to chyba wężyk byłby potrzebny, co nie ?


i tu świetnie spisuje się pilot w a700 :smileymrgreen:

a wężyki można zakupić na alledrogo za ok.20plnów

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
norbertus20
Początkujący

Zaopatrzony w statyw jestem, w wezyk nie ale wiem ze sie przydaje :D
"Ostrosc na nieskonczonosc", nigdy tego nie rozumiem, moglby mi ktos to wytlumaczyc ?
Probowac raczej bede z pokoju, wiec nie ma problemu co do ochrony aparatu przed deszczem :) Czyli co, dlugi czas naswietlania, wysoka wartosc przesłony statyw... i to wszystko ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

norbertus20 napisał(a):


"Ostrosc na nieskonczonosc", nigdy tego nie rozumiem, moglby mi ktos to wytlumaczyc ?


obiektyw 18-70 nie posiada skali ostrzenia więc niestety nie "Zobaczysz" tego. Ale zrób tak - przekręć pierścień ostrości maksymalnie w lewo.

norbertus20 napisał(a):

Czyli co, dlugi czas naswietlania, wysoka wartosc przesłony statyw... i to wszystko ?


no jeszcze burza się przyda http://img246.imageshack.us/img246/3445/hihi3599189ur4.gif

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący


ale do tego to chyba wężyk byłby potrzebny, co nie ?


Nie pisałem o takich podstawowych sprawach jak wężyk, statyw i http://klubkm.pl/forum/images/smilies/zdrowko2.gif. To były czasy... Statyw miałem własnej roboty, wężyk to był sprzęt z tą śrubką do blokowania spustu :shock: . Teraz dopiero z perspektywy czasu zastanawiam się jakie były szanse żeby na tej polanie trafił nas piorun... Ale kto o tym myślał.